Faiz Oranlarında Artış Devam Ediyor, En Düşük Faizli İhtiyaç ve Konut Kredisi Hangi Bankada?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Faiz Oranlarında Artış Devam Ediyor, En Düşük Faizli İhtiyaç ve Konut Kredisi Hangi Bankada?

KREDİ

10 Aralık 2020 Perşembe 20:51:02

Son Güncelleme: 10/12/2020 20:52:03

Faiz Oranlarında Artış Devam Ediyor, En Düşük Faizli İhtiyaç ve Konut Kredisi Hangi Bankada?

Merkez Bankası kararı sonrasında banka faiz oranlarında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle acil nakit ihtiyacı duyan vatandaşlarımız için en uygun ihtiyaç kredisi, yine kış aylarında düşüşe geçen ev fiyatlarını değerlendirmek isteyenler için konut kredisi faiz oranlarını sizler için araştırdık.

Bankaların kredi faiz oranlarında artış yaşandı. Son yapılan güncellemede ki oranlar sonrası kredi çekmek ateş pahası olurken ekonomik sıkıntılar sebebi ile kredi çekmek zorunda olan kişiler ise en düşük faizli kredi arayışını sürdürdü. Peki, en uygun olan kredi hangi bankada?

Yeni normale geçiş süreci ile birlikte Haziran ayında tarihin en düşük seviyelerine ulaşan kredi faiz oranları ardından enflasyon oranlarında yaşanan artış ile birlikte yeniden yönünü yukarı yönlü çevirmişti. İlk olarak Merkez Bankası sonrasında ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından atılan flaş adımlar ile ve açıklanan kararların ardından adeta uçuşa geçen kredi faiz oranları maalesef vatandaşlar için olumsuz yönde etki etti

Kredi Faizlerinde Son Durum Ne?

Yükselen oranların ardından faiz indirimi beklentisi içerisine giren kişiler için ise ne yazık ki yakın süreçte sevindirici bir haber beklenmiyor. Yaşanan son gelişmeleri süzgeçten geçiren finans piyasaları uzmanları enflasyon rakamlarında kalıcı bir iyileşme gerçekleşmeden kredi faiz oranları için bir indirim yapılmasının mümkün olmadığını ifade ettiler. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada son rakamlara göre 2020 yılı Kasım ayı enflasyonu, 2020 için rekorunu kırarken yaşanan artış maalesef kredi faiz oranlarına da yansıdı. Piyasaya pompalanmış olan paranın toplanması maksadı ile Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikası gerçekleştirmeye başlarken yapılan müdahaleler enflasyon ve dolar kurunda kalıcı bir düzelme oluncaya kadar devam edecek. Bu sebeple kredi faiz oranı indirimi için ve en yakın tarih 2021’in birinci yarısının sonu olan Haziran ayına kadar bu durum mümkün görünmüyor.

En Cazip Konut Kredisi Faiz Oranları Hangi Bankada?

Kredi çekip ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için en uygun ve cazip konut kredisi seçeneği sunan banka ING Bank. En düşük konut kredisi ve faiz %1.29 oranı olarak uygulanıyor.
Düzenlenen kredi kampanyasından faydalanarak 120 ay vade seçeneği ile 100 bin TL kredi kullanan vatandaşlar aylık taksit tutarları 2 bin 404 TL olarak gerçekleşecek.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada Faizi Kaç?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında artış yaşanırken, en düşük ihtiyaç kredisi faizi ise %1.35 oranı ile uygulanırken en uygun ihtiyaç kredisi vermekte olan bankalar ise bu TEB ve QNB Finansbank.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı