Kadın girişimcilere düşük faizli 500 bin euro kredi verilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kadın girişimcilere düşük faizli 500 bin euro kredi verilecek

KREDİ

11 Ekim 2020 Pazar 09:12:53

Son Güncelleme: 11/10/2020 01:47:41

Kadın girişimcilere düşük faizli 500 bin euro kredi verilecek

Devlet tarafından kadın girişimci destekleri gün geçtikçe artıyor. Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal yaptığı açıklamada Türkiye’de kadın girişimci sayısının her gün arttığını ve bu girişimcilere tüm destek imkanlarını sunduklarını belirtti. Gerekli şartları sağlayan kadın girişimciler 500 bin dolar / euro düşük faizli kredi alabiliyorlar.

Akbank, kadın girişimcilere çok düşük faiz oranlarıyla yüksek limitli kredi verecek. Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre, bu kredi kampanyasıyla birlikte kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için ihtiyaç duydukları finansal desteği sağlamak amaçlanıyor. Yüzde 51 ve üzeri oranlarda ortaklık payı olan kadın girişimcilere ayrılan özel kaynak sayesinde ihracat taahhütlü kredilerde cazip finansman imkanları sunulacak. Kadın girişimcilere verilecek olan kredinin üst limiti 500 bin dolar/euro olarak belirlenmiştir. 1 yıla kadar vadeli ihracat taahhütü olan döviz kredilerinde 50 baz puan faiz indiriminden ve Akbank tarafından sunulan düşük faiz oranlarından yararlanılabilecek.

KADIN GİRİŞİMCİLERE DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ

Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, tarafından yapılan açıklamada Akbank’ın sağlam finansalları ve sürdürülebilirlik vizyonu ile birlikte, Türkiye ekonomisi ve paydaşları için oluşturduğu katma değeri artırdığını belirtti. Akbank olarak, ülke ekonomisinin büyümesinde ihracatın önemli rol oynadığına inandıklarını ve salgın sürecinin dünya ticaretinde daralmalar oluşturduğunu dile getirdi. Yaşanan bu daralmalara rağmen Türkiye’nin 2020 yılının ilk 9 ayında 118 milyar doları aşan ihracat yapmasının, ihracatçıya verilen desteğin karşılığını aldığının bir göstergesi olduğunu vurguladı. Tugal, bu süreçte yaşanan ticari olumsuzlukların etkisini azaltmak için avantajlı finansman olanaklarından, dijital ürün ve hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ihracatçıların yanında olduğunu ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

DANIŞMANLIK HİZMETİ DE SAĞLANACAK

Tugal, Akbank’un kadın girişimcilere hem finansman desteği sağlayarak finansmana erişimi kolaylaştıracak çözümler ürettiklerini hem de danışmanlık hizmeti sağlayarak ihracata cesaretlendirildiklerini belirtti. Akbank, kadın ihracatçıları yalnızca finansal olanaklarla desteklemekle kalmayıp, Türkiye’nin dört bir yanındaki Global Ticaret Merkezleri’nde bulunan Dış Ticaret Yöneticileri ile de destek veriyor. Kadın ihracatçılar, ihtiyaç duydukları her an 444 23 23 numaralı dış ticaret destek hattı ile dış ticaret ve dış ticaretin finansmanı alanlarında kafalarına takılan her türlü sorun için danışmanlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.

1 YILA KADAR VADE İMKANI SUNULUYOR

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre, başarılı kadın girişimci sayısının daha da çoğalması için 1 yıla kadar vadeli ihracat taahhütlü döviz kredilerinde 50 baz puan faiz indirimi sağlanacak. Girişimci kadınlara özel faiz ve vade oranlarıyla sunulacak bu kredinin üst limitinin 500 bin dolar/Euro olacağı açıklandı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı