Halkbank konut kredisi kampanyasında 200 bin lira kredi aylık kaç lira taksitle geri ödenir?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank konut kredisi kampanyasında 200 bin lira kredi aylık kaç lira taksitle geri ödenir?

KREDİ

9 Eylül 2020 Çarşamba 21:12:33

Son Güncelleme: 09/09/2020 17:28:02

Halkbank konut kredisi kampanyasında 200 bin lira kredi aylık kaç lira taksitle geri ödenir?

Düşük faizli konut kredisi kampanyalarının sona ermesiyle birlikte Halkbank, kredi faiz oranlarını güncelledi. 2020 Eylül ayında geçerli olan güncel faizlere göre Halkbank konut kredisini ele aldık. 120 ay vade imkanıyla sizde Halkbank’tan 200.000 TL konut kredisi kullanabilirsiniz.

Haziran döneminde normalleşme adımları ile birlikte kamu bankaları uygun kredili dönem başlatmıştı ve birçok konut alım satımı meydana gelmişti. Emlak sektöründe aradığı canlılığı bulmuş ve birçok emlakçının yüzü gülmüştü. Her ne kadar sektörde yaşanan bu aşırı haraketlilik bitmiş olsa da ev satışları korona virüs döneminin başına göre daha hareketli bir şekilde devam ediyor.

Konut almak isteyen vatandaşlar ise yine bankalardan finansman desteği alarak diledikleri eve kavuşmanın hayalini kuruyorlar. Konut kredisi almadan ise birçok vatandaşımız için maalesef ki konut sahibi olmak oldukça zor.  Fakat bankalardan da konut kredisi çekmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bankalardan ise özellikle düşük faizli kampanyalar sona erdikten sonra faizlerin yükselmesiyle birlikte vatandaşlar bir adım geri adım atmak zorunda kaldı.

Fakat hala bankalar vatandaşların istekleri doğrultusunda konut kampanyası düzenlemekte. Bu kampanyalardan biri de Halkbank tarafından yapıldı. Kamu bankası olan Halkbank vatandaşlara uygun faizli konut kredisi desteği sunmakta.

Halkbank konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

Türkiye’de konut fiyatlarının yüksek olması sebebiyle de konut kredisi kullanmadan konut satın almak birçok vatandaşımız için oldukça zor. Bu sebeple de vatandaşlar bankalar tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyalarına oldukça ilgili.

Türkiye’de ise belki de konut kredisinde en uygun faizi veren bankalardan birisi de kamu bankası olan Halkbank.

Halkbank ise uygulamış konut kampanyası sonucunda ciddi bir taleple karşı karşıya kaldı. Kredi kullanıp konut sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar Halkbank’a başvurarak başvurularını gerçekleştiriyor ve hayallerindeki eve sahip olmaya bir adım daha yaklaşıyorlar.

120 AY VADE FIRSATI!

Kamu bankalarından biri olan Halkbank tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyasına göre ise başvuru yapan vatandaşlarımıza 120 aya kadar vade seçeneği sunuluyor.

Vatandaşlarımız da Halkbank tarafından sunulan uygun vadeli kampanya ile istedikleri eve sahip oluyor ve kira ödermiş gibi taksit ödemesi yapıyorlar. 10 yıl sonra ise borçlarını kapatabiliyorlar.

Konut kredisi kampanyaları incelendiğinde ise en düşük faizi oranı ile finansman desteği sunan kamu bankası Halkbank olarak öne çıkıyor. Konut kredisi için Halkbank’a başvuran vatandaşlara ise sunulan aylık faiz oranı %0,99 oranında. Fakat başvurular sıfır değil de ikinci el konut için yapılırsa bu faiz oranı %1,05 oranına yükselmekte.

200.000 TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA!

Kamu bankası Halkbank aracılığıyla konut kredisi kampanyasından yararlanan vatandaşlarımız da 120 ay vadeli 200 bin Türk lirası konut kredisi için aylık 2 bin 855 Türk lirası ödeme yapıyorlar. 120 ay sonunda ise vatandaşlarımızın Halkbank’a ödemiş oldukları toplam tutar 342 bin 667 Türk lirası oluyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı