Kaymakamlık ve Valiliklere Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kaymakamlık ve Valilikler Herkese Maddi Yardım Yapacak! 500-750 TL Anında yardım alabilirsiniz

KREDİ

6 Eylül 2020 Pazar 00:17:03

Son Güncelleme: 06/09/2020 00:17:48

Kaymakamlık ve Valilikler Herkese Maddi Yardım Yapacak! 500-750 TL Anında yardım alabilirsiniz

Herkese maddi yardım kampanyası kapsamında kaymakamlık ve valilikler maddi yardım başvurusu alacaklar. İşçi, memur, yoksul, öğretmen farketmeksizin herkese maddi yardım yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün katıldığı canlı yayında yapılacak yardım hizmetleri hakkında bilgi verdi. Peki valilik maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? 2020 yılında bu hizmetten herkes faydalanacak.

Herkese maddi yardım kampanyası kapsamında kaymakamlık ve valilikler maddi yardım başvurusu alacaklar. İşçi, memur, yoksul, öğretmen farketmeksizin herkese maddi yardım yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün katıldığı canlı yayında yapılacak yardım hizmetleri hakkında bilgi verdi. Peki valilik maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? 2020 yılında bu hizmetten herkes faydalanacak.

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sonrası çok ciddi ekonomik sorularda baş göstermeye başladı. Vatandaşlara yapılan evden çıkmama çağrısı ve şehirler arası ulaşımın yasaklanmasıyla birlikte Türkiye’de hayat neredeyse durma noktasına geldi. Milyonlarca işyeri kepenk kapatırken, süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlarımız için tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda emekliler, dar gelirli aileler, esnaflar için birçok adım atıldı. En düşük emekli aylığı 1500 liraya çıkartılırken, promosyon ödemeleri erkene çekildi. Dar gelirli aileler için hane başına 1000 lira ödeme yapılırken, aylık geliri 5 bin lira altında olanlar için 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı sunuldu. Esnaflar içinse kamu bankaları aracılığıyla düşük faiz oranlı kredi imkanları ve borç erteleme imkanı getirildi.

Tüm bunlara ek olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün katıldığı canlı yayında valilik ve kaymakamlık aracılığıyla herkese maddi yardım yapılacağının altını çizdi. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, valilik ve kaymakamlık telefon numaraları üzerinden başvuru yapan veya internet üzerinden başvuru gerçekleştiren herkese maddi yardım desteği yapılacağı belirtildi. Devletimiz sizlere her türlü desteği verecektir ifadelerini kullanan Erdoğan, ihtiyacı olan herkese yardım edeceklerini belirtti.

Herkese Maddi Yardım 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra tüm vatadaşlarımız valilik maddi yardım başvurusu, kaymakamlık maddi yardım başvurusu nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını araştırmaya başladılar. Önümüzdeki günlerde başvuruları kaymakamlık ve valilik üzerinden yapılacak olan herkese maddi yardım için kimler yararlanabilir henüz net olarak bilinmiyor. Cumhurbaşkanı açıklamalarına göre ihtiyaç sahibi herkes bu haktan yararlanabilecek ve en kısa sürede ödeme alabilecek. Peki, ayrıntıları henüz net olarak belli olmasa da, valilik maddi yardım başvurusu nasıl yapılır?

Valilik Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkese maddi yardım projesinden yararlanmak ve başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız valilik aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. Bunun için tercih edilecek birkaç yol bulunmaktadır. Öncelikle ikametgah adresinize dayalı olarak, bağlı bulunduğunuz valiliğe telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz. Projeye yoğun bir talep olacağını düşündüğümüz zaman bu sizin için bir hayli zor bir yöntem olabilir. Hükümetin başvuru tarihlerini kesin olarak açıklamasıyla birlikte muhtemelen bütün valilik telefonları kitlenecek ve saatlerce beklemek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden işlemlerinizi internet üzerinden online olarak gerçekleştirmek çok daha pratik ve hızlı olacaktır.

2020 yılında valilik maddi yardım başvurusu yapacak okurlarımız için bir diğer tercih E-Devlet üzerinden olacaktır. TC Kimlik No ve şifreniz ile E-Devlet platformuna giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ‘Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takibi’ yazarak ilgili bölüme ulaşabilirsiniz. Hizmet Başlığı altında Valilik Hizmetleri bulunmaktadır. Burayı işaretledikten sonra Hizmet Alt Başlığı bölümünden Herkese Maddi Yardım bölümünü işaretlemeniz ve kısaca durumunuzu anlatan bir açıklama yazmanız gerekmektedir. Bu bölümü çok uzun tutmadan iki üç cümle ile neden maddi yardıma ihtiyacınız olduğunu özetleyebilirsiniz.

Yaptığınız başvuruyu aynı şekilde bu platform üzerinden takip edebilirsiniz. Yetkililer tarafından yapılan inceleme sonrasında uygun görülmesi durumunda tarafınıza valilik aracılığıyla maddi yardım yapılacaktır. Başvurunuzun olumlu/olumsuz sonuç bilgileri tarafınıza kısa mesaj olarakta gönderilecektir.

Kaymakamlık Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer maddi yardım başvurunuzu valilik değilde kaymakamlık üzerinden yapmak istiyorsanız seçenekleriniz daha kısıtlı diyebiliriz. Bildiğiniz üzere kaymakamlar ilçelerde görev yaparken, valilikler illerde hizmet vermektedir. Eğer sizde ilçede yaşıyor ve maddi yardım başvurunuzu kaymakamlık üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, bunu telefon aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. Kaymakamlık başvuruları için herhangi bir internet sitesi bulunmamaktadır. Bağlı bulunduğunuz ilçenin kaymakamlık telefon numarasını öğrendikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Taleplerin yoğun olacağını gözönünde bulundurursak tahmini bekleme süreniz oldukça yüksek olacaktır.

Bu yazımızda önümüzdeki günlerde devreye alınacak kaymakamlık ve valilik maddi yardım projesinden bahsettik. Sizlerde tecrübe ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
14 Yorum yapıldı

14 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı