Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Nedir?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Nedir?

KREDİ

9 Mayıs 2020 Cumartesi 23:37:59

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Nedir?

Halkbank yeni bir konut satın almak müşterileri için farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Banka tarafından hazırlanan paketlerden biri de, Enflasyon Endeksli Konut Kredisi. Bu kredi türüyle vatandaşlarımız ödemelerini enflasyon bazlı olarak ayarlayabilirler. Örnek 100 bin lira konut kredisi için ödeme planını sizler için ele aldık.

Koronavirüs salgını sonrasında konut kredisi faiz oranları oldukça düştü. Krizi fırsata çevirmek ve yeni bir ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaşımız en uygun konut kredisi araştırmalarına devam ediyorlar. Halkbank ise çeşitli ödeme modelleriyle müşterileri için en uygun ödeme seçeneklerini vaadediyor. Ev sahibi olmak isteyen kişilere özel Enflasyon Endeksli Kredi Halkbank’ta. Tercihinize göre 6 veya 12 ay arasında bir faiz değişim periyodu seçebilirsiniz. Yüksek enflasyon riskine karşı korunmak için de Halkbank ile anlaşacağınız azami bir faiz oranını geçmez. 120 aya kadar vade seçeneği sunan konut kredisi ile evinizi almaya hazırsınız.

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekir?
Her kredinin kendine özel gerekli belgeleri vardır, ancak başvuru formu ve kimlik fotokopisi veya ehliyet fotokopisi hiçbir kredi de değişmez. Hangi kredi için başvurursanız başvurun, kimlik veya ehliyet fotokopisine ve başvuru formuna ihtiyacınız vardır. Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisinde ek olarak, satın almayı düşündüğünüz konutun bir adet tapu fotokopisi gerekir. Aynı zamanda bankanın sizden aylık ne kadar ödeme isteyebileceğini hesaplaması için de, gelir belgesi ve eğer Serbest Meslek mensubu iseniz, bağlı olduğunuz odaya ait üyelik belgesi fotokopiniz ve 3 aylık bilançonuz gerekir.

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?
Halkbank müşterilerinin kredilerine şube aracılığıyla başvurmalarını tercih ediyor, bu yüzden internet üzerinden başvuru yapsanız bile tekrar onaylama için size en yakın şubeye misafir olarak davet edileceksiniz. Ön başvuruyu internet üzerinden yapacaksanız eğer, Halkbank’ın web sitesine giderek, bireysel bölümünün üzerine geliniz ve gelen bardan krediler yazan butona tıklayınız. Önünüze bir sürü farklı kredinin olduğu bölümde Konut yazan sütunun hemen altında, Enflasyon Endeksli Konut Kredisi yazan butona tıklayınız ve sonrasında en alta inerek ön başvuru yapabilirsiniz. Eğer dilerseniz aynı yolu izleyerek ön başvurunuzu Halkbank Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz.

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi 100.000 TL Hesaplama

Örnek olarak 120 ay vadeli 100.000 TL Enflasyon Endeksli Konut Kredisi çektiniz ve ödemeye başladığınız zaman Kredinizin faiz oranı %1,10 seviyesindeydi. O zaman ödeyeceğiniz taksit aylık 1504,93 TL olacaktır. Ancak diyelim ki 6 ay sonrasında faizinizde enflasyon bazlı bir artış yaşandı ve anlaşılan faiz üzerinden maksimum değere ulaştı. Maksimum değeri de %2,15 değerinden aldığımızda, ödeyeceğiniz taksit 2331,56 TL olacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Halkbank Enflasyon Endeksli Konut Kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını Halbank İnternet Bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri kanallarından gerçekleştirebilirler. Belirtmek gerekir ki, müşteri hizmetleri kanalıyla yapılan başvurularda faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden mutlaka kredi başvurusu yaparken faiz oranlarını kontrol etmekte fayda var. Eğer müşteri hizmetleri kanalında farklı faiz oranları teklif edilirse, başvurularınızı online platformlardan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı