Kredi notu düşük olan emeklilere müjde! Bu bankalardan 100.000 TL kredi kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi notu düşük olan emeklilere müjde! Bu bankalardan 100.000 TL kredi kampanyası

KREDİ

28 Ekim 2020 Çarşamba 14:12:59

Son Güncelleme: 28/10/2020 12:40:13

Kredi notu düşük olan emeklilere müjde! Bu bankalardan 100.000 TL kredi kampanyası

Halkbank ve Aktif Bank kredi notu yüzünden kredi alamayan emeklilerimize kredi vereceğini açıkladı. Emekli olan vatandaşlarımız kredi notu düşük olsa dahi, Halkbank ve Aktif Bank üzerinden 60.000 TL – 100.000 TL tutarında kredi başvurusu yapabiliyorlar. Bu yazımızda hızlı ve anında nasıl kredi alabilirsiniz bunların detaylarını inceleyeceğiz.

Emekli vatandaşlarımız yaşları yüzünden birçok bankadan kredi alamıyor. Bir de eğer kredi notları düşükse kredi almaları oldukça zorlaşıyor! Fakat bu zorlu salgın günlerinde Halkbank ve Aktif Bank emeklilerimize 100 bin Türk lirasına kadar kredi vereceğini açıkladı.

Eğer sizde emekli ve kredi notunuz düşükse bu iki bankadan birine kolayca başvurarak emekli kredisinden faydalanabilirsiniz. Peki ya emekli kredisi nasıl alınır? Nasıl başvurulur? Şartları neler  Halkbank ve Aktif Bank kredi notu düşük olan emekli vatandaşlarımızın yanında oldu ve yeni bir kampanya başlattı! Peki ya emekli başvurusunu nasıl yapılır? Herkes başvurabilir mi?

Bankalar sürekli kredi kampanyaları sürekli değişiyor ve vatandaşlarımız ihtiyaçlarına göre yeni kampanyalar sunuyor. Emekli müşterilerimiz ise genellikle çalışan vatandaşlara kıyasla biraz daha kolay kredi almaktadır. Fakat eğer yaşları ilerlediyse üstüne bir de kredi notları düşükse yeni bir sorun ortaya çıkıyor ve tam aksine kredi almaları oldukça zorlaşıyor.

Emekli olan vatandaşlarımızın ise kredi alacaklar bankadan maaşlarını çekme zorunluluğu bulunmakta. Maaşların taşımayı kabul etmeyen emekli vatandaşlarımız ise kredi onayını alamazlar.

Halkbank ve Aktif Bank ise özellikle kredi notu düşük olan emeklilerimiz için yeni bir kampanya başlattılar. Bu iki bankadan biri 100 bin Türk lirasına kadar diğeri de 60 bin Türk lirasına kadar emeklilerimize ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu. Vatandaşlarımızın ise vadesi en fazla 36 ay olabilir. Bu iki bankadan kredi başvurusu yapmak içinse vatandaşlarımızın bilmesi gereken şu şekilde;

Halkbank emekli kredisi kampanyası

Halkbank üzerinden kredilerini alacak vatandaşlarımız bu bankadan maaşlarını almaları gerekmektedir. Eğer emeklilerimizmaaşlarını Halkbank üzerinden almıyorlar ise kredi başvurusu yaparken banka maaşlarınıtaşımalarını isteyecektir. Vatandaşlarımız eğer bunu kabul etmezse maalesef ki kredileri onaylanmayacaktır. İlk maaşınızla birlikte ise Halkbank tarafından kredinizde size verilecektir. Bankadan bankaya maaş taşıma süresi ise 1 aya kadar çıkabilmektedir.

Hali hazırda fakat Halkbank üzerinden maaşınızı alıyorsanız başvuru sonucunuz hiç bekletmeden sizi yanıtlanacaktır.

Vatandaşlarımız en yakın ya da diledikleri Halkbank şubesine giderek başvurularını tamamlayabilirler. 100 bin Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisine başvurabilirler ve 36 aya kadar da vade seçeneğinden yararlanabilirler. Eğer vatandaşlarımızın diğer bankalara da borçları bulunmaktaysa vatandaşlarımız alacakları ihtiyaç kredisi ile diğer banklara olan borçlarını kapatıp tek bir yere ödeme yaparak devam edebilirler.

Ayrıca maaşlarını taşıyan vatandaşlarımıza maaş tutarlarına göre 1500 Türk lirasına kadar da promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Aktif Bank emekli kredisi nasıl alınır?

Aktif Bank ise emekleri kredilerini PTT üzerinden veriyor. PTT emeklisi olan vatandaşlarımız kredi notu düşük olsa da kredi başvurusunda bulunacak 60 bin Türk lirasına varan kredi seçeneği ve 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirler. Kredi alacak vatandaşlarımızın onay alması durumunda kredilerini gişelerden anında alabiliyor.

Aktif Bank ise sadece PTT üzerinden emekli maaşlı alan vatandaşlarımıza kredi sunmakta. Eğer maaşını PTT üzerinden almıyorsanız, öncelikle maaşını taşımanız gerekmektedir. Daha sonra da başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Maaşınızı taşıdıktan sonra en yakın PTT şubesinden vatandaşlarımız Aktif Bank kredilerini alabilirler. Aktif Bank ise kamu bankası olan Halkbank’a göre biraz daha fazla faiz oranı sunmakta.

Fakat vade imkânı ise değişmemektedir. Son çıkan düzenleme ile tüm bankaların ihtiyaç kredileri 36 ay vade 3 ay erteleme ile verilmektedir. 3 ay erteleme fırsatını ise sadece dileyen vatandaşlarımız kullanabilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı