Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Maaşın 10 Katı Faizsiz Destek Kredisi veriyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Maaşın 10 Katı Faizsiz Destek Kredisi veriyor!

KREDİ

5 Aralık 2020 Cumartesi 23:59:06

Son Güncelleme: 05/12/2020 23:59:19

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Maaşın 10 Katı Faizsiz Destek Kredisi veriyor!

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank pandemi döneminden ekonomik olarak darbe alan vatandaşlarımız için maaşın 10 katına kadar faizsiz kredi ve 3 katına kadar nakit avans dönemini başlatıyor. İşte vatandaşlarımızın uzun zamandır beklediği faizsiz kredi için son dakika gelişmeleri.

Emeklilerimiz için müjde nitelediğinde bir haber gündeme geldi. Kamu bankları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emeklilerimiz için 3 maaş avans ve faizsiz 10 maaş destek kredisi verecek mi? Türkiye Emekliler Derneği ne dedi? Kimler başvurabilir? İşte habere dair tüm ayrıntılar;

Korona virüs salgının nedeniyle tekrardan ülkemizde zorunlu kısıtlamalar geldi. Emekli maaşı düşük olduğu için ek iş yaparak zar zor geçinen emeklilerimiz de işsiz kaldı ve bunlar haricinde de salgın ile birlikte de birçok emeklimiz zor durumda. Yaşanan bu süreçte hükümet destek vereceğini açıklamıştı. Daha önceden de duyurulmuş olan 3 maaş faizsiz kredi paketi ise gündeme geldi!

Daha önce de Türkiye Emekliler Derneği tarafından emekli vatandaşlarımız için 10 maaş tutarında faizsiz kredi ve bunun yanında da 3 maaş faizsiz avans kredisi hakkında yazı gönderilmiş ve talepte bulunulmuştu. Salgın ve ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle ise bu talebin kabul edilmesi ve emeklilerimize müjde verilmesi bekleniyor! İşte haberin tüm detayları:

Salgın nedeni ile her kesimden vatandaşımız özellikle de emeklilerimiz zor günlerden geçiyor. Açıklanan her destek paketi ise zor durumda olan emeklilerimiz için birer umut ve müjde kaynağı oldu. Bu dönemde aldıkları destekler emekli vatandaşlarımızı bir nebze rahatlasa da uzayan salgın dönemi ile birlikte emekli vatandaşlarımız oldukça yıpranıyor. Korona virüs salgınında ikinci dalga ile birlikte 65 yaş üstüne ise tekrardan sokağa çıkma yasağı geldi ve böylece ek iş yaparak geçinen emekli vatandaşlarımız da ellerinde birikimi bile harcadıklarını ve yardıma ihtiyaçları olduklarını söyledi.

EMEKLİLERE 3 MAAŞ AVANS, 10 MAAŞ DESTEK KREDİSİ SÖZÜ TUTULACAK MI?

2015 yılında ilk kez gündeme gelen emeklilere 3 maaş avans ve 10 maaş faizsiz kredi desteği içinse bankalar ile görüşmelerin başlandığı söylenmişti. Bu sisteme göre emekliye 10 maaş kredi kapsamında verilecek faizsiz olarak ve bu krediler de emekli vatandaşlarımızın maaşlarında taksit taksit alınacaktı. Fakat daha sonra yaşanan kur krizleri ve salgın ile birlikte bu emekliler için olan müjde niteliğindeki pakette gerçekleştirilememişti.

EMEKLİLER SALGIN NEDENİ İLE VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR!

Nisan sonlarına göre salgın döneminin başlarında ise Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ve Sekreter Gazi Aykırı tarafından yapılan açıklama yapılmıştı. Bu yapılan yazılı açıklamada ise emekli vatandaşlarımız için en az 3 ay olmak kaydıyla kredi geri ödeme taksitlerinin faiziz olarak ertelenmesi talep edilmişti. Bir diğer talep ise özellikle özel bankalardan maaşlarını alan emeklilerin, sokağa çıkma yasakları yüzünden maaşı alamamaları hususunda oluşan problemlerin çözüme kavuşturulmasıydı. Çünkü maaşların çekilmemesi durumunda 90 gün bitince maaşların SGK’ya geri iademe edilmesi söz konusu. Emekliler ikinci dalga ile tekrar sokağa çıkma yasağı gelince ek iş yaparak geçinen emekli vatandaşlarımız da gelirlerinden oldu. 3 maaş avans kredisi ve 10 maaş faizsiz kredi talebi ise Hükümete iletişmiş durumda. Her ne kadar tekrar gündeme gelse de resmi bir açıklama gelmiş değil. Türkiye Emekliler Derneği ise emek vatandaşlarımızın haklarını genişletmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı