Halkbank en düşük faiz oranıyla ev almak isteyenler için faiz oranlarını düşürdü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank en düşük faiz oranıyla ev almak isteyenler için faiz oranlarını düşürdü

KREDİ

3 Kasım 2020 Salı 16:00:20

Son Güncelleme: 03/11/2020 15:48:11

Halkbank en düşük faiz oranıyla ev almak isteyenler için faiz oranlarını düşürdü

Halkbank halkın yanında olmaya devam ediyor! Geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi devlet bankaları ortaklaşa belirledikleri 0.99 geri ödeme faiz oranıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara konut kredisi kullanma imkânı sunuyorlardı. Kasım ayı güncellenen konut kredisi faiz oranlarıyla birlikte Halkbank, müşterilerine en düşük faiz oranlarını sunuyor. Üstelik Hesaplı Evim kampanyası dahilinde 180 ay vade imkanı sunuluyor.

Vatandaş için üzücü bir haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası son yaptığı faiz oranı değişiklikleri ile konut kredisi kullanma maliyetini ve dolayısıyla geri ödeme miktarını yükseltti.

Vakıfbank tarafında ise konut kredisi kullanımı hususundaki değişiklikler aynı şekilde vatandaşın aleyhine oldu. Bankalar arasında bir karşılaştırma yapıldığında ise Halkbank sunduğu konut kredisi geri ödeme faiz oranı ile vatandaşa en düşük maliyetli şekilde ev sahibi olma şansı tanıyor.

Ekonomide oluşan ani iniş çıkışların ve Dolar, Euro gibi döviz kurlarının yaptığı hızlı sıçramaların önünü kesebilmek amacıyla Türkiye Merkez Bankası’nın aldığı önlemler kredi geri ödeme faizlerinin yükselişe geçmesine sebep oldu. Devlet bankaları da b kötü yönde etkilendi ve konut kredisi faizlerini arttırmak durumunda kaldılar.

ZİRAAT BANKASI FAİZLERDE BEKLENMEDİK DÜZEYDE YÜKSELİŞE GİTTİ

Ziraat Bankası’ndan kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara üzücü bir haber geldi. Konut kredisi faiz oranları beklenmedik seviyede yükseldi. Ziraat Bankası’nın eylül ayında yaptığı faiz oranı yükselişi ile ay başına düşen taksit ödemesi maliyetini de arttırmış oldu. Geçtiğimiz aylarda yaptıkları düşük faizli konut kredisi kampanyaları kapsamında yüzde 0,99 faiz oranıyla vatandaşa ev sahibi olma imkânı sunarken, bu oran Eylül ayının son günlerinde ikinci el konutlarda %1.29’a yükselerek vatandaşı hayal kırıklığına uğrattı.

HALKBANK AN İTİBARİYLE EN UYGUN KONUT KREDİSİ İMKANLARINI SAĞLAMAKTA

Yukarıda bahsi geçen devlet bankaları (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) arasında Halkbank en düşük geri ödeme faizi ile konut kredisi kullanma imkânı sunan banka.

Halkbank “Hesaplı Evim Konut Kredisi” adı altında yapılan kampanya dahilinde sıfır konut almak isteyen vatandaşlara yüzde 0,99 faiz oranıyla, ikinci el konut satın almak isteyen vatandaşlara ise yüzde 1,25 faiz oranıyla kredi kullanma seçeneği sunuyor.

UZUN VADEDE VE ÇEŞİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyasından faydalanmak isteyen müşterilerine 180 aya varan vadelendirme seçeneği ve çeşitli ödeme imkanları tanıyor.

Halkbank müşterileri konut kredisi kullanmaları durumunda taksit ödemelerini aylık eşit taksitlerle, iki ay veya üç aylık eşit taksitlere bölerek, serbest ödeme veya artan/azalan taksitlerle esnek ödeme şeklinde yapabiliyor.

Konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere aynı zamanda eksperin eve biçtiği ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar kredi kullanma imkânı tanınıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı