ING Bank ödeme planını müşterinin belirlediği konut kredisini duyurdu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

ING Bank ödeme planını müşterinin belirlediği konut kredisini duyurdu

KREDİ

27 Ekim 2020 Salı 22:12:58

Son Güncelleme: 27/10/2020 21:17:42

ING Bank ödeme planını müşterinin belirlediği konut kredisini duyurdu

ING Bank ile vatandaşlarımız esnek ödeme şansına ve uygun faiz oranlarına sahipler. İster eşit taksitlilerle ödeme yapabilir isterlerse ana paralarında artış olmadan diledikleri ödeme planlarınıoluşturabilirler! Vatandaşlarımızı ödeme konusunda zorlamadan esnek yaklaşımı ile konut kredisi ING Bankta!

Salgın dönemiyle birlikte konut alımları ülkenin her yerinde arttı. Özellikle de temmuz ve haziran dönemlerinde konut satışlarında üst üste yeni rekorlar geldi! Hatta emlakçılar ellerinde konut deposunun bile tükendiğini açıklamıştı. Kamu bankalaröncülüğünde yapılan düşük faizli konut kredileri de emlak satışlarının artmasında oldukça etkili olmuştu. Fakat her ne kadar faiz oranları artsa da vatandaşlarımız hala konuta talep gösteriyor! Giderlerin arttığı bu zorlu günler de ise birçok vatandaşımız kira yerine kendi kredilerini ödeyerek konut sahibi olmanın hayalini yaşıyor!

Fakat ödeme planına gelince ise bazen işler planlandığı gibi gitmiyor. Tam bu noktada da ING Bank oldukça esnek ödeme planı ile vatandaşlarımıza destek oluyor!

Korona virüs salgının getirdiğini belirsizlik sonucunda vatandaşlarımız gelirleri beklenmedik şekilde düştüğü gibi yine normalde dönebiliyor. Bu gibi durumlarda ise vatandaşlarımız kredi alırım ama ya taksitimi ödeyemezsem korkusuna kapılıyor. FakatING Bank’ın esneködemesiyle vatandaşlarımız korkmasına gerek yok. İster sabit şekilde kredilerini ödeyebilir isterler se kendi ödeme planlarını oluşturabilirler!

ING Bank ise başvuran vatandaşlarımızı kendi mortage uzmanlarına yönlendiriyor ve ödeme planlarının hazırlamasında uzman destek sağlıyorlar! Vatandaşlarımız ise 3 farklı şekilde ödeme planlarını oluşturabilirler!

EŞİT TAKSİTLİ

Vatandaşlarımızın eğer gelirleri sabit ve faiz oranlarının da sabit kalmalarınıistiyorlarsa eşit taksitli ödeme planlarından yararlanıp her ay eşit taksitleler vade sonuna kadar kredi ödemelerini devam ettirebilirler.

EŞİT ANAPA ÖDEMELİ

Vatandaşlarımızın dilediklerine göre uzman eşliğinde ödeme planları oluşturulur. Bu sayede vatandaşlarımız kendi gelirlerine göre kredilerini ayarlayabilir ay sonunda kredimi nasıl ödeyeceğim düşüncesinden korkmazlar!

ARA ÖDEMELİ

Vatandaşlarımız isterlerse taksitleri giderek azalsın veya artsın şeklinde bir ödeme planı oluşturabilir. Yine bu ödeme planında vatandaşlarımız ara dönemlerde ödeme yaparak kredilerinde yapılandırma isteyebilirler!

3 AYDA BİR ÖDEMELİ

Eğer vatandaşlarımız maaşlarını 3 ayda bir toplu şekilde alıyorlarsa bu ödeme şeklini de seçebilir ve 3 ayda bir taksit ödemesi yapabilirler!

Peki ya vatandaşlarımız için konut kredisine başvuru belgeleri nelerdir?

Başvuru Belgeleri

Vatandaşlarımıza ait nüfus cüzdanının ön ve arka yüz fotokopisi

Son 3 aya dair ikametgâh belgesi ve ödenmiş olan bir adet fatura

Satın alınacak konuta dair tapu fotokopisi

Ayrıca vatandaşlarımızın gelirlerini göstermeleri için gelir belgesi de getirmeleri gerekmektedir.

FAİZ ORANI

Vatandaşlarımız faiz oranında değişiklik talep etmedikleri veya faiz oranının değiştiği bir ödeme planı oluşturmadığı sürece faiz oranları %1,34 olmakta.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

150 bin Türk lirası 120 ay vade için vatandaşlarımız aylık 2 bin 520 Türk lirası ve toplamda da 302 bin 421 Türk lirası ödeme yapmaları gerekmekte.

100 bin Türk lirası kredi başvuruları için vatandaşlarımızın 120 aylık vade ödemelerinde taksitleri 1 bin 680 Türk lirası olurken toplam geri ödenen miktar da 201 bin 614 Türk lirası olmakta

50 bin Türk lirası içinde vatandaşlarımız 120 ay vade seçeneğinde 840 Türk lirası ödeme yaparken aylık olarak, toplamda 100 bin 807 Türk lirası ödüyorlar.

Son olarak da 120 ay vade seçeneği ve 25 bin Türk lirası kredi seçeneğinde aylık ödemesi vatandaşlarımızın 420 Türk lirası ve toplam geri ödemeleri de 50 bin 403 Türk lirası.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı