Kiracılara müjde: Devlet, kira yardımı yapacak! Ödemeler hemen başlayacak! Son başvuru tarihi 15 Haziran
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kiracılara müjde: Devlet, kira yardımı yapacak! Ödemeler hemen başlayacak! Son başvuru tarihi 15 Haziran

KREDİ

30 Mayıs 2020 Cumartesi 22:59:09

Kiracılara müjde: Devlet, kira yardımı yapacak! Ödemeler hemen başlayacak! Son başvuru tarihi 15 Haziran

2020 yılında milyonlarca kiracıya müjdeli bir haber daha geldi. Bundan böyle tüm kiracıların kiralarını belirli bir süre devletimiz ödeyecek. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tamamına yönelik olacak bu kira yardımları için kişilerin bireysel olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

2020 yılında milyonlarca kiracıya müjdeli bir haber daha geldi. Bundan böyle tüm kiracıların kiralarını belirli bir süre devletimiz ödeyecek. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tamamına yönelik olacak bu kira yardımları için kişilerin bireysel olarak başvuru yapmaları gerekiyor. Kira kontratı bulunan, belirli bir süre kirasını ödedikten sonra işten çıktığı için, ya da düşük ücret aldığı için geçinmekte ve kirasını ödemekte zorlanan tüm vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak. 2020 yılı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için gerçekten kârlı bir yıl oldu. Devletimiz en düşük 800 en fazla 1300 TL kira yardımı yapacak. 2020 yılı kira yardımı için nasıl başvuru yapılır? Kimlere kira yardımı yapılır? Kira yardımı başvuru şartları nelerdir? İşte tüm ayrıntılar…

Devletimiz ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kiracıya müjde verdi. Bundan böyle kirasını ödemekte zorlanan, iş bulamadığı için kirasını ödeyemeyen ve çeşitli zorluklar sebebiyle ev sahibine kira ödemesini veremeyen vatandaşlarımızın yanında olacak. Bu çerçevede Devlet, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belediyeler ve diğer ilgili kurumlar nezdinde kentsel dönüşüm sürecini hızlandırıyor. 2020 yılında Kentsel dönüşüm nedeniyle evinden ayrılmak zorunda kalanlara en düşük 800 TL, en fazla da 1.300 TL aylık kira desteği sunulacak. Bu bağlamda milyonlarca vatandaşımızın belirli bir süre de olsa kira ile alakalı tüm sıkıntıları çözülmüş olacak. 2020 yılında yaşanan depremler, düşük kredi faizleri gibi olaylar sebebiyle kira fiyatları yükseldi. Ayrıca sonradan çıkan Korona virüs sonrasında ise milyonlarca vatandaşımız işsiz kaldı, işsiz kalan vatandaşlar ilk ay işsizlik ödeneği olarak 544 TL para alabildiler. Bu vatandaşlarımızın pek çoğu maddi zorluk sebebiyle şu an kirasını ödeyemiyor. Kirasını ödeyemeyen vatandaşlarımızın yardımına ise devletimiz koşuyor. Depremler peşi sıra gelirken, başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. İstanbul’un pek çok semtinde kentsel dönüşüm nedeniyle tahliye ve bina yıkım işlemleri gerçekleştiriliyor. Büyük Marmara depremi öncesi İstanbul’da milyonlarca kişi kiracı konumuna gelmiş durumda. Ev sahipleri evlerini terk etmek zorunda kalıyor ve Devlet de mağduriyet yaşanmaması adına kira yardımında bulunuyor. İşte kira yardımı ile alakalı tüm ayrıntılar…

KİRA YARDIMI KİMLERE YAPILIR?

Aslında kira yardımı için aranan şartlar çok fazlaydı ancak Korona virüs sonrasında kira yardımı başvuru şartları ve gerekli belgeler bir nebze daha azaltılarak tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kira yardımı alabilmesi sağlanacak. Kira yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin kesinlikle ihtiyaç sahibi olması ve son 3 aylık kirasını ödeyememiş olması gerekiyor.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan kira yardımı için vatandaşlarımızın https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hak-sahibi-ailelere-kira-yardm-yaplmas-3971 bu adrese gerekli başvuruları yapması gerekiyor. Başvurular tamamı ile e-Devlet üzerinden yapılacak ve tüm gerekli belgeler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilecek.

KİRA YARDIMI NE KADAR?

Kira yardımı 2020 yılında en az 800 TL en fazla ise 1,300 TL olarak ödeniyor. Bu ödemeler direkt olarak kiracının banka hesabına veya PTT ile evine gönderiliyor. Ödemelerden faydalanabilmek için ise e-Devlet başvurusunun kesinlikle yapılması gerekiyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı