Kredi Çekip Borç Ödeyenlere Nefes Aldıracak Yapılandırma Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi Çekip Borç Ödeyenlere Nefes Aldıracak Yapılandırma Geldi!

KREDİ

6 Aralık 2020 Pazar 11:21:33

Son Güncelleme: 06/12/2020 11:22:18

Kredi Çekip Borç Ödeyenlere Nefes Aldıracak Yapılandırma Geldi!

Talimat geldi düğmeye basıldı. Kredi borçlularına nefes aldıran yapılandırma geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi de istikrar, büyüme ve istihdam odaklı yeni seferberlik müjdesini Maliye Bakanı Lütfi elvanla birlikte kredi borçlarını yapılandırma sürecini duyuracağı öğrenildi.

Salgın dönemi ve düşük faizli krediler ile birlikte binlerce vatandaşımız kedi kullanmıştı. Ödemeler ise başladı. Ödemeler başladı başlamasına fakat salgın sona ermedi. Hal böyle olunca da kredi çeken vatandaşlarımız öderken zorluklar yaşamaya başladı. Yapılandırma için ise gözler ve kulaklar hükümetten gelecek yeni karalara çevrildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise ekonomik reformlar kapsamında kredi borcu olan vatandaşlarımız içinde talimat verdiğini öne çıktı. İşte habere dair tüm ayrıntılar;

Kredi Çekip Borç Ödeyenlere Nefes Aldıracak Yapılandırma Yolda!

Salgın dönemiyle birlikte birçok vatandaşımız kredi kullandı. Vatandaşımızın borcu artarken ise hayat normal dönmek yerine yeni kısıtlamalara gidildi. Vatandaşlar zor durumda kalınca aldıkları borcu da ödeyemez hale geldiler. Peki Erdoğan ne dedi? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yeni ekonomik reformlar kapsamında aynı zamanda kredi borcu olan vatandaşlarımıza da değindi. Peki neler söylendi? Hangi açıklamalar geldi? Yapılandırma geliyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından düğmeye basıldığı öğrenildi. Kredi borcu olan vatandaşlarımızın, esnafımızın borçlarına dair yeni düzenlemeler yolda. Yapılandırma ile birlikte aynı zaman da çiftçi vatandaşlarımıza da destek gelecek. Yeni yapılandırma düzenlemesi ile birlikte vatandaşlar hangi borçların yapılandırma kapsamına gireceğini merak ediyor? konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi kullan vatandaşlarımızın borçları yapılandırmaya dahil olacak mı? Borç düzenlemesine dair ayrıntılar neler? İşte tüm değerlendirmeler;

Salgın dönemi ile birlikte gerek asgari ücretlinin gerek esnafın derken her kesimden vatandaşımızın kredi kullanımı oldukça arttı. Ekonomide yeni başlayacak dönem ve reform adımları kapsamında ise esnaflarımıza, vatandaşlarımıza, çiftçilerimize borç yapılandırılması gelmesi bekleniyor. Ekonomideki yeni dönemde vatandaşların borçlarını daha kolay şekilde ödeyebilmesi için çalışma yapılacağına dair talimat ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildiği söylendi.

VATANDAŞA NEFES ALDIRACAK DÜZENLEME YOLDA

Hükümet kanadından yeni ekonomik reformlara dair ilk çalışmalar başladı bile. Bu çalışmalar kapsamında ise önde gelen konulardan biri kredi ve kredi kullanımları. Alanda yapılan çalışmalar da salgın sürecinin hala sona ermemesi, ekonomik anlamda zorlukların yaşandı ve gelen yeni kısıtlamalar ile birlikte günlük yaşamda meydana gelen zorlukların önüne geçilmesi planlanıyor.  Diğer bir başlık ise kredi ve bazı borçların düzenlemesine dair. Vatandaşlarımıza nefes aldıracak bu düzenleme ile vatandaşımızın bu zorlu dönemli en iyi şekilde atlatması hedefleniyor. Bu bağlamda ise esnaf ve küçük işletmelerin sıkıntılarına ortak olmak adına SGK prim, vergi borçları gibi konularda erteleme ve yeniden yapılandırma seçenekleri değerlendiriliyor.

Erteleme ve Yapılandırma Seçenekleri

Vatandaşlarımızın için hem erteleme hem de yapılandırma seçenekleri birlikte ele alınıyor. Bu sayede vatandaşlarımız borçlarının tekrar yapılandırabilecek ve bunun yanı sıra da ödemelerinin daha geç tarihlere öteleyebilecekler.

İşletmelere yine kredi anlamında da düzenleme yapılması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TALİMAT GELDİ

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ise m-önceki günlerde yaptığı açıklamalarında Ekonomide istikrar, büyüme ve istihdam odaklı yeni seferberlik mesajı vermişti. Bu açıklamaların ardından ise basında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile görüştüğü ve kredi borçlarının yapılanmasına dair sürecin hazırlığına başlandığına dair haberler yer aldı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı