HSBC 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu ve Hesaplamalar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

HSBC 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu ve Hesaplamalar

KREDİ

3 Temmuz 2020 Cuma 03:08:39

HSBC 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu ve Hesaplamalar

Pandemi sonrasında tüm bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. HSBC ise düzenlemiş olduğu yeni konut kredisi kampanyasıyla müşterilerine 120 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Peki, HSBC üzerinden konut kredisi kullanacak vatandaşlarımız nelere dikkat etmelidir ve hesaplamalar nasıl yapılır?

Gerek kamu gerekse özel bankalar korona virüsü salgını döneminde vatandaşlara uygun faizli konut kredileri sunuyor. Vatandaşlarımız bu kredilerden yararlanabilirler ve hayallerindeki eve kolayca ulaşabilirler.

HSBC Konut Kredisi

  •  Tamamı bitmiş konut alımların da geçerlidir.
  •  En az 5 bin Türk lirası kredi çekimi yapılabilirler.
  • Vatandaşlarımızın satın almak istedikleri konutun ekspertiz değerinin %75’inden fazlasını konut kredisi olarak alamazlar.
  •  120 aya kadar vade seçenekleri vatandaşlarımıza sunulur.
  •  Vatandaşlarımıza uygun faizli kredi olanakları sunulur.
  •  Vatandaşlarımız erken ödeme, ara ödeme ve otomatik ödeme gibi fırsatlardan da yararlanabilirler.

Ayrıca vatandaşlarımız kredi vadesi boyunca geçerli olan, tek seferlik ve düşük tutarda olan sigorta prim ödemelerinden de faydalanır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarımız başvuru için diledikleri HSBC Bank şubesine giderek başvurularını tamamlayabilirler.

Başvuru için gerekli belgeler;

• Başvuru formu gerekmektedir. Bunu vatandaşlarımız HSBC bank internet sayfasından veya şubelerden kolayca elde edebilirler.
• Vatandaşlarımızın kimlik belgelerini getirmeleri, eğer kimlik belgeleri yoksa ise nüfus cüzdanı, T.C tarafından verilmiş sürücü belgesi veya pasaport getirmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlar ise pasaport ve oturma izinlerini getirmelidirler.
• Vatandaşlarımız ayrıca gelirlerini gösteren bir belge getirmelidirler. Ücretli çalışan vatandalar son maaş ödemelerine ait maaş bordrosunu, serbest meslek sahibi vatandaşlarımız ise vergi levhası getirmelidirler.
• Serbest meslek ve işletme sahipleri de ticaret sicil gazetesini göstermeleri gerekiyor.
• Vatandaşlarımızın satın alacakları konuta dair tapu fotokopisi gerekmektedir.
• Ayrıca vatandaşlarımızın son aya ait SGK bildirgesi alması gerekmektedir.
• Ayrıca vatandaşlarımızın başvuru formunda belirtilen ev adresine ait fatura getirmeleri gerekmektedir.

Faiz Oranları Nedir?

Vatandaşlarımız 50 bin Türk lirası kredi başvurusu yaptıkların da 60 ay vade seçeneğiyle %1,19 faiz oranıyla aylık taksitleri 1,170 Türk lirası olacaktır. Eğer vatandaşlarımız 60 ay vade yerine 36 ay vade seçeneğinden yararlanmak isterlerse aylık taksitleri 1,657 Türk lirası olacaktır.

Vatandaşlarımız 100 bin Türk lirası kredi başvurusu yaptıklarında 60 ay vadeli %1,19 faiz oranıyla ayda 2,341 Türk lirası ödeme yapacakladır. Eğer vatandaşlarımız 100 bin Türk lirası kredi seçeneği için 36 ay vade seçerlerse %0,99 faiz oranıyla ayda 3,315 Türk lirası ödeme yapmaları gerekmektedir.

Online platformlar üzerinden konut kredisi başvuruları yapılmamaktadır. Bu yüzden gerekli evrakları topladıktan sonra size en yakın HSBC şubesine giderek konut kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi ise yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı