İkinci el taşıt kredisi kampanyası bitti mi? Kamu bankalarından yeni karar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İkinci el taşıt kredisi kampanyası bitti mi? Kamu bankalarından yeni karar

KREDİ

8 Ağustos 2020 Cumartesi 07:12:01

Son Güncelleme: 08/08/2020 04:42:49

İkinci el taşıt kredisi kampanyası bitti mi? Kamu bankalarından yeni karar

Kamu bankaların tarafından vatandaşlarımızın beğenisine sunulan sıfır ve ikinci el taşıt kredisi kampanyaları yoğun ilgi görmüştü. Yapılan açıklamaya göre kampanyalarda değişikliğe gidildi.

Kamu bankalarının desteği ile küresel korona virüsüne karşın normalleşme adımları kapsamında birçok destek paketi Bakan Albayrak tarafından duyurulmuştu. Bu destek paketlerden biri de taşıt kredisi imkanıydı.

Duyurulan kampanya sayesinde araçlarını yenilemek veya araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için fırsat doğmuştu. Krediler sayesinde piyasaya canlılık gelmiş ve alım satımlarda artışlar oluşmuştu. Fakat taşıt kredisi kampanyası sona erdi işte haberin detayları ve yeni faiz oranları;

Kamu bankalarından kredi paketi

Kamu bankaları ile birlikte birçok kredi paketi açıklanmış ve bunlardan birisi taşıt kredisi olmuştu. Birinci el veya ikinci el taşıtlara özel kampanyalar üretilmişti.

 TAŞIT KREDİSİ PAKETİ

İlk kampanya ise yerli üretime özel taşıt kredisi kampanyası olmuştu. Bu kampanya neticesinde vatandalar yerli üretimi bulunan anlaşmaları markalardan sıfır kilometre araç alımlarında bireysel ve kurumsal müşterilere bağlı anlaşmalara bağlı olaraktan aylık %0,49 ila 0,69 faiz oranları arasında kredi imkânı sunulmuştu.

Diğer kampanya ise ikinci el taşıt kredileri ile ilgiliydi. İkinci el araçlarda müşterilere %0,82 faiz oranları ile kredi imkânı sunulmuştu. Ayrıca bu kampanya dahilinde 6 ay ödemesiz dönem verilmiş ve toplamda 60 ay vade seçeneği sunulmuştu. Limit ise 150 bin Türk lirasıydı.

KAMPANYALAR SONA ERDİ

Kamu bankaları ile birlikte duyurulan taşıt kredisi kampanyaları sona erdi. Kampanya sayesinde sektörde canlılık yaşanmış ve özellikle de ikinci el araçların değeri oldukça artmıştı.

Fakat kampanya sona erdi ve faiz oranları değişti.

YENİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları tarafından sunulan taşıt kredisi kampanyasının sona ermesi ile birlikte faiz oranları da yükseldi bunun yanı sıra ayrıca vatandaşlara sunulan ilave fırsatlar da şimdilik rafa kalktı.

Faiz oranları %0,82 oranından %1,17 oranına yükseltildi. Faiz oranlarındaki yükselmenin ise otomotiv piyasasını nasıl etkileyeceği ileriki günlerde şekillenecek.

Faiz oranları dışında ise, 6 ay ödemesiz dönem fırsatı da kaldırıldı.

Kampanya dahilinde ise 7 yaşa kadar olan araçlara 60 aya kadar vade sunulmaktaydı bu da yeni bir düzenleme ile güncellendi ve yaş sınırı 7’den 5’e çekildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı