İlk iki yıl sadece faiz ödemeli, 180 ay vadeli QNB Finansbank konut kredisi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İlk iki yıl sadece faiz ödemeli, 180 ay vadeli QNB Finansbank konut kredisi

KREDİ

6 Kasım 2020 Cuma 14:20:52

Son Güncelleme: 06/11/2020 14:30:08

İlk iki yıl sadece faiz ödemeli, 180 ay vadeli QNB Finansbank konut kredisi

QNB Finansbank Kasım ayında yeni konut kredisi kampanyasını duyurdu. 2 yıl sadece faiz ödemeli, 180 ay vadeli, düşük faiz oranlı konut kredisi kısa sürede bir çok kişi tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Aylık sadece 861 TL ödeyerek sizde anında 50.000 TL konut kredisi kullanabilirsiniz.

Afet riski taşıyan evlerinizi Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi ile ister yeniden inşa edin isterseniz onarım yapın, deprem ve olası herhangi bir afet riskine evlerinizi önceden hazırlayın. Kredinin özellikleri nelerdir?

Hem Evinizi Hem Cebinizi Güvende tutun;

24 aya kadar yalnızca kredi faizlerini ödeme fırsatı,

180 aya kadar varan vade seçenekleri,

Uygun faiz oranları,

Kentsel Dönüşüm Kredisi Koşulları

6306 sayılı kanunun 6. maddesinin 3. fıkrasına istinaden konutunu kendi imkanları ile yenilemek isteyen ya da yeniden inşa etmek isteyen vatandaşlara verilen bir kredidir.

Kredinizi sadece Türk Lirası cinsinden kullanabilirsiniz.

Yalnızca tapuda konut tipi “mesken” olarak görünmekte olan yerler için gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Yenilenecek ya da  yeniden inşa edilecek olan evinizin sadece ipoteği yeterlidir. Genel olarak kefil bu kredide kefil şartı koşulu aranmıyor ama banka gerekli koşullarda kefil isteyebilir.

 4 Adımda Kentsel Dönüşüm Kredinize Kavuşabilirsiniz1- Başvuru Süreci

Kentsel Dönüşüm Kredisi’ne Finansbank şubesinden veya bankanın internet sayfasından kolayca başvuru yapabilirsiniz. İstenilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp teslim edildikten sonra  kredi başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Gerekli olan evraklar şu şekildedir;

Satın alınacak olan ya da yeniden inşa edilecek olan konutun tapu fotokopisi,

Yapıya ait riskli yapı belgesi,

Kimlik belgesi

Güncel tarihli olan herhangi bir fatura,

Krediyi kullanacak olan kişiye ait maaş bordrosu veya gelir belgesi.

Yapılacak incelemenin ardından Finansbank ek evrak veya teminat talep edebilir.

2- Ekspertiz Değerlendirmesi

Kredinize onay verildikten sonra 3 iş günü içerisinde evinizin ekspertiz değeri belirlenir. Ekspertiz değeri ise alabileceğiniz kredi tutarınızı belirleyecektir.

3- Ödeme Planı

Ödeme planı ise bütçenize ve talep ettiğiniz ödeme aralığına uygun olarak belirlenmektedir. Evraklarınızın imzalanması için Finansbank’ın şubesine davet edilirsiniz.

4- İpotek ve Satış İşlemi

Evinizin kayıtlı olmuş olduğu Tapu Müdürlüğü’nden alacağınız randevu zamanı ve saatinde Finansbank tarafından size olarak özel görevlendirilen personel ile ipotek ve satış işlemi gerçekleştirilir. İpotek tesis süreci tamamlandığında ise yeniden onarılan veya yeniden yapılandırılan evinize kavuşmuş olursunuz.

Maliyet ve Faiz Oranları

50.000 TL kredi kullanıp 60 ay ile vadelendirdiğiniz de; Aylık taksit tutarınız 1.250 TL olup, aylık faiz oranınız %1,44’tür. Geri ödemeniz gereken miktar ise 75 bin 10 Türk Lirasıdır.

50.000 TL krediyi 120 ay vade ile kullanacağınız zaman; Aylık ödemeniz gereken taksit tutarınız 877 Türk Lirası. Aylık uygulanacak olan faiz oranı %1,44, geri ödemeniz gereken tutar 105 bin 345 TL’dir.

50.000 TL kentsel dönüşüm kredisini 180 ay ile vadelendirdiğiniz de; Aylık taksit tutarı 861 Türk Lirası olup, uygulanan faiz %1,63’tür. Geri ödenmesi gereken miktar ise 155 bin 147 Türk Lirasıdır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı