Halkbank yüzde 0,94 faiz oranıyla devlet destekli konut kredisi veriyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank yüzde 0,94 faiz oranıyla devlet destekli konut kredisi veriyor

KREDİ

3 Kasım 2020 Salı 15:40:21

Son Güncelleme: 03/11/2020 15:33:23

Halkbank yüzde 0,94 faiz oranıyla devlet destekli konut kredisi veriyor

Kasım ayına girdiğimiz bugünler de gerek kamu bankaları gerekse özel bankalar tarafından sunulan konut kredileri hızını kesmeden devam ediyor. Vatandaşlarımız kira ödemekten sıkıldığı için ya da yatırım amaçlı ev almak istiyorlar. Vakıfbank Kasım ayı konut kredisi kampanyasıyla birlikte vatandaşlarımız yüzde 0,94 faiz oranından yararlanarak yeni bir ev sahibi olabilirler.

Kamu bankalarından Vakıfbank ise vatandaşlarımızın yeni kampanyası ile desteklerine koşuyor. Vakıfbank’ın en çok bilinen ve birçok vatandaş tarafından ev alırken tercih edilen Sarı panjur konut kredisine adeta rakip olacak bir kampanya başlatıldı!

Vakıfbank konut kredilerinin yanı sıra vatandaşlarımız için kentsel dönüşüm kredileri de sunuyor. Bunlardan bazıları da Çevre ve Şehircilik bakanlığımızın desteği altında devam ediyor.

Vatandaşlarımıza ise oldukça sevindirici bir haber geldi! Vakıfbank’ın konut kentsel dönüşüm için sunduğu konut kredisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan destek geldi bunun yanı sıra aynı zaman %94 faiz desteği de sunulacak. Detayları ise siz okuyucularımız için derledik.

Bankalar vatandaşlarımıza konut kredisi desteği sunmaya devam ediyor. Kasım ayının gelişiyle birlikte gerek özel bankalar gerekse kamu bankaları tüm hızıyla yeni kampanyalar ile vatandaşlarımıza konut destekleri sunuyor. Türkiye Merkez Bankası tarafından kur nedenli başlatılan para sıkılaştırma politikası sebebiyle ise bu günler bankaların faiz oranları hızla yükseliyor. Her ne kadar bankalar vatandaşlarımız için uygun kredi kampanyaları sunsalar da genellikle faiz oranları vade ödeme seçenekleri birçok vatandaşımızın ödeme gücünün üstünde oluyor. Fakat Vakıfbank’ın yeni sunduğu kampanyası devlet destekli olduğu için faiz oranları ve aylık taksitleri ise çok daha düşük!

VAKIFBANK %0,94 FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank vatandaşlarımız için uygun faiz oranlı konut kredisi desteği sunuyor. Kamu banklarından biri olan Vakıfbank tarafından gerçekleştiren bu kredi desteğinde kentsel dönüşüm için vatandaşlarımıza destek oranları ve faiz oranları açıklandı.

Vakıfbank kentsel dönüşüm için konut kredisi oranları;

  • A sınıf verimlilik sertifikası bulunan konutlar için Vakıfbank %0,88 faiz oranından kredi sunacağını
  • B sınıfı verimlilik desteği olan konutlar içinse faiz oranının %0,92 olacağını
  • Son olarak da C sınıfı enerjisertifikası olan binalar için de verilecek konut desteği faizinin %0,96 olacağını açıkladı.

Bahsi geçen konut kredisi kampanyasında ise Vakıfbank tarafından sunulan faiz oranları yapılacak olan binaların verimlilik seviyelerine göre belirlenmekte. Fakat bu kredi desteğinden yararlanmak için vatandaşlarımız kentsel dönüşüm koşullarını sağlıyor olmaları şart.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ ŞARTLARI

Vakıfbank tarafından sunulan düşük faizli konut kredisi desteğinden yararlanmak için vatandaşlarımızın başvuru yaptıkları konutlarının “Riskli Alan” içinde yer almaları gerekmektedir. Ayrıca “Riskli Yapı” olduğu belirtilmiş yapılar içinde vatandaşlarımız konut kredisi desteği kullanabilirler. Yine bahsi geçen yapının ise anlaşma yolu ile boşaltılmış olması şart.

Gerekli şartları sağlayanvatandaşlarımıza 10 yıl süreli 125 bin Türk lirasına kadar konut kredisi çok düşük faiz oranları ile sağlanmakta.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI FAİZ KREDİSİ DESTEĞİ NE KADAR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafındansa vatandaşlarımıza farklı kentsel dönüşüm destekleri de sağlanmakta. Liste ise şu şekilde;

Güçlendirme Kredisi

Güçlendirme Kredisi vatandaşlarımız 400 baz puanından verildiği gibi aynı zamanda 2 yıl ödemesiz dönem de içermektedir. Vatandaşlarımıza 10 yıl vade için 50 bin Türk lirasına kadar konut kredisi desteği verilir

Konut Yapım Kredisi 

Bu kredi ise vatandaşlarımıza yine 400 baz puanı üzerinden sunulmakta ve 2 yıl ödemesiz dönem içermekte. Fakat bu sefer kredi desteği 10 yıl vade için 125 bin Türk lirasına kadar çıkmakta.

İşyeri Yapım Kredisi

Vatandaşlarımıza ise bu kredi kapsamında 300 baz puanı temel alınarak faiz desteği verilir ve 7 yıl vade sunulur. Yine 2 yıl ödemesiz döneme sahip olan vatandaşlarımıza ise 125 bin Türk lirasına kadar destek sağlanır.

İşyeri Edinme Kredisi 

300 baz puanı ile verilen bu kredi destek paketinde ise vatandaşlarımızın ödemesiz dönemi 1 yıl olup 7 yıl vade için 125 bin Türk lirası kredi seçenekleri vardır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı