Kamu Bankaları Faizsiz Konut Kredisi Dönemi Başlıyor! Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kamu Bankaları Faizsiz Konut Kredisi Dönemi Başlıyor! Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası

KREDİ

22 Kasım 2020 Pazar 23:10:36

Kamu Bankaları Faizsiz Konut Kredisi Dönemi Başlıyor! Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank faizsiz konut kredisi dönemi için kolları sıvadı. BDDK ile yapılan görüşmeler devam ederken, faizsiz konut kredisi için meclise kanun teklifi verileceği konuşuluyor. İşte kamu bankalarından faizsiz konut kredisi hakkında son dakika gelişmeleri.

Cumhurbaşkanı kararnamesi ile kısa süre önce göreve başlayan yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan vatandaşlarımızı oldukça yakından ilgilendiren açıklamalar geldi! Ev almayı düşünen ya da niyetinde olan vatandaşlarımız için müjde! Bakan Elvan, faiz konut açıklaması yaptı! Yasa teklifi yolda mı? İşte merak edilenler ve haberin tüm ayrıntıları;

Cumhurbaşkanı kararnamesi ile yeni Maliye Bakanı olarak kısa süre önce göreve başlayan Lütfi Elvan faiz konut açıklaması yaptı! BDDK’ya talimat verildiğini duyurdu! Kanun teklifi yolda mı?

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Berat Albayrak tarafından yapılan istifa ardından yerine Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan konut almayı düşünen her vatandaşımızı yakından ilgilendirecek çok önemli açıklamalar da bulundu. Bakan Elvan açıklamasında gelir düzeyi düşük olan vatandaşlarımızın mağdur olacağı hiçbir çalışmanın yapılmayacağını belirtti. Ardından Elvan faizsiz konut kampanyaları kapsamında BDDK tarafından çalışmaların gerçekleştirileceğini, kanun teklifi konusunda da adımların atılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde karşımıza sık sık faizsiz konut edindirme ile ilgili reklamlar ve kampanyalar çıkmaya başladı. Gelen bu haberlere dair ise açıklama gecikmeden Bakan Elvan’dan geldi. Yeni Maliye Bakanı Elvan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda, Maliye Bakanlığı’nın gelecek yıla dair bütçesine ilişkin yapılan toplantıda konuya dair bilgiler paylaştı.

FAİZSİZ KONUT İMKANLARI BDDK TARAFINDAN İNCELENECEK! 

Ev sahibi olmak isteyen- ev sahibi olmayı düşünen her vatandaşımız özellikle de faizlerin hızla yükseldiği bu dönemde faiz ödemeden konut kredisi almanın hayalini kuruyor. Ülkemizde tekrardan faiz oranlarının yükselişi ile emlak satışları da azaldı. Hal böyle olunca sadece ev almak isteyen vatandaşlar değil, inşaat sektörü, emlakçılar ve bu sektörden doğan daha nice yan meslek sahiplerinin de işleri azaldı. Böyle bir kampanyanın gelmesi ile sadece vatandaşımız değil ayrıca birçok çalışanımızın da yüzü güleceği için her kesim tarafından merakla bekleniyordu.

Bakan Elvan ise basın tarafından gelen soruları yanıtladı ve çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Bakan Elvan, BDDK Başkanı ile yapılan çalışmalar olduğunu, böyle kanun teklifi gelirse kendilerinin adım atmaya istekli olduklarını dile getirdi.

FAİZSİZ KONUT EDİNME SİSTEMİ NEDİR? 

Faizsiz konut alma ise şu an birkaç büyük şirket tarafından yapılıyor ve sıkça kampanyalar düzenleniyor. Vatandaşlar ise bu kampanyaları ve yükselen faizleri gördükçe faizsiz konut edinme sistemini merak edip araştırmaya başlıyorlar. Fakat şu an sık sık kampanyalar düzenleyen birçok şirket faizsiz konut satmaktan ziyade finansman kuruluşu adında hizmet sunmakta. Birevim, Eminevim gibi büyük şirketler ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için çeşitli kampanyalar ve fırsatlar sunuyor. Sunulan bu kampanyalar ise sistem daha çok gün mantığı ile çalışmakta. Güne giren kişiler arasından çekiliş gerçekleştiriliyor ve çekiliş ile birlikte ara sıra vatandaşların ev sahibi olması için fırsat veriliyor.

Yapılan kura çekilişleri ise aynı değer, aynı tutarda taksit ödemek isteyen gruplar arasında yapılıyor. Kurada ismi önce çıkanlar sonra çıkanlara göre daha fazla taksit ödüyor. Bunun sebebi de ismi sonradan çıkanların bu dönemde aynı zaman kira ödemek zorunda olması. Belirlenen periyodlarla birlikte herkes evini sırası ile satın alıyor ve ödemeler bu şekilde devam ediyor. Bu şekilde vatandaşların faizsiz ve faturasız bir şekilde ev sahibi olmasına imkân tanınıyor.

Ayrıca bu sistem Türkiye’de sadece ev için değil araba alımları içinde devam ediyor. Bazı şirketler vatandaşlara aynı fırsatları araba alımları içinde sunuyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı