HSBC taşıt kredisi hesaplama ve faiz oranları (Kasım 2020)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

HSBC taşıt kredisi hesaplama ve faiz oranları (Kasım 2020)

KREDİ

4 Kasım 2020 Çarşamba 17:11:49

HSBC taşıt kredisi hesaplama ve faiz oranları (Kasım 2020)

HSBC taşıt kredisi faiz oranlarında yaptığı yeni güncellemeyle birlikte Kasım ayı içerisinde müşterilerine yeni kredi kampanyasını duyurdu. İster sıfır ister ikinci el araçlar için başvuru yapabileceğiniz taşıt kredisi için 48 ay vade ve esnek ödeme imkanı sunuluyor. Bu yazımızda Kasım 2020 içerisinde güncel faiz oranlarıyla birlikte HSBC bankasına taşıt kredisi başvurusu ve kredi hesaplama işlemlerini inceleyeceğiz.

HSBC, araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara kefilsiz taşıt kredisi imkanı sunacak. Hem sıfır hem 2.el taşıtlarda kullanabileceğiniz HSBC Taşıt Kredisi, 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarının yanı sıra çeşitli ödeme kolaylıkları da sunuyor. Sizler için HSBC Taşıt Kredisi ile ilgili tüm detayları araştırdık.

HSBC TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

 • Sıfır kilometre taşıt alımlarınızda, aracınızın değerinin 100,000 TL’nin üzerinde olması durumunda 100,000 lirasına kadar olan kısmı için yüzde 70, 100,000 liranın üzerindeki tutar için yüzde 50’sini, kredi olarak çekebilirsiniz.
 • İkinci el taşıt alımlarınızda, kasko bedelinin maksimum yüzde 70’ini, kredi olarak çekebilirsiniz.
 • HSBC, uygun faiz oranlarının yanı sıra, “erken ödeme”, “ara ödeme” ve otomatik ödeme gibi ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır.
 • HSBC Taşıt kredisi için belirlenmiş maksimum vade süresi 48 aydır.
 • Taşıt Kredisi kampanyasından, kefilsiz olarak yararlanabilirsiniz. Başvurunuz, sadece taşıt rehni teminatıyla değerlendirilecektir.
 • Müşterinin talebine bağlı olarak, Kredili Hayat Sigortası ile ecelen/kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı kendinizi güvence altına alabilir ve riskin gerçekleşmesi durumunda kredi borcunuzu teminat altına aldırabilirsiniz.
 • Tüm kredi vadesi süresince geçerli olmak üzere, tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajından yararlanabilirsiniz.
 • İkinci el taşıt alımlarınızda kullanacağınız taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, banka tarafından uygulanan maksimum vade seçenekleri geçerli olmak üzere, 8 yılı aşamaz.

Örnek Ödeme Tablosu

HSBC’den kullanacağınız, 48 ay vadeli 60 bin liralık taşıt kredisi için ayda yüzde 1,90 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kredi için aylık olarak ödemeniz gereken taksit miktarı 2.069,21’dir.

HSBC TAŞIT KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

Size en yakın HSBC şubelerine gerekli belgelerle giderek kolayca başvuru yapabilirsiniz.

HSBC TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • HSBC’nin internet sitesinde yer alan Taşıt Kredisi Başvuru Formu
 • Başvuru yapan kişinin kimlik belgesi (Türk uyruklu gerçek kişilerden, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport istenmektedir. Yabancı uyruklu gerçek kişilerden de Pasaport ve Oturma İzni Belgesi istenmektedir.)
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlardan son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosunun firma antetli kağıda düzenlenmiş olması durumunda firmanın imza sirküleri istenmektedir. Serbest meslek sahiplerinden vergi levhası, serbest meslek/işletme sahiplerinden de ticaret sicil gazetesi istenmektedir.)
 • Kişinin satın almak istediği araca ait proforma faturası/ruhsat fotokopisi
 • Başvuru yapan kişinin adına düzenlenmiş, formda belirtilen ev adresine ve son döneme ait elektrik, doğalgaz, su veya telefon faturasının aslı
 • Son aya ait SGK bildirgesi
 • Banka, başvuru sırasında gerektiği durumlarda ek belge ve teminat isteme hakkına sahiptir.Kefil göstermeniz istenirse, aynı belgeler kefilinizden de talep edilecektir.

HSBC Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Taşıt kredisine başvuru yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız, kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması yani kredi notunuzun düşük olmaması ve gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.

HSBC Taşıt Kredisi Başvuru Adımları

 1. HSBC’den kullanmak istediğiniz taşıt kredisinin tutarına karar verin.
 2. Bütçenize en uygun aylık taksit miktarını ve toplam geri ödeme tutarınızıhesaba katarak size en uygun olan vade miktarına karar verin.
 3. Başvuru formunda istenen iletişim bilgilerini ve kişisel bilgilerinizieksiksiz bir şekilde doldurun.
 4. Banka tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde bankaya iletin.
 5. Krediniz onaylandığı zaman, size gönderilen kredi ödeme planınızı ve kredi sözleşmesini onaylayarak başvuru sürecinizi tamamlayın.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı