Emekliye 80 bin TL faizsiz ve düşük faizli kredi veren bankalar hangileri?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliye 80 bin TL faizsiz ve düşük faizli kredi veren bankalar hangileri?

KREDİ

30 Eylül 2020 Çarşamba 23:12:34

Son Güncelleme: 30/09/2020 21:50:59

Emekliye 80 bin TL faizsiz ve düşük faizli kredi veren bankalar hangileri?

Emeklilere 80 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma şansı verilecek. Faizsiz kredi desteği veren bankalar arasında pek çok kamu ve özel bankada yerlerini alıyor. Peki, emekliye özel faizli ya da düşük faizle kredi vericek olan bu bankalar hangileridir? Peki emeklilerin bu krediden yararlanabilmeleri için yapması hangi işleri yapması gerekiyor?

Vatandaşa düşük faizli kredi desteği devam etmekte. Bazı bankalar PTT şubeleri üzerinden 80 bin TL’ye kadar kredi imkanından yararlanabiliyor. Özellikle emekliler maaşlarını bu banka üzerinden alacaklarını taahhüt verdiklerinde 80.000 TL ihtiyaç kredisi alabiliyorlar. PTT üzerinden düşük faizli kredi almak isteyenler için son gelişmeler şöyle …

Maaşını PTT Bank üzerinden cekicek olan emeklilere bankalar kendi müşterileri için oluşturmuş olduğu özel faizli ya da tamamen faizsiz seçenekli kredi desteğini emekliler içinde sağlıyorlar. Faizsiz kredi imkanı sunan ve bu imkandan yararlanmak isteyen emeklilere bankaların özel olarak hazırladığı kredi kampanyaları araştırılıyor.Emekliye özel ve faizli ya da düşük faizli kredi desteği veren bankalar hangileridir? Faizli ya da faizsiz krediden faydalanmak için başvuru şartları hangileridir .PTT Bank’ın vatandaşlara sağlamış olduğu bu destek ve bu destekten yararlanmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartları sizin için inceledik.

Peki Emekliye Faizsiz Kredi Desteği Hangi Bankalardan Tarafından Veriliyor?

Faizsiz kredi desteği ile ilgili bir haber paylaşıldığında vatandaşların merak konusu oluyor. Emekliye faizsiz kredi olanağı pek çok hükümet yetkilisi arasında konuşuluyor ve aynı zamanda vaat ediliyor. Ancak beklenti içinde olan emeklilere maalesef bekledikleri kredi haberleri bankalardan alamadı. Yapılan açıklamalara göre 3 maaş avans veren ve 10 maaşta faizsiz avans kredi verileceği söylenmişti. Ancak söylenen olmadı. Milyonlarca memur ve işçi emeklisi hükümetin vermiş olduğu sözlerini yerine gelmesini bekliyorken yetkililer konu ile ilgili henüz bir bilgi paylaşımı yapmadılar. Bunun yerine PTT vatandaşlara maaşlarını bu bankaya taşımaları şartı ile taşıyanlara 80 bin TL’ye kadar kredi desteği verebileceğini paylaştı. PTT Bank vatandaşlara özel kredi desteği imkanı veriyor ve  kredi desteği ile emeklilerin daha rahat bir nefes almasına olanak sağlıyor. Emekliler 80 bin TL kadar bu bankadan destek alabilecek. PTT Banka başvuru yapanlar kredileri onaylandığı gün paralarını hemen alabilecekler. PTT Bank emekli kredisi koşulları nelerdir? Pek hangi emeklilere bu destek sağlanacak ? Faiz oranları nedir? Bu sorulara haberimizden cevap alabilmek mümkün.

PTT Bank’ın Emekliye İhtiyaç Kredisi Kampanyası

PTT Bank‘ta emeklilere özel kredi kampanyası olacak. 80 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sağlıyor. Emekli maaşını PTT şubelerinden alan emeklilere taahhüt vermeleri halinde düşük faizli kredi kullanma olanağı sunuluyor. Ancak bu düzenleme çalışma aşamasında ve henüz yasa haline gelmedi. Bu kapsamda hükümet çalışmalarını tamamladığında söz konusu olan maaşlarının 10 katı kadar kredi almak için onay bekleniyor. Bu düzenleme gerçekleştirildiği zaman emekliler rahatça bir nefes alabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumun’dan Emekliye Maaşının Tam 10 Katı Faizsiz Kredi İmkanı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan düzenleme ile emekli vatandaşlara maaşlarının 10 katı kadar kredi desteği verilmesi imkanı öngörülüyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun üzerinde çalıştığı bu düzenleme kabul edilirse eğer vatandaşlar ihtiyaçları için kredi kullanabilecekler ve bu durumda örneğin; emekli maaşı 2 bin TL olan bir emekli 20.000 TL’ye kadar kredi desteği imkanı sağlanacak.

TEB ve Şeker Bank’ta Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Sağlıyor

Türkiye Ekonomi Bankası emekliye ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yerini alıyor. Avantajlı olan kredi faiz oranlarını maaş müşterisi olan vatandaşlara sağlıyor. Ayrıca TEB dışında Şeker Bank da emekliye kredi desteği veren bankalar arasında. Maksimum 36 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Şeker Bank’tan maaş alan emeklilere T.C. kimlik numaraları ile şubeye başvuru yapmalarını ve ekstra bir evrak talebi istemeksizin kredi kullanabiliyorlar. Kredi talebi onaylandığı zaman bankaya gidip aynı gün paralarını alıp kullanabiliyorlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı