Konut kredisi faiz oranları yükseldi! Bankaların güncel faiz oranları (Tüm Bankalar)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Konut kredisi faiz oranları yükseldi! Bankaların güncel faiz oranları (Tüm Bankalar)

KREDİ

15 Ağustos 2020 Cumartesi 18:12:41

Son Güncelleme: 15/08/2020 15:10:58

Konut kredisi faiz oranları yükseldi! Bankaların güncel faiz oranları (Tüm Bankalar)

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte kamu bankaları tarafından oluşturulan düşük faizli konut-taşıt kredisi kampanyaları yoğun ilgi görmüştü. Buna bağlı olarak enflasyonun artmasıyla birlikte konut ve taşıt kredisi faiz oranları yükseltildi. İşte kamu ve özel bankalar olmak üzere 120 ay vadeli konut kredisi veren bankaların güncel faiz oranları.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından enflasyon sebebi ile bazı zorunlu adımlar atılmak zorunda kalındı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bankalar üzerinde oluşan basını azaltmak adına bankalar da faizlerini tekrardan yükseltmeye başladı. Parasal genişleme politikası sona ererken onun yerine parasal sıkılaşma politikasına geçildi ve kredi muslukları âdetaışık hızı ile kapatılmaya başlandı.

Bankalar kredi musluklarını oldukça hızlı kapatırken ev almak için elini ağırdan alan vatandaşlar da oldukça büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Fakat ucuz kredi dönemiile birlikte ne yazık ki vatandaşımızın yüzü tamamen gülmemiş ev fiyatlarında da oldukça büyük artışlar yaşanmıştı. İşte bankaların son faiz oranları;

Dolar ve Euro kurunda yaşan gelimeler nedeni ile piyasa kur şokun altında kalmış ve enflasyon rakamlarının da açıklanması ile birlikte Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikasını uygulamaya başladı.

BANKALAR KREDİ MUSLUKLARINI HIZLI KAPATTI

Merkez Bankası’nın küresel korona virüs salgını döneminde piyasaları canlı tutmak adına bankalara aracılığı ile vatandaşlarımız için oldukça düşük faiz oranlarında finansman desteği sunmuştu. Bu politika oldukça işe yaramıştı ve piyasalar canlanmaya başlamıştı.

Atılan adımlar ise istenilen beklentiyi yaratmıştı ihtiyaç kredi oranları %0,75 seviyelerine, konut kredisi faiz oranları %0,64 seviyelerine ve taşıt kredileri de %0,49 seviyelerine kadar gerilemişti.

Fakat bu faiz oranları ne yazık ki uzun sürmedi ve Merkez Bankası’nın ardı ardına aldığı karar nedeniyle kredi faiz oranlarında da artışlar meydana geldi.

VAKIFBANK SARI PANJUR KONUT KREDİSİ FAİZİ YÜKSELDİ! 

Ziraat Bankası’nın ardından bir revizede Vakıfbank’tan geldi. Vakıfbank sarı panjur konut kredisine dair faiz oranlarını %0,87 seviyesinden %1,05 oranına yükseltti.

İŞ BANKASI FAİZ YÜKSELTTİ

Bir başka faiz yükselten bankası ise İş Bankası oldu. İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranlarını %0,99 seviyesinden %1,15 seviyesine taşıdı.

İŞTE BANKALARIN 120 AY VADELİ KONUT KREDİLERLİ (GÜNCEL)

Vatandaşlarımız neredeyse her bankanın faiz yükseltme kararı sonucu en hesaplı faiz oranlarını araştırmaya başladı. İşte bankaların 120 ay vadeli konut kredisine yönelik faiz oranları;

Halkbank hesaplı evim konut kredisi için vatandaşlara %0,87 oranında faiz sunarken Ziraat Katılım ’da aynı faiz oranını sunmakta.

Türkiye Finansbank katılım Bankası konut faizini %0,94 oranına, Vakıf Katılım ise %0,95 oranına çekti.

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi ise Emlak Katılım Bankası tarafından sunulan yeni konut kredi oranları ise iki banka içinde %0,99.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ise %1,01 oranı vermekte.

Ziraat Bankası, Vakıfbank sarı panjur kampanyası ile, Alternatif Bank ve son olarak Fibabank ise konut kredilerini %1,05 oranına çıkarmış durumda.

Albaraka Türk %1,09 faiz oranı sunarken TEB bankası ve İş Bankası ise %1,15 oranında faiz seçeneği sunmakta.

Anadolu Bank konut kredilerini %1,17 faiz oranına yükseltirken, ING Bank, Odeabank ve Akbank’ta %1,19 oranına çıkarttı.

Yapı Kredi %1,20, Garanti Bankası %1,21 ve Denizbank ise %1,24 oranında konut kredi faizi sunmakta.

Son olarak ise Burgan Bank %1,30 oranında faiz sunarken özel bankalardan biri olan QNB Finansbank’ta %1,36 oranında faiz oranı sunmakta.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı