Kredi Borcu olanlara müjde! Dert Etmeyin! 6 Ay Borç Ödemesiz döneme geçiliyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi Borcu olanlara müjde! Dert Etmeyin! 6 Ay Borç Ödemesiz döneme geçiliyor!

KREDİ

12 Aralık 2020 Cumartesi 15:10:00

Kredi Borcu olanlara müjde! Dert Etmeyin! 6 Ay Borç Ödemesiz döneme geçiliyor!

Kredi ve kredi kartı ödemeleri zorlanan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Pandemi döneminde iyiden iyi hem vatandaş hem esnaf iş yapamamz hala geldi. Hatta emekliler bile aldığı parayla geçinemiyor. Bu sebeple hükümetten ilk olarak 90 gün takipsizlik kararı genişletilip 180 güne çıkartılmıştı. Ancak vatandaşlar borcu ödemediklerine faiz biniyordu. Devletten dev bir adım geldi. 180 gün bankalar faiz işletemeyeceği bir sistem yani 6 ay devlet garantili borç erteleme dönemi başlıyor.

Hem Devlet hem bankalar arasında kalan vatandaşlara devlet desteği geldi. 6 ay borç ödemesiz döneme geçişin ilk adımı atıldı. Devlet, Devlet bankaları ve özel bankalar arasında geçtiğimiz günlerde 90 günden 180 güne gelen takipsizlik süresi sonrası dev bir adım daha atıyor. 6 ay kimseden kredi ödemesi istenemyecek ve faiz de alınamayacak. Haziran ayına kadar dev bir müjde geliyor!

Devlet el attı Kredi ve Kredi Kartı borcu istenmeyecek!

Pandeminin uzaması sonrası ilk Mart ayında çekilen ertelemeli kredilerde Devlet bankaları kredi süresi biter bitmez milyonlarca ailenin evine borç ve haciz kağıdı göndermişti. İlk olarak konuyu açan Rasim Ozan Kütahyalı olmuş, en az 6 ay daha kredi borçları ertelenmesi gerektiğini dile getirmişti. Hükümete yakınlığıyla bilinene ve Merkez Bankası Faiz kararı önceden tahmin eden Rasim Ozan Kütahya’lı şimdi de 6 ay ertelemeli kredi dönemini duyurdu.

6 ay kimseden borç istenmeyecek!

90 günden 180 güne çıkartılan takipsizlik haberi sonrası 6 ay sonra yine bankalar erteleme faiziyle birlikte vatandaşları zor durumda bırakıyordu. Bunun da önüne geçilerek hem Devlet Bankaları hem özel bankalar 2021 yılı itibariyle Haziran ayına kadar ödenmemiş kredi ve kredi kartı nedeniyle Faiz işletemeyecek. Bu hafta yapılan bankacılar birliği ile görüşmelerde özel bankalarında ikna edildiği öğrenildi.

Özel Bankalar ve Devlet Bankaları 6  ay borç isteyemeyecek!

Hem Özel Bankalar hem Devlet Bankaları bugünlerde kredi vermekte zorlanıyor. Bunun sebebi Ocak ayı itibariyle gelecek bu yasak sebebiyle olduğu öğrenildi. Rasim Ozan Kütahyalı daha önce de Devlet Kira Yardımı duyuracak haberini 3 gün önce duyurmuştu ve bugün Recep Tayyip Erdoğan’dan o açıklama geldi.

Erdoğan’dan kira yardımı!

Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamayla ilk olarak Esnaf’a kira yardımı müjdesi duyurdu. Yakında vatandaşlara da kira yardımı duyurusu yapılacak. Hemen ardından 6 ay kredi ve kredi kartı borcu erteleme müjdesi verilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı