Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi İşte Yeni Konut Kredisi Kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi İşte Yeni Konut Kredisi Kampanyası

KREDİ

31 Ağustos 2020 Pazartesi 16:12:51

Son Güncelleme: 31/08/2020 14:46:44

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi İşte Yeni Konut Kredisi Kampanyası

Pandemi sürecinde en çok konut kredisi desteği sağlayan Halkbank, kredi faiz oranlarını güncelledi. Yüzde 0.64 faiz oranlarıyla konut kredisi kullanamayan vatandaşlarımız için kötü bir haberimiz var. Halkbank yeni kampanyasında faiz oranlarını yükseltti.

Türkiye’de kredi başvurularında birçok vatandaş eğer imkânı varsa güvenli bulduğu gerekçesiyle kamu bankalarına yöneliyor. Vatandaşlar için finansman desteği için ilk uğradığı kamu bankaları ise don dönemde faiz yükselişine gitti. Fakat faiz yükselişlerine rağmen vatandaşların büyük bir kısmında kamu bankalarına olan eğilim güven sebebi ile devam etmekte. Peki kamu bankalarından biri olan Halkbank yeni konut kredisi oranları neler?

Normalleşme süreciyle birlikte konut alım- satımlarında oldukça büyük bir artış yaşandı. Krediler de yaşanan düşük faiz kampanyasıyla birlikte kamu bankalarından özellikle konut kredileri oldukça talep görmüştü. Fakat kamu bankaları tekrar faizler de yükselişe gitse de vatandaşların konut alımına dair talepleri henüz durgunlaşmış değil. Pandemi sürecinde yaşanan konut kredisi faiz oranları indiriminde en çok tercih edilen banka Halkbank oldu.

Son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle de Merkez Bankası faiz yükseltimine gitmişti. Faiz oranlarının yükselmesiyle birlikte de konut alımları tamamen durmasa da sektöre bir durağanlık gelmişti. Vatandaşlar da konut kredilerinde eskiye göre daha da çekimser olmaya başladı.

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ TARİH OLDU!

Konut kredilerinde özel bankalarında yükselişe gitmesiyle birlikte, bir süre için daha düşük faizli krediler tarih olmuş gibi. Özellikle de %0,64 faiz oranı gibi düşük oranlı kampanyalar tarihe karışmışa benziyor.

Özel bankalardaki faiz yükselişiyle birlikte de vatandaşlar tekrar kamu bankalarına yöneldi.

YENİ KONUT KREDİSİ FAİZİ BELLİ OLDU

Halkbank ise sunduğu konut kredisi oranlarını yayınladı. Yeni düzenleme de ise kamu bankalarından biri olan Halkbank vatandaşlara 120 aya kadar vade seçeneği ve %0,99 faiz oranı fırsatı tanımakta.

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmak ve konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımıza 120 ay vade seçeneği ile birlikte 150 bin Türk lirası değerinde kredi desteği için her ay 2 bin 141 Türk lirası talep edilmekte.

Vade sonunda ise vatandaşlar toplam 257 bin Türk lirası ödemiş oluyor.

Sizde yüzde 0.99 faiz oranları üzerinden 120 ay vadeye kadar konut kredisi kullanmak istiyorsanız Halkbank yeni konut kredisi kampanyasına başvuru yapabilirsiniz. Bunun için en yakın Halkbank şubesini ziyaret ederek başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı