İkinci el konut kredisi faiz oranları yükseldi! Yeni faiz oranları belli oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İkinci el konut kredisi faiz oranları yükseldi! Yeni faiz oranları belli oldu

KREDİ

6 Ağustos 2020 Perşembe 14:55:55

İkinci el konut kredisi faiz oranları yükseldi! Yeni faiz oranları belli oldu

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için üzücü bir haberimiz var. İkinci el konutlara yoğun ilgi gösterilmesinin ardından kredi faiz oranları yükseltilmişti, Ağustos ayına girmemizle birlikte faiz oranları yeniden güncellendi.

İkinci ev almayı düşünen vatandaşları yakından ilgilendirecek son dakika gelişmeler yaşandı. Haziran ayında başlayan normalleşme dönemi ile birlikte ikinci el ve 0 konut faizleri oldukça düşmüştü. Faizler düşünce ise özellikle de ikinci el konut fiyatları artmış hatta bazı bölgeler de 0(sıfır) binaları bile sollamıştı.

Müdahale ise gecikmemiş ikinci el konutların faizleri arttırılmıştı. Fakat şimdi bir üzücü haber daha geldi. İkinci el konut almayı düşünen vatandaşlarımızı yakından ilgilen son dakika haberinin ayrıntıları.

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

İkinci el konut almayı düşünen vatandaşlarımızı üzen bir son dakika gelişmesi yaşandı. Kredi faiz oranları tekrar yükseldi. İkinci el konut faiz oranları %0,87 seviyesine çıktı.

Temmuz döneminde konut alım ve satımlarında rekorlar kırılmış ve binlerce konut alımı hayali kurana vatandaşımız ev sahibi olmuştu. Yine binlerce yatırımcı ise gayrimenkule yatırım yaparak kazanç sağlamıştı fakat faiz oranları bir kez daha yükseldi.

Korona virüsü salgının arından haziran dönemi ile birlikte kamu bankaları tarafından avantajlı konut kredi paketi paylaşılmış ve çok düşü faiz oranları ile vatandaşlara finansman sağlanmıştı.

Fakat kamu bankaları ikinci el konut alımlarında bir kez daha oranları yükseltti.

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM DİYENLER İÇİN KONUT MALİYETİ ARTTI!

Faiz oranlarında düşüşün ardından ev fiyatları uçmuş ve vatandaşlar faizlerin düşmesine sevinememişti bile. Bu yaşananların ardından ise kamu bankaları ikinci el konutlarda faiz yükseltmişti.

Fakat tekrar kamu bankaları ikinci el konutlarda faiz yükselişine gitti. Konut sahibi olmanın hayallerini kuran birçok vatandaş için maliyetler bir kez daha yükseldi. Kamu bankaları dün aniden bir kez daha faiz güncellemesi yaptı ve indirim beklentisi bulunana vatandaşların hevesleri kursaklarında kaldı. İkinci el konut kredisi paketlerinde ise dün itibarı ile birlikte en düşük konut kredi faiz oran %0,87 olarak güncellendi.

Öte yandan sıfır konut kredisi için uygulanmakta olan kampanyalar ile birlikte faiz oranların herhangi bir değişiklik şu an için yaşanmadı. Kampanya dahilinde 180 ay vade ile birlikte %0,64 faiz oranları ile kredi imkânı halen devam etmekte.

Yapılan revizenin ardından ise 120 ay vade seçeneğiyle 100 bin Türk lirası değerinde ikinci el konut kredisini başvuran vatandaşlarımızın aylık taksit tutarları 1 bin 345 Türk lirası seviyesine ulaştı.

Fakat 0 el konut alımı için başvurulduğunda ise aynı tutar da aynı vadede aylık ödeme sadece 1 bin 196 Türk lirası.

Bir diğer fark ise sıfır konut kredisi için kamu bankaları halen 180 ay vade sınırını korumakta fakat bu vade süresi ikinci el konutlar için 120 ay olarak düşürülmüştü.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı