Faizsiz Bankacılık ile Ev Alımlarında Sunulan En Düşük Kar Payı Oranları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Faizsiz Bankacılık ile Ev Alımlarında Sunulan En Düşük Kar Payı Oranları

KREDİ

13 Aralık 2020 Pazar 18:23:28

Son Güncelleme: 13/12/2020 18:23:19

Faizsiz Bankacılık ile Ev Alımlarında Sunulan En Düşük Kar Payı Oranları

Aralık sonu itibariyle katılım bankaları faizsiz konut kredisi kampanyalarında güncelleme yaptı. Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli olmak üzere kar payı oranıyla konut kredisi veriyor.

Faizsiz bankacılık işlemleri ile ev sahibi olmak isteyenler, katılım bankalarının hangi oranlar ile finansman sağladıklarını merak içinde araştırıyorlar. Konut kredisi ile ev alacak vatandaşlar için verilen kredi faiz oranları katılım bankalarının kar payı oranlarını belirlemesinde önemli bir nokta oluyor. Bu çerçevede ev satın alacak olan ve katılım bankalarının faizsiz kredi imkanlarından yaralanacak olanlar için sunulmakta olan kar payı oranlarını kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları olarak inceledik.

Katılım Bankalarının Konut Kredisi Oranları

Katılım bankalarının konut kredisi kar payı oranları, diğer bankaların faiz oranlarına yakın bir değerde bulunuyor. Bazı bankaların konut kredisi kar payı oranları ise diğer bankalara kıyaslandığında daha yüksek bir seviyede yer alıyor. Maliyet oranlarının yükseldiği katılım bankalarının konut kredilerinde sunulan tüm oranları liste halinde sizlere sunuyoruz. Kamu katılım bankaları ya da özel katılım bankalarından 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullanımı ardından sunulan kar payı oranları listesi.
Banka Listesi

* Ziraat Katılım Bankası 120 ay vade seçeneği ile konut kredisi 2020 sene sonu güncel kar payı oranı %1.70

* Vakıf Katılım Bankası 120 ay vade imkanı konut finansmanı 2020 sene sonu güncel kar payı oranı %1.60

* Kuveyt Türk Katılım Bankası 120 ay vade seçeneği ile konut kredisi 2020 yılsonu güncel kar payı oranı %1.62

* Türkiye Finans Katılım Bankası 120 ay vade fırsatı ile konut finansmanı 2020 sene sonu güncel kar payı oranı %1.75

* Albaraka Türk Katılım Bankası 120 ay vade seçeneği ile konut kredisi 2020 yılsonu güncel kar payı oranı %1.49

Katılım Bankalarının Vadeye Göre Kar Payı Değişiyor

Belirli katılım bankaları tarafından uygulanmakta olan konut finansmanı paketlerinde kar payı oranları vade süresine göre değişiyor. Bankalar müşterilerine 0 ile 36 ay arası ya da 0 ile 60 ay arası vadeli geri ödemelerde daha düşük oranla kar payı sunuyorlar. Kamu katılım bankalarında ise bu vade farkı uygulaması yok. Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası düşük vadeli kredi kullanımlarında ise %1 ile %10 arasında daha düşük kar payı seçeneği sunuyorlar. Örneğin Kuveyt Türk Katılım Bankası düşük vadeli ödemelerde % 1.52 kar payı ile kredi sağlarken 120 ay vadeli kredi kullanımlarında % 1.62 kar payı ile kredi veriyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı