HSBC Taşıt Kredisi 2021 Kampanyası Başladı! 50 bin ve 100 bin TL - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

HSBC Taşıt Kredisi 2021 Kampanyası Başladı! 50 bin ve 100 bin TL

KREDİ

19 Aralık 2020 Cumartesi 20:30:02

Son Güncelleme: 19/12/2020 20:30:23

HSBC Taşıt Kredisi 2021 Kampanyası Başladı! 50 bin ve 100 bin TL

Yeni yıla çok kısa bir süre kala HSBC 2021 taşıt kredisi kampanyasını müşterilerinin beğenisine sundu. Yeni yıl kampanyasıyla birlikte vatandaşlarımız hayalini kurduğu araca hemen sahip olabilirler. HSBC 50 bin TL ve 100 bin TL örnek taşıt kredisi hesaplama işlemlerini inceledik.

HSBC Taşıt kredisi kampanyası ile vatandaşlarımız istedikleri araca şimdi hiç beklemeden sahip olabilirler!

Korona virüs salgını ile birlikte tedarik zincirinde yaşanan problemler olmuştu. Bu da özellikle ikinci el araç piyasasında araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Dolar kuru ile birlikte sıfır el araçlar artmıştı.

Vatandaşlarımız ne kadar yaz döneminde kamu bankalarının başlattığı düşük faizli kredi kampanyaları ile araç sahibi olduysa da bir kısım vatandaşımız da beklemeyi tercih etmişti. Fakat araç piyasalarındaki fiyatlar beklenildiği gibi düşmedi. Uzman galericiler ise yeni yıla sayı günler kala düşüş olacağını söylese de bu düşüşün sınırlı olacağı konusunda uyarmıştı.

Bunun yanında da özellikle birçok marka yeni yıl kampanyalarını yayımlamaya başladı! Bu kampanyalardan yararlanıp araç sahibi olmayı düşünen ya da fiyatlar yükselecek diye beklemek istemeyen vatandaşlarımız için biz de HSBC Taşıt Kredisi Kampanyalarını derledik. İşte kampanyanın özellikleri;

ERKEN VE ARA ÖDEME FIRSATI

HSBC Bank vatandaşlarımız kredi ödemelerinde kolaylık sağlıyor. Erken ve ara ödemeler ile vatandaşlarımız elleri rahatladıkça kredilerini süresinden önce bitirebilir! Peki kredinin özellikleri neler? Sizler için kredinin özelliklerini de yazdık;

HSBC TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

O km araç alımlarında vatandaşlarımıza taşıtın değer eğer 100 bin Türk lirası üstündeyse bu kısma kadar olan değerinin %70’i kadar kredi kullanımı veriliyor. 100 bin Türk lirasının üstündeki tutar içinde yine vatandaşlarımıza %50’si kadar da kredi kullanımı sunuluyor.

Vatandaşlarımızın ikinci el araç alımlarında ise kasko bedeli temel alınıyor. Kasko bedelinin %70’ini vatandaşlarımız kredi olarak alabilirler.

Vatandaşlarımıza ödeme de kolaylık sağlanıyor! Ara ödeme ve erken ödeme seçeneklerinden vatandaşlarımız kolaylıkla yararlanabilir ve kredilerinin süresinden önce bitirebilirler!

Bir diğer özellikse vatandaşlarımıza sunulan otomatik ödeme kolaylığı! Vatandaşlarımız kredimi unuttum mu ya da ödememi kaçırdım mı gibi sorulardan kurtuluyorlar!

Vatandaşlarımızdan kefil talep edilmiyor! Kefil şartı olmadan sadece taşıt teminatıyla kredi veriliyor!

Vatandaşlarımız isterse Hayat Sigortası ile ecelden/kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve daimî maluliyet risklerine karşı güvence sağlanıyor!

İkinci el taşıtlarda taşıtın yılı ve vade sayısının toplamı 8 yılı aşmamalıdır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru için vatandaşlarımız herhangi bir HSBC şubelerine gitmelere yeterlidir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Vatandaşlarımız başvuru sırasında şu belgelere ihtiyaçları vardır;

Taşıt Kredisi Başvuru Formu
Kimlik Belgesi (T.C Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport)
Yabancı uyruklu vatandaşlarımızın içinse pasaport ve oturma izni belgesi talep edilmektedir
Gelir Belgesi (ücretli çalışan vatandaşlar için maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri içinse vergi levhası)
Serbest meslek/işletme sahiplerinin ayrıca ticaret sicil gazetesini de getirmesi gerektir
Aracın proforma faturası/ ruhsat fotokopisi
İkametgâha ait güncel bir fatura
Son aya ait SGK bildirgesi

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Vatandaşlarımız için ayrıca örnek ödeme tablolarını da derledik. İşte vatandaşlarımızın kredi tutarları ve vadelerine göre örnek ödeme tablosu;

50 bin Türk lirası için 48 ay vade seçeneği ve %1,90 faiz oranı ile vatandaşlarımız aylık 1 bin 724 Türk lirası ödeme yapmalıdırlar. Toplam geri ödemeleri ise 82 bin 768 Türk lirası olmaktadır.

Vatandaşlarımız 75 bin Türk lirası kredi almak istediklerinde 48 ay vade ve %1,90 vade seçeneğini seçerlerse aylık taksitleri 2 bin 586 Türk lirası olur. Toplam tutarları ise 124 bin 152 Türk lirası olarak geri öderler.

100 bin Türk lirası kredi çekimlerinde ise vatandaşlarımız 48 ay vade ve %1,90 faiz oranı durumunda aylık 3 bin 448 Türk lirası ödeme yaparlar. Toplam geri ödemeleri ise 165 bin 537 Türk lirası olmaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı