ICBC 120 ay vadeli 200.000 TL konut kredisi veriyor! Kira öder gibi ev sahibi olun
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

ICBC 120 ay vadeli 200.000 TL konut kredisi veriyor! Kira öder gibi ev sahibi olun

KREDİ

23 Eylül 2020 Çarşamba 13:12:48

Son Güncelleme: 23/09/2020 00:00:04

ICBC 120 ay vadeli 200.000 TL konut kredisi veriyor! Kira öder gibi ev sahibi olun

Bankaların artan faiz politikaları sonrasında ev alma hayalleri suya düşen vatandaşlarımıza müjdeli bir haberimiz var. ICBC bankası tarafından yeni duyurulan düşük faizli konut kredisi kampanyası vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Sizde bankadan 10 yıl(120 ay) vadeli, 200.000 TL üst limitli konut kredisi kullanabilirsiniz.

Bankalar, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların nakit desteği sağlamaya devam ediyor. Vatandaşlar en uygun imkanlı konut kredisi veren bankaları araştırıyor. Avantajlı konut kredisi kampanyaları sunan bankalardan biri de ICBC Turkey oldu. Peki ICBC Turkey’in sunduğu konut kredisinin faiz oranı kaçtır? ICBC Turkey kaç ay vadeyle konut kredisi veriyor? İşte tüm bu soruların cevapları…

Türkiye’de yaşayan her vatandaşın ev sahibi olma hayali vardır. Giderek artan konut kira fiyatları nedeniyle kredi ile ev sahibi olmak kiralık evde oturmaktan daha avantajlı oldu.Bankalar, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlaraçok uygun faiz oranlarıyla ve ödeme planları ile yüksek miktarda konut kredisi sunmaktadır. Vatandaşlar bu kredileri aldığında kira yerine aylık kredi taksiti ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar. Bu nedenle vatandaşlar, en uygun ödeme planlı konut kredisini hangi bankanın verdiğini araştırıyor.

ICBC TURKEY 10 YIL VADELİ KONUT KREDİSİ

Çoğu banka konut kredisi vade süresini kısaltırken, son dönemlerde yoğun ilgi gören ICBC Turkey uzun vadeli konut kredisi kampanyası düzenledi. ICBC Turkey’in düzenlediği konut kredisi kampanyasında müşterilere 120 aya kadar yani 10 seneye kadar vade imkanı tanınıyor. Bu krediden yararlanan vatandaşlar, normalde ödeyecekleri kiradan bir miktar fazla taksit tutarı ödeyerek 10 yılda bir ev sahibi olabiliyorlar.

200.000 LİRA İÇİN AYLIK YÜZDE 1,17 FAİZ

Konut kredisi almak için ICBC Turkey’ebaşvuran müşterilere 200 bin liralık 120 ay vadeli konut kredilerinde yüzde 1.17 kredi faiz oranı uygulanır. Müşteriler tarafından 10 yıl boyunca karşılanması gereken maliyet oranı da yıllık yüzde 15’tir.

ICBC TURKEY 200.000 LİRALIK KONUT KREDİSİNİN AYLIK ÖDEME MİKTARI NE KADAR?

ICBC Turkey’den 10 yıl yani 120 ay vadeli 200.000 liralık konut kredisi alan müşteriler bankaya aylık olarak 3.110 TL ödeme yapıyorlar. 10 yılın sonunda da kişinin satın aldığı evin tüm kredi borcu bitmiş oluyor.

KONUT FİYATLARI BU SENE DÜŞECEK Mİ?

Pandemi döneminde kredi faiz oranlarının düşmesiyle vatandaşlar satılık evlere yoğun ilgi gösterdi. Bu dönemde talebin artması ile birlikte ev fiyatları da artış gösterdi.Daha sonra bankalar tarafından alınan faiz yükseltme kararıyla birlikte ev fiyatları düştü. Uzmanlar, önümüzdeki süreçte kredi faiz oranının daha da artması durumunda ev fiyatlarının düşeceğini öngörüyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı