ING Bank'tan Faiz İndirimi Kararı! Kış kredisi faiz oranları düştü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

ING Bank’tan Faiz İndirimi Kararı! Kış kredisi faiz oranları düştü

KREDİ

4 Aralık 2020 Cuma 17:11:26

Son Güncelleme: 04/12/2020 17:11:29

ING Bank’tan Faiz İndirimi Kararı! Kış kredisi faiz oranları düştü

Düşük faizli kredi politikasıyla pandemi sürecinde en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan ING Bank, Aralık ayı itibariyle Kış Kredisi kampanyasını yeniledi. Kampanya dahilinde faiz oranları ve vade sayısında değişikliğe gidildi. Örnek 100 bin lira hesaplama işlemlerini sizler için ele aldık.

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? Merkez Bankası tarafından gelen faiz artırımı sonrasında BDDK tarafından açıklanan aktif rasyo oranları ile tekrardan bankaların vatandaşlarımıza sundukları faiz oranlı güncellenmişti. Fakat ING Bank vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek bir kampanyaya adım attı!

Aralık döneminin gelmesi ile bankalar da kış kampanyalarını teker teker açıklamaya başladı. Bunlarında başında ise ING Bank geldi. Ülkemizde çok tercih edilen bankalardan biri olan İngiliz kökenli banka sürpriz bir kararla konut kredisi faiz oranlarını düşürdü!
Uygun konut finansmanı arayan her vatandaşımız bu haberi okumalı! ING bank aralık ayının girişi ile birlikte sürpriz bir şekilde konut kredisi faiz oranlarını düşürdü!

ING BANK FAİZLERİ DÜŞÜRDÜ

Aralık ayında başka faiz güncellemesine giden banka oldu mu? Kış kampanyalarını açıklayan diğer bankalar hangileri? ING Bank son dakika faiz indirimi haberi ve tüm diğer ayrıntılar haberimizde;

Faiz oranlarının yükselmesi ile birlikte vatandaşlarımız ev alırken zorlanmaya başladı. Yükselen faiz oranlarını vatandaşlarımızın gözünü korkuturken ev almakta kararlı olanlar da uygun faiz oranlarını araştırmaya başladı. Bu oranlardan biri tanesi sürpriz bir kararla ING Bank tarafından veriliyor! Peki ING Bank faiz oranları neler?

Tüm bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini arttırdığı bu dönemde ise kamu bankaları tarafından da verilen sıfır konutlara özel düşük faiz kampanyaları da sona erdi. Aralık ayında ise bankalar teker teker yeni kış kampanyalarını açıklamaya başladılar. ING Bank ise sürpriz bir şekilde konut faiz oranlarını düşürdü! Son güncelleme ile birlikte ING Bank konut faizi %1,39 seviyesinden %1,29 seviyesine düştü!

ING BANK KIŞ KREDİSİ ÖDEME PLANI

Vatandaşlarımız 120 ay vade oranı ile 100 bin Türk lirası konut kredisi aldıklarında aylık ödemeleri 1 bin 642 Türk lirası olacak. Faiz oranları ise yeni güncelleme ile birlikte %1,29 olurken geri ödenen toplam tutar ise 197 bin 144 Türk lirası.

SIFIR KONUT ALMAK İSTEYENLERE DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ AVANTAJI BİTTİ!

Merkez Bankası ve BDDK tarafından alınan kararlar ve yapılan son güncellemeler ise gerek kamu bankaları gerekse özel bankalar tarafından verilen sıfır konutlara sağlanan düşük faiz oranları da sona erdi. Haziran döneminde %0,64 faiz oranı ile başlatılan sıfır konutlar özel kredilere rekor talep almasına rağmen sona erdi. Kampanya rakamları ise şu an %1,35 bandına kadar çıktı ve ikinci el ile sıfır el evler için uygulanan düşük faiz oranları kampanyalar son buldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı