En uygun konut kredisi veren banka hangisi? ( 2020 Ekim Faiz Oranları)
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

En uygun konut kredisi veren banka hangisi? ( 2020 Ekim Faiz Oranları)

KREDİ

30 Eylül 2020 Çarşamba 10:12:55

Son Güncelleme: 30/09/2020 00:14:19

En uygun konut kredisi veren banka hangisi? ( 2020 Ekim Faiz Oranları)

Geçtiğimiz günlerde çoğu bankanın faiz oranını yükseltme kararını alması ile birlikte vatandaşlar konut almak için uygun faiz oranlı kredi veren bankaları araştırmaya başladı. Sıfır ve ikinci el konut kredileri için en uygun faiz oranları ve bankaların düzenlemiş olduğu konut kredisi kampanyalarını sizler için ele aldık.

Pandemi döneminde faiz oranlarını düşüren ve neredeyse diğer bankalarla eşit faiz oranına sahip olan devlet bankaları faiz oranlarını değiştirmeye başladı. Değişiklik yapan bankalardan biri olan Ziraat Bankası konut kredisinde maliyet oranlarını artırdı.VakıfBank da konut kredisi faiz oranlarında güncelleme yapan bankalar arasında. Halkbank ise hala en düşük faiz oranlı kredi veren banka olarak istikrarını sürdürüyor. İşte vatandaşların merak ettiği “En uygun faizli konut kredisi veren banka hangisi?” sorusunun cevabı…

Devlet bankaları konut kredisi faiz oranlarını giderek arttırmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın ekonomide yaşanan dalgalı seyir ve döviz kurunun güçlü yükselişi nedeniyle almış olduğu önlemler kredi faiz oranlarını hızlı bir şekilde yükseltti. Bu durumdan en çok etkilenen ise vatandaş oldu. Kredi kullanarak konut almayı planlayan vatandaşlar yükselen faiz oranları nedeniyle mağduriyet yaşadılar.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZLERİNİ ARTIRDI

Faiz oranlarını en çok yükselten bankalardan biri olan Ziraat Bankası, uygun faiz oranlı konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların tercih etmediği bankalar arasına girdi. Eylül ayında yaptığı faiz oranları düzenlemeleri ile birlikte, Ziraat Bankası aylık maliyet oranlarını artırdı. Pandemi sürecinde konut kredisi faiz oranlarının düşmesi için yapılan kampanyanın ardından, kampanya bitiminde faiz oranını 0.99’a çıkardı. Bunun ardından, Eylül ayında bir güncelleme daha geldi. Bu güncelleme ile birlikte ikinci el konutlar için verilen faiz oranı yüzde 1.29 bandına yükseldi.

KONUT KREDİSİNDE EN DÜŞÜKFAİZ ORANI HALKBANK’TAN

Halkbank, devlet bankaları arasında en düşük faiz oranlı konut kredisi veren bankadır. Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında müşterilere düşük faizle kredi imkanı tanınıyor. Halkbank tarafından müşterilere sunulan faiz oranları şöyle;

Halkbank’ın sunduğu Hesaplı Evim kampanyası, sıfır konut alımlarında aylık yüzde 0.99 faiz oranı imkanı tanıyor. İkinci el konut almak isteyen vatandaşlara ise Halkbank’ın Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında yüzde 1.09 oranında faiz oranı sunuluyor.

180 AY VADE FIRSATI

Halkbank, vatandaşlara aylık olarak eşit taksitle ödeme, serbest ödeme, 2 aylık veya 3 aylık eşit taksitlerle ödeme, artan veya azalan taksitle esnek ödeme seçenekleri sunuyor. Müşterilerin, evin ekspertiz değerinin yüzde sekseni için kredi kullanabilmesinin yanı sıra, Halkbank müşterilere 180 ay vade imkanı tanıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı