Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyen tüm vatandaşlara Müjde! 69 Maddelik yeni süreç
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyen tüm vatandaşlara Müjde! 69 Maddelik yeni süreç

KREDİ

6 Eylül 2020 Pazar 21:12:11

Son Güncelleme: 06/09/2020 12:27:14

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyen tüm vatandaşlara Müjde! 69 Maddelik yeni süreç

Koronavirüs salgını sonrasında ekonomik tedbirler alınmaya devam ediyor. AKP 69 maddelik yeni bir torba yasa için kolları sıvadı. Önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacak torba yasa kapsamında kredi çekmek, kredi kartı sahibi olmak gibi birçok banka işlemi kolaylaştırılacak.

AK Parti hükümeti 69 maddelik yeni bir torba yasa için sivil toplum kuruluşlarının fikirlerini almaya başladı. Kredi çekmek ve kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilere 69 maddelik yeni torba yasa ile kolaylık sağlayacak birtakım düzenlemeler gelecek. Bankalardan taşıt, konut, ihtiyaç gibi kredileri çekmek ve yeni bir kredi kartı sahibi olmak kolaylaşacak. Gelecek olan düzenlemelerle birlikte bankaya gitmeden kredi kullanmak veya kredi kartı almak gibi imkanlar sağlanabilecek. Kurulacak olan yeni sistem, BDDK üzerinden sağlanacak. Bankacılık sektörü için önemli değişikler yapılacak ve vatandaşın Koronavirüs sebebiyle zorlandığı bankalardan kredi çekme süreci hızlanmış olacak.

Salgın sonrası bir dizi önemli değişikliği içeren yeni torba yasa hazırlanılıyor. Bir yandan Koronavirüs salgınının yurt içerisinde yayılımını engellemeye bir yandan da alınan tedbir kararlarının ekonomiye olan etkilerini en aza indirebilmek için mücadele vermeye devam eden Türkiye bu torba yasa ile büyük bir değişikliğe gidecek. AK Parti hükümeti tarafından hazırlanmakta olan 69 maddelik yeni torba yasa ile bankacılık sektörü için de büyük değişiklikler gelecek gibi gözüküyor.

Kredi Çekmek Kolaylaşıyor

Yapılacak olan yeni düzenleme ile artık hiçbir vatandaş şubeye gitmeden kredi sürecini tamamlayabilecek ve nakit parasına kavuşacak, banka kredi kartı sahibi olabilecek. Hali hazırda vatandaş zaten internetten kredi başvurusu yapma imkanına sahip ancak internet şubesi müşterisi olmayan kişiler kredi onayı alsalar dahi en son başvuruda bulundukları kredi tutarını çekebilmek için mecburiyetten banka şubelerine giderek imza atmak zorunda. Ancak gelecek olan yeni düzenleme ile bankada hesabı olmayan kişiler bile şubeye gitmeden kredi kullanabilecek ya da kredi kartı sahibi olabilecek.

Alınan son kararlar ile Koronavirüs salgınından dolayı çok sayıda şube kapatma kararı alan bankaların önünde oluşan kuyruk yoğunluğu da azalmıştı. Şu anda bir banka hesabı açmak ve ilk kez bir bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin ıslak imza zorunluluğu bulunduğu için vatandaş kötü durumda, bankaların önünde saatlerce sıra beklemek zorundaydı kalmıştı . Hayata geçirilecek yeni uygulamalar ile vatandaşın bu ıstırabı da bitecek ve hiç bankaya gitmeden hesap açmak ve kredi çekmek, kredi kartı almak, kredi borç ötelemesi yapmak gibi işlemlerin tümü internet üzerinden tamamlayabilecek. Bu sayede hem müşterinin hem de banka çalışanlarının korana virüsüne yakalanma riskini düşürülecek.

Sicil Affı Bekleniyor

Kamu bankaları tarafından düzenlenen temel ihtiyaç kredisi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Başvurusunun gerçekleştiren sicili bozuk vatandaşlarımız kredi sonucunu merakla bekliyorlardı. Konu hakkında geçtiğimiz gün açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, banka sicili ve kredi notunun göz ardı edileceğini belirtti. Yapılan bu açıklama sonrasında sicil affı sorusu yöneltildi.

En son 2017’de uygulanan sicil affı için önümüzdeki hafta TBMM’de görüşme yapılacağı belirtildi. Yeni torba yasa kapsamında her an bir sürpriz bizleri karşılayabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı