Kredi kullananlar müjde! Kredi faiz oranları kaldırıldı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi kullananlar müjde! Kredi faiz oranları kaldırıldı

KREDİ

13 Ağustos 2020 Perşembe 10:12:44

Son Güncelleme: 12/08/2020 23:30:01

Kredi kullananlar müjde! Kredi faiz oranları kaldırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen yeni karar ile birlikte orman köylülerine kullandırılan kredilerdeki faiz oranlarının kaldırıldığı açıklandı. Üretimi arttırmak ve çiftçileri desteklemek adına bakanlık harekete geçti, müjdeli haber bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Orman köylülerimiz yaşam standartlarını iyileştirmek adına ve krediler de kolaylık ve iyileştirme sağlamak için devletimiz tarafından adım atılması beklenmekteydi.

Kredi Faiz Oranları Kaldırıldı

Tarım ve hayvancılığın önemi küresel korona virüsü ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ülkemizde sürdürülebilir tarım ve hayvancılık için her gün yeni bir adım attı. Bu bağlamda ise orman köylüleri için atılması beklenen bir adım atıldı ve köylülerimize verilen kredilerdeki faiz oranları kaldırıldı. Karar ise ResmîGazete ’de 2012 tarihindeki yönetmeliğin düzenlenmesi ile resmiyete geçirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafındansa yazılı bir açıklama geldi. Gelen yazılı açıklama da ise Orman ve Köy İlişkileri Daire Bakanlığı’nınfaaliyetleridolaysıyla 13 Haziran 2012 tarihli ve 82322 sayılı ResmîGazete ‘de yayımlanan yönetmenlikte değişikliğe gidildiği belirtildi. ResmîGazete ‘de yayımlanmış olan Orman Köylülerimizin kalkındırılmaları ile ilgili kendilerinin desteklenmesi faaliyetlerine yönelik yönetmelikte düzenlemeye gidildi.

Orman bölgelerindeki köylerde ikamet eden vatandaşlara fayda sağlayacak olan yönetmelikteki geliştirmeler ve birtakım açıklamaların daha açık ve anlaşılır hale getirilmesine yönelik kararlar alınmasının şu anda geçerli olan yönetmelik ve uygulamalar arasındaki uyuşmazlığın ortadan kaldırılması amacı ile düzenlenmesi gerektiğini vurguladı ve bazı açıklamada bulundu:

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU

Yönetmelikte yapılan değişiklikleri özetlemek amacıyla aşağıdaki açıklamalar yapıldı. Orman köylerinde ikamet eden vatandaşlar vasıtası ile tüm kişisel ve kooperatif tarafından kullanılan kredilerin faiz oranları sıfıra indirildi. Deprem, sel ve benzeri olağanüstü doğa olayları ve korona virüs benzeri yaşamı ve kişilerin gelir seviyesini etkileyecek salgın durumları oluşması halinde orman köylerinde yaşayan vatandaşların kullandıkları kredilerin taksitlerini herhangi bir faiz artırımı söz konusu olmadan erteleyebilmeleri imkânı tanınmıştır. Aynı şekilde bu orman köylerinde ikamet eden gazi ve şehitlerin 1. derece yakınları olan eşi ve evlatlarının yanı sıra ebeveynleri ve kardeşlerine kuraya tabi olmadan kredi kullanımı hususunda öncelik tanınması kararı verilmiştir. Kredi başvurularının kuruma ferdi olarak yapılmasına gerek kalmadan kurumun resmî web sitesi ve e devlet sistemi üzerinden başvuru yapılabilmesi imkânı tanınmıştır. Kredi kullanma hakkı tanınan orman köylerinde ikamet eden vatandaşların geçerli bir sebep belirttikleri takdirde kullandıkları kredilerden cayabilme imkânı tanınmıştır. Olası bir vazgeçme durumunda ise vazgeçilen tarihte kullanılan kredi miktarında belirtilen borç ve alınan hibenin geri ödemesi yapılması şartı koşuldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı