Kredi Faizleri Yükseldi! Ev Almak İsteyen Vatandaşların Dikkatine
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi Faizleri Yükseldi! Ev Almak İsteyen Vatandaşların Dikkatine

KREDİ

19 Aralık 2020 Cumartesi 22:05:01

Son Güncelleme: 19/12/2020 22:05:22

Kredi Faizleri Yükseldi! Ev Almak İsteyen Vatandaşların Dikkatine

Yeni yıl adım adım yaklaşırken bankaların faiz oranları da güncellenmeye devam ediyor. Pandemini döneminde düşük faizli konut kredisi imkanı sunan ING Bank, yeniden en uygun faiz sunan bankaların başında yer aldı. İşte ev alacakların dikkat etmesi gereken önemli noktalar.

Evini değiştirmek isteyen, yatırım amaçlı ev almak isteyen kişiler uygun kredi desteği sağlayan banka arayışına girdiler. Ev alacak vatandaşlar için en uygun kredi imkanı sunmakta olan banka belli oldu. İşte o banka ve haberin detayları…

En Uygun Ve Cazip Konut Kredisi Teklifini Sunan Banka ING Bank Oldu!

Bankalarda konut kredisi faiz oranları sürekli yükselmeye devam ederken ING Bank bankalar arasından en uygun konut kredisi veren banka oldu. ING Bank, konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Ev sahibi olmak isteyen, yeni bir eve taşınmak isteyen veya yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranlarını bire bir takip etmeye devam ederken bu süreçte de faizlerde yükseliş sürüyor.

Konut Kredisi İçin Son Faiz Oranları Ne?

Bankaların konut kredisi faiz oranları hızlı bir şekilde yükselmeye devam ederken kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için en uygun kredi imkanını sunan banka ING Bank oldu. Kamu bankaları tarafından Haziran da başlatılan %0.64 faiz oranlı konut kredisi paketinde dip noktasını gören konut kredisi faiz oranları sene sonunun bitmesine çok az günler kala ise maalesef ki zirve noktasına ulaştı.

En düşük banka konut kredisi faiz oranı bu rakamı neredeyse ikiye katladı. 2020 Haziran ayında artış yaşanan konut fiyatlarına rağmen konut kredisi kullanarak ev sahibi olan kişiler güzel bir avantaj elde etti. Bunun nedeni ise yükselen konut kredisi faiz oranları sebebi ile bankalara ödenecek olan konut kredisi faiz oranı tam tamına iki katına ulaştı!

En Uygun Ve Cazip Faiz Oranı Yüzde Kaç Oldu?

Müşterilerinin ve yeni bir eve taşınmak isteyen ya da yatırım amacı ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yardımına ING Bank koştu. En uygun konut kredisini veren banka ING Bank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı ise tam olarak %1.29 seviyelerine deyim yerinde ise fırladı.
Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için 120 ay vadeli seçeneği ile 100 bin Türk Lirası konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin aylık bankaya ödeyecekleri taksit tutarı bin 624 Türk Lirası olarak gerçekleşecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı