Konut kredisi faiz hesaplama değişti! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yeni faiz oranları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Konut kredisi faiz hesaplama değişti! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yeni faiz oranları

KREDİ

21 Kasım 2020 Cumartesi 17:18:17

Konut kredisi faiz hesaplama değişti! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yeni faiz oranları

Merkez Bankası PPK toplantısı sonrasında tüm bankaların konut kredisi faiz oranları değişti. En uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımız için bu yazımızda, düşük faiz oranıyla konut kredisi veren bankaların listesini inceledik.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararı ile birlikte bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları da değişti! En uygun konut kredisi veren bankaların listesi yenilendi! Konut kredileri yükseldi!

Kasım ayına dair yapılacak PPK toplantısı ve çıkacak faiz oranı sadece yatırımcılar ve piyasa tarafından değil aynı amanda halk tarafından da merakla bekleniyordu. Gelen faiz kararı ise piyasaların beklentilerini olumlu yönde karşılarken bankaların faiz oranlarını yükseltti! Bankalarda adeta faiz depremi yaşandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan acı reçete vurgusu ve Naci Ağbal’ın ilk konuşmasında 19 Kasım’daki PPK toplantısını işaret etmesi piyasalar tarafından faiz kararı geleceği şekilde yorumlanmıştı. Hatta bunu bekleyen vatandaşlarda bankalar koşmuş ve kredi taleplerinde bulunmuştu. Beklenildiği gibi de oldu Merkez Bankasından oldukça yüksek bir faiz artırımı geldi. 475 baz puan artışla politika faizi %15 oldu ve konut kredisi faiz oranları başta olmak üzere bankalar tarafından sunulan faiz oranları da değişti!

Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası gibi birçok banka faiz oranlarında güncellemeye gitti. Peki en uygun konut kredisi veren bankalar hangileri? Liste değişti mi?

Konut kredisi çekmeyi düşünen vatandaşlarımız için maalesef kötü haber geldi. Yükselen enflasyon ve döviz kuru nedeniyle Merkez Bankası kaçınılmaz olan faiz kararına gitti ve bankların faiz oranları da değişti. Peki konut kredisi çekmeyi düşünen vatandaşlarımız için en uygun faiz oranları nerede?

GÜNCELLENEN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Merkez Bankası faiz kararından sonra kamu bankaları, katılım bankaları ve Akbank, ICBC Bank gibi bir çok diğer özel bankada da faiz oranlarını güncelledi.

Vakıf Katılım ve Ziraat Bankası faiz oranlarını %1,25 oranına

Halkbank ve Vakıfbank da %1,25 faiz oranına

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1,25

Akbank ve ICBC Bank faiz oranlarına %1,30

İş Bankası’ da %1,35 olarak güncelledi.

15 BANKADAN ARDI ARDINA FAİZ ARTIRIMI GELDİ

Yapılan güncelleme sonrasında ise 15 banka konut kredilerinin faiz oranlarını güncelledi. Kamu bankaları ve özel bankaların faiz güncellemesine gitmesiyle birlikte güncel listede değişti.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ OLDU?

Merkez Bankası tarafından alınan karar sonucunda en uygun konut kredisini veren banka kamu bankaları oldu. 3 kamu bankasının en düşük konut kredisi faiz oranları %1,25’ten başlayan oranlar olarak güncellendi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı