Kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranıyla 240 ay vadeli konut kredisi veriyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranıyla 240 ay vadeli konut kredisi veriyor

KREDİ

9 Ekim 2020 Cuma 19:12:08

Son Güncelleme: 09/10/2020 16:12:49

Kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranıyla 240 ay vadeli konut kredisi veriyor

Yaz sonu itibariyle gerek kamu gerekse özel bankaların konut kredisi faiz oranları ciddi bir şekilde yükselmişti. Yeni bir ev sahibi olmak için elini çabuk tutamayan vatandaşlarımız düşük faizli konut kredisi araştırmaları yaparken, sevindiren haber kamu bankalarından geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yüzde 0.49 faiz oranıyla 240 ay vadeli konut kredisi fırsatı sunuyor.

Uygun taksit miktarları ve faiz oranıyla kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara kamu bankalarından müjde geldi. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası,ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yalnızca 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade imkanı ile konut kredisi desteği sağlayacak. Peki kimler bu krediden yararlanabilir? TOKİ sosyal konut kredisinden yararlanma şartları nelerdir? İşte tüm detaylar…

0.49 FAİZLE KONUT KREDİSİ VERİLECEK!EN UYGUN FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKA BELLİ OLDU!

Devlet bankası olan Halk Bankası, Ziraat Bankası ve VakıfBankuygun faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeyi verdi.

TOKİ’nin kamu bankalarıyla imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında ev almak isteyen vatandaşlara; Ziraat Bankası, VakıfBank, Halk Bankası yüzde 0.49 faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi verecek.

TOKİ’nin alt gelir grubunda olan vatandaşlara özel olarak satışa çıkardığı konut projelerinden ev alan vatandaşlar,  devlet bankalarının yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile verdiği konut kredisi desteğinden yararlanabilecek.

TARİHİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANINI VEREN BANKA

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,yaptığı açıklamada bu konut kredisi kampanyasını tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi olarak ilan etmişti.

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen alt gelir grubu vatandaşlara verilen bu kredi, TOKİ sosyal konut kredisi adı altında kamu bankaları üzerinden 240 ay vadeli olarak verilecektir. Bu krediden yalnızca TOKİ sosyal konut projelerinden ev alan vatandaşlar faydalanabilecek.

Vatandaşlar toki sosyal konut projelerinden yalnızca alt gelir grubu olması durumunda yararlanabilecek. Bu konutlara yerleşecek olan ev sahipleri kura yöntemi ile belirlenecek ve düşük faiz oranlı konut kredi paketi sadece bu vatandaşların kullanımına açılacak.

TOKİ SOSYAL KONUT KREDİSİ NEDİR?  TOKİ’DEN NASIL EV ALINIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın satışa sunduğuuygun fiyatlı konutlar için verilen özel kredi desteğine TOKİ Sosyal Konut Kredisi denmektedir. TOKİ için üretilen uygun fiyatlı konutlar için, alt gelir grubunda olan vatandaşların başvuruları kabul edilir. Bu projeler kapsamında, aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

TOKİ’nin satışa sunduğu konutlar, her yıl kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilir. Son başvuru tarihine kadar yapılan başvurular kabul edilmektedir ve ev sahibi olmaya hak kazanan kişileri belirlemek için TOKİ tarafından kura çekişi yapılmaktadır.

Kura çekilişi sonucunda konut sahibi olmaya hak kazanan kişilere devlet bankaları TOKİ Sosyal Konut Kredisi adı altında 240 vadeli 0.49 faiz oranlı konut kredisi sağlamaktadır.

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı