Günde 99 lira taksitli 100.000 TL taşıt kredisi! Ziraat Bankası online başvuruları başlattı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Günde 99 lira taksitli 100.000 TL taşıt kredisi! Ziraat Bankası online başvuruları başlattı

KREDİ

15 Ekim 2020 Perşembe 19:12:13

Son Güncelleme: 15/10/2020 18:24:15

Günde 99 lira taksitli 100.000 TL taşıt kredisi! Ziraat Bankası online başvuruları başlattı

Kamu bankaları tarafından uygulanan düşük faizli taşıt kredisi kampanyalarının sona ermesiyle birlikte Ziraat Bankası, taşıt kredisi faiz oranlarını güncelledi. Bankanın 2020 Ekim ayı kampanyası dahilinde günde 99 TL ödeyerek 100.000 TL taşıt kredisi kullanabilirsiniz. 60 aya varan vade imkanıyla hayalini kurduğunuz araca düşük ödeme imkanıyla sahip olabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda otomotiv piyasasının desteklenmesi için devlet bankaları tarafından yüzde 0.49 faiz oranıyla taşıt kredisi veriliyordu ancak bu kampanya sona erdi. Vatandaşlar ise en uygun faiz oranıyla taşıt kredisi veren bankaları araştırmaya başladı. Sıfır kilometre ve ikinci el araç satın alırken kredi kullanmak isteyen müşterilere Ziraat Bankası’ndan müjde geldi. Yüzde 1.30 faiz oranıyla taşıt kredisi veren Ziraat Bankası 60 aya varan vade imkanı da sunmaktadır. Sizler için, çeşitli yollarla kolayca başvurabileceğiniz Ziraat Bankası Taşıt Kredisi ile ilgili araştırma yaptık. İşte tüm detaylar…

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ ÖDEME PLANI

Ziraat Bankası, 48 ay vadeli 100.000 liralık taşıt kredisinin faiz oranını yüzde 1.30 olarak belirlemiştir. Bu kredi için aylık olarak ödenmesi gereken taksit miktarı 2.975,26 liradır. Belirtmek gerekir ki, aylık taksit tutarını düşürme için vade sayısını yükseltebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

 • Ziraat Bankası bu krediyi 0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırmaktadır.
 • Banka, taşıt kredisi için 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. (Kaynak: Ziraat Bankası resmi internet sitesi)
 • Ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi şartıyla hafif ticari araçların (minibüs, kamyonet, pick-up) alımını finanse etmek amacıyla da bu krediyi kullanabilirsiniz.
 • Teminat olarak araç rehni alınır.Ziraat Bankası lehine rehin tesis edilmektedir. Gerekli görülürse ek teminat istenebilir.
 • Ziraat Bankası, bireysel kredi kullanan müşterilere hayat sigortası ve kaskoürünlerinide sunmaktadır.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU

Ziraat Bankası’nın sunduğu taşıt kredisine; Ziraat Bankası şubelerinden, online bankacılık sistemi üzerinden, Ziraat Mobil uygulaması üzerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden ve çağrı merkezini arayarak kolayca başvurabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ İÇİNGEREKLİ BELGELER

 • Başvuru Formu
 • Kişiye ait nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Serbest Meslek yapan vatandaşlar için, bağlı olunan meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan vatandaşlardan, ortağı olunan şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi
 • Ziraat Bankası şubeleri, yukarda belirtilen belgelere ek bazı belgeler isteyebilir.

0.49 FAİZLE SUNULAN YERLİ TAŞIT KREDİSİ DESTEK PAKETİ KAMPANYASI BİTTİ

Ziraat Bankası, 1 Haziran tarihinden itibaren yerli taşıt destek kredisi kapsamında, anlaşmalı olduğu otomobil markalarının yerli araç modelleri için yüzde 0.49 faizle taşıt kredisi desteği vermeye başlamıştı. Bu kampanya sayesinde araç satış rakamlarında rekor üstüne rekor kırılmıştı. Pandemi sürecinde araç üretiminin azalması nedeniyle taleplerin karşılanmasında zorluk çekildi ve araç satış fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşandı. İkinci el araç fiyatlarında fahiş fiyat artışı yaşanınca, kamu bankaları araç satış fiyatlarına yapılan zamları gerekçe olarak gösterip, bu destek kampanyasını sonlandırdı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı