Günde 112 lira taksitle 200.000 TL kaçırılmayacak konut kredisi kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Günde 112 lira taksitle 200.000 TL kaçırılmayacak konut kredisi kampanyası

KREDİ

15 Kasım 2020 Pazar 23:47:04

Günde 112 lira taksitle 200.000 TL kaçırılmayacak konut kredisi kampanyası

Vatandaşlarımız satın alacakları evler için uygun faiz oranlı konut kredisi bulmakta oldukça zorlanıyorlar. İş Bankası ise yeni güncellediği faiz oranlarıyla birlikte vatandaşlarımıza hızlı, güvenilir ve düşük faiz oranlarıyla konut kredisi sunuyor. Günde 112 lira taksitle örnek 200 bin TL konut kredisi hesaplama işlemlerini sizler için ele aldık.

Vatandaşlarımız konut kredisi çekerken hangi aşmalardan geçeceklerini hangi adımların izlenmesi gerektiğini de bilmiyor. Göz korkutan bu aşamalar da ise İş Bankası vatandaşlarımıza destek oluyor. Düşük faiz ve esnek ödeme imkânın yanı sıra vatandaşlarımıza destek sunan İş Bankası ödeme planlarını ise vatandaşlarımızın isteğine göre düzenleniyor.

İşte İş Bankası tarafından sunulan konut kredisine dair tüm detaylar;

Konut Kredisi Özellikleri

  • Vatandaşlarımız satın alacakları ev için başvuracakları konut kredisi her ay sabit taksitlerle ya da kendilerine göre oluşturulmuş uygun ödeme seçenekleri ile ödeyebilirler.
  • Kredi tutarı ise BDDK tarafından belirlenmiş olan ekspertizdeğerinin %80’ini kadar verilir.
  • Eğer vatandaşlarımız kredi faizinin bir kısmını katkı payı ile birlikte öderse indirimli faiz oranları ile kullanabilecekleri indirimli ev kredisi sunulur
  • Eşit taksitli ana para ödemeleriyle, toplamca ödeyecekleri faizi azaltan vatandaşlarımıza Eşit anapara Ödemeli Ev Kredisi sunulur
  • Ev kredisini düşük taksitlerle ödemeye başlatıp daha sonra artan taksitlerle ödemeyi seçen vatandaşlarımız için Düşük Ödemelerle Başlayan Ev Kredisi sunulur. Bunun tam tersini yapmak isteyen vatandaşlarımıza Yüksek Ödemelerse Başlayan Ev Kredisi sunulur.
  • Toplu ödemeler ile ödeme planı oluşturmak isteyen vatandaşlarımıza ise Balon Ödemeler Ev kredisi seçenekler sunulur.
  • 120 aya kadar vade seçeneği

Başvuru Süreci

Ev kredisi ile uygun taksit tutarlarını, esnek ödeme planını hazırlayan vatandaşlarımız, başvurdukları konut kredisi miktarı, kredi notları ve aylık gelirleri esas alınarak hızlı bir değerlendirmeden geçirilir. Değerlendirme süreci olumlu geçerse Ekspertiz incelemesi başlar ve vatandaşlarımızın kredi çekmesi için ön onay verilir.

Ekspertiz

Vatandaşlarımızın evleri ipotek edileceği için ön onayları alındıktan sonra gerekli evrak teslim edilir ve ekspertiz incelemesi başlar. Ekspertiz incelemesi sonucu vatandaşımızın kredi kullanım oranını belirlenir. Ya da evde bir sorun varsa ekspertiz onayı gelmez ve banka evi ipoteklemez. Sonuçlar ise vatandaşlarımıza yine banka tarafından bildirilir.

Onay

Konutun yaşı, tamamlanma oranı, metrekaresi, deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığı gibi koşullar incelendikten sonra ekspertiz raporu tamamlanır. Bu sonuca göre ise şubelerdeki danışmanlar tarafından sizle iletişime geçilir. Ekspertiz onayı da alınan konut için sizin adınıza Tapu’dan randevu alınır ve size bildirilir. İpotek işlemlerinden sorumlu yetkili de sizinle tapu dairesinde hazır bulunur ve sizlere yardımcı olur.

Tapu

Kredi onayından sonra hızlı bir şekilde tüm aşamalar ilerler. Tapu dairesindeki işlemler bitince vatandaşlarımız hesaplarına geçen tutar ile satın alma işlemini tamamlar ve evlerinin tapusuna sahip olurlar.

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Vatandaşlarımız ise bu sürenin ne kadar uzayacağını, yeni evleri için ne kadar beklemeleri gerektiği merakı içindeler. Vatandaşlarımızın ön onayı gerçekleştikten sonra kredi başvuruları 3 ila 10 gün içinde tamamlanır ve tapu aşamasına geçilir.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

100 bin Türk lirası konut kredisi için vatandaşlarımız 120 ay vade seçeneğinde aylık ödemeleri 1,687 Türk lirası olur ve %1,35 faiz oranı baz alınır. Toplam geri ödeme ise 202 bin 514 Türk lirası olmaktadır.

Vatandaşlarımız eğer konut kredisi için 150 bin Türk lirasından başvuru yaparlarsa 120 aylık vade ile aylık ödemeleri 2 bin 531 Türk lirası olur ve yine %1,35 faiz oranı baz alınır. Toplam geri ödenen tutar ise bu sefer 303 bin 770 Türk lirası olur.

Eğer vatandaşlarımız 200 bin Türk lirası için kredi başvurusu yaparlarsa 120 ay vade seçeneğinde %1,35 faiz oranıyla birlikte aylık taksitleri 3 bin 375 Türk lirası ve toplam geri ödemeleri de 405 bin 27 Türk lirası olur.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı