Cumhurbaşkanı'ndan ev alacaklara müjde! Konut kredisi faiz oranları 0.49'a düşecek!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Cumhurbaşkanı’ndan ev alacaklara müjde! Konut kredisi faiz oranları 0.49’a düşecek!

KREDİ

21 Eylül 2020 Pazartesi 15:12:44

Son Güncelleme: 21/09/2020 15:09:40

Cumhurbaşkanı’ndan ev alacaklara müjde! Konut kredisi faiz oranları 0.49’a düşecek!

Hayalini kurduğu evi satın almak isteyen ancak yükselen konut kredisi faiz oranları nedeniyle kara kara düşünen vatandaşlarımıza müjdeli bir haberimiz var. Cumhurbaşkanı müjdeli haberi verdi. Konut kredisi faiz oranları önümüzdeki günlerde 0.49’a düşecek. 15 yıl vade fırsatıyla Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan düşük faizli konut kredisi kullanılabilecek.

Cumhurbaşkanı’ndan ev sahibi olmak isteyenlere sevindirecek haber geldi! Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara 0,49 faiz oranı ile kredi desteği sağlanacak. Toplu Konut İdaresinin hayatta geçirdiği Ucuz Konut Projeleri sayesinde tüm vatandaşlar ev sahibi olacaklar!

En son yapılama düzenleme ile birlikteÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi Başkanlığını kendi bünyelerine dahil etmişlerdi. Alınan bu kararla birlikte TOKİ sosyal konut projelerine hız verilmiş ve yılda yüz bin sosyal konut projesi gündeme gelmişti!

Ayrıca bu konutlar düşük gelirli vatandaşlarımız içinde uygun fiyatlar da olacak ve herkese konut sahibi olma fırsatı sunarakgayrimenkul satışlarına da hız kazandırmıştı.TOKİ’yi bünyesinde bulunduran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başkanı Murat Kurum ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini duyurdu.

Alt gelir grubuna hitap eden projeler ise Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor.

FAİZ ORANLARI DÜŞÜRÜLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise yaptığı duyurusunda aynı zamanda konut almak isteyen vatandaşların kullandığı kredilerin faiz oranlarında şimdiye kadar yapılmamış derecede bir indirim geleceğini duyurdu!

Bakan Murat Kurum, projelere olan talebin rekor seviyede olduğunu belirtti ve bu yüzden de vatandaşlarımızın yanında olarak destek çıkacaklarını anlattı.

Kredi faiz oranlarında normalleşme dönemiyle yaşanan düşüş nedeniyle 2020 yılının haziran ayında yapılan konut satışları 2019 yılı haziran ayı ile karşılaştırıldığında 2 kat daha yükselmişti. 2020 yılının haziran ayında konut satış rakamları 190 bin adet civarındayken, bu yılın temmuz ayı ve 2019 Temmuz ayı konut satış rakamları karşılaştırıldığında 230 bin civarı konut satışı ile %125 oranında bir artış olduğu açıkça gözler önüne seriliyor. Ağustos ayında da geçen yıla oranla yüzde %54 yükseliş gözlemlenmekte ve 170 binin üzerinde konut satışı gerçekleştiği Bakan Kurum tarafından açıklanmıştı.

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamalara inşaat sektöründe yeni projelerin gündemde olduğunu, yapılacak olan yeni girişimlerin tüm ev tekstili, dekorasyon, beyaz eşya gibi birçok sektörü de hareketlendireceğini belirtti.

Bakan Murat Kurum aynı zaman yapılan bu projelerin kampanyaların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Emlak Konut ve konutlar ile ilgili tüm alt ve üst sektör grupları ile iş birliği içerisinde işleyecek olan bir süreç olacağını açıkladı.

İşbirliğinin altını çizen Bakam Murat Kurum aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortaklaşa çalıştıkları projeler olduğunu ve bunların sayısının artırılmasını hedeflediklerini de aktardı.

BAKAN MURAT MÜJDEYİ VERDİ!

Bakan Murat Kurum aynı zaman Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimatla ilgili müjdeyi verdi ve Cumhurbaşkanının sosyal konut projelerinin evi olmayan alt gelir grubu vatandaş kalmayana kadar yürürlükte kalmasını istediğini de açıkladı.

FAİZ ORANLARI DÜŞÜRÜLDÜ

TOKİ Sosyal Konut Projeleri desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 0,49 faiz oranı ile 15 yıla kadar vade seçeneği sunan konut kredisi desteği verecek.

Konut sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar ise kura usulü ile belirlenecek. Sadece bu sene içinse TOKİ Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılan yüz bin adet konut satışı için 6 milyon kişinin üzerinde başvuru geldi.

Yapılan olan konut projelerinin satışları ise TOKİ’nin resmi internet sayfası üzerinden paylaşılmakta. Vatandaşlarımız TOKİ ana sayfasından veya sitemizden kendi şehirlerindeki proje satışlarını kolaylıkla takip edebilirler.

BAŞVURULAR NASIL OLUYOR?

Vatandaşlarımız internet sitesi üzerinden başvurularını yaptıktan sonra kura yapılana kadar beklemeleri gerekmektedirler

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı