Kredi borcu olup ödeyemeyenlere müjde! Devlet ödemelerin tamamını karşılayacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi borcu olup ödeyemeyenlere müjde! Devlet ödemelerin tamamını karşılayacak

KREDİ

12 Eylül 2020 Cumartesi 10:36:19

Son Güncelleme: 12/09/2020 10:36:59

Kredi borcu olup ödeyemeyenlere müjde! Devlet ödemelerin tamamını karşılayacak

Geçmiş dönemlere ait kredi ve kredi kartı borcu olup ödeme yapamayan, Korona virüs döneminde ekonomik olarak sıkıntı çeken ve hala iş bulamayan vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Verilen müjdeli haber, kredi ve kredi kartı borcu olup ödeme yapamayanların borçlarının tamamına yakının devlet tarafından ödeneceği konusunda idi.

Geçmiş dönemlere ait kredi ve kredi kartı borcu olup ödeme yapamayan, Korona virüs döneminde ekonomik olarak sıkıntı çeken ve hala iş bulamayan vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Verilen müjdeli haber, kredi ve kredi kartı borcu olup ödeme yapamayanların borçlarının tamamına yakının devlet tarafından ödeneceği konusunda idi. Bu bağlamda bu başvuruyu yapan vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde tüm borçları silinebilecek, bu sayede milyonlarca vatandaşımızın sırtından ağır bir yük alınmış olacak. Bu konu ilk defa 2016 yılında bir Ak Partili milletvekili tarafından sunulmuştu ancak ilk uygulama Korona virüs döneminden sonra yapılacak. Bu uygulama ile beraber milyonlarca vatandaşımızın sırtına yüklenen ağır yük hafifletilmiş olacak.

A bankasından çekilen krediyi ödeyemeyen tüm tüketiciler ilgili bankalara bu başvuruyu yaparak ödemeyi devletin yapmasını talep edebilecek. Talepler doğrultusunda talep sahibi incelenecek ve gerçek manada ödeme gücü yok ise kendisine bir ödeme planı çıkartılacak. Bu ödeme planı tamamı ile devlet tarafından ödenecek. Ancak borçlu olan vatandaşımız ilk işe başlama tarihinden itibaren devlete olan tüm borçlarını ödemekle yükümlü olacak. Ödeme gücünü oluşturduğu halde ödeme yapmayan kişilerin hakkında yasal takip ve maaş haczi konulacak. Eğer kişi maaşlarını banka hesabı yolu ile almıyorsa kendisi ve işvereni hakkında yasal takip başlatılarak idari para cezaları uygulanacak. Uygulanacak tüm tedbirler doğrultusunda hala ödeme yapılmıyorsa, devlet bu kez ilgili kişileri incelemesi ve haciz edebilmesi için ilgili müfettişlerini gönderecek. Bu sayede tüm tahsilat tamamlanmış olacak.

VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANACAK

Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlanacak. Ancak bu kolaylığı kendi lehine çevirmeye çalışan vatandaşlarımızın tamamına yakınına yüklü miktarda cezalar uygulanacak. Bu sebeple herhangi bir şekilde kendi lehine çevirme durumu olması halinde vatandaşlarımızın ciddi anlamda mağdur edileceği ifadeleri kullanıldı. Bu nedenle vatandaşlarımızın daha rahat ödeme yapmalarını ilgilendiren bu ödeme kolaylığı sonrasında milyonlarca vatandaşımızın bu ödemelerden faydalanabileceği ifade ediliyor. Bu kapsamda faydalanabilmek isteyen vatandaşlarımızın mutlak surette bu gibi imkanlardan faydalanması için hemen başvuru yapmaları gerekiyor. Zira kredi ve kredi kartı borcu ödemelerinde zorlanan vatandaşlarımızın korona virüs sebebi ile milyonlara ulaştığı ve tamamına yakınının yasal takibe alındığı iddia ediliyor. Bu sebeple vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçlarından uzun bir süre kurtulabilmek ve ödemelerin tamamına devlete devir etmek için hemen başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde vatandaşlarımızın yasal takip ve haciz gibi işlemlerle karşı karşıya kalması mümkün olabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Öncelikli olarak başvuru yapabilmek için mevcut kredi kartı ve kredi ödemelerinin gecikmeye girmiş olması gerekmektedir. Yani bir kredi veya kredi kartı ödemenizin 60 günden uzun bir süredir ödenmemiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan ödeme başvurularının tamamı kabul edilmeyecektir. Bu nedenle yapılacak olan başvurularda ödemelerinizin mutlaka 60 günü geçmiş olması gerekiyor. 60 günü geçmiş her ödeme için ilgili bankanın en yakın şubesine gidilerek ödemenin devlete devir etmesini talep edebilir. Başvuru sadece bu yol ile yapılabilmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
11 Yorum yapıldı

11 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı