İzmirlilere özel konut kredisi desteği için harekete geçildi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İzmirlilere özel konut kredisi desteği için harekete geçildi

KREDİ

4 Kasım 2020 Çarşamba 16:45:22

İzmirlilere özel konut kredisi desteği için harekete geçildi

30 Ekim tarihinde İzmir’de yaşanılan deprem  felaketi ile çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralı vatandaşlarımız mevcut. Meydana gelen deprem neticesinde maddi ve manevi hasarlar meydana geldi. Bu durumdan dolayı Türkiye Katılım Bankalar Birliği (TKBB) harekete geçti. İşte o haberin detayları;

TKBB İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin ardından birlik üyesi bankalara duyuru yaptı, ödeme güçlüğü çekiyor olan vatandaşlardan gelecek yeniden yapılandırma, vade süresi uzatımı istek ve taleplerini imkanları dahilinde dikkate alınarak hızlı bir şekilde yerine getirilmesini, çek ve senetlerin ödenememesi gibi bir durumda, geri ödemelerin ise zamanında yapılamaması gibi zaman içinde oluşabilecek durumların değerlendirilmesinde mücbir sebep durumunun dikkate alınmasını gerektiğini bankalara tavsiye etti.

Türkiye Katılımlar Birliği (TKBB) yapmış olduğu açıklamada, TKBB Yönetim Kurulu 30 Ekim tarihinde yapmış olduğu toplantıda, İzmir ilinde meydana gelen deprem felaketinin ardından, depremden etkilenen vatandaşlara destek olunması ve bankacılık faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam edilmesine dair konularının görüşüldüğü ve takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki bazı kararların alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamanın içeriği

Yapılan açıklamayı özetleyecek olur isek; Bu durumda kaynaklarını dikkate alarak, birliğin üyesi olan bankalara, finansal hizmetin sorunsuz bir şekilde aksaklık yaşamadan devam etmesi için dağıtım kanallarından kesintisiz bir şekilde  hizmet sağlanmasını ileten TKBB devamında ise fon kullandırım talepleri için banka kaynakları ve diğer koşul çerçevesinde hızlı bir şekilde neticelendirilmesini, vade, kar oranı ve teminatları konusunda ise esnek bir yaklaşım sergilenmesi, ve devamında ise şu sözleri eklediler. Ödeme güçlüğü çekmekte olan vatandaşlar için gelecek yeniden yapılandırma ve vade uzatımı gibi taleplerinin olması durumunda, imkanlar dahilinde bu durum dikkate alınarak hızlı bir şekilde yerine getirilmesi çek ve senetlerin ödenememesi gibi bir durumun oluşması veya geri ödemelerin zamanında yapılamaması gibi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerin değerlendirilmesinde mücbir sebep durumunun bankalara dikkate alınması tavsiye etti. Devamında ise, zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini vurguladılar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı