Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Çiftçi Destek Kredisi Faiz Oranları Güncelledi – Şekerbank ve İşBankası

KREDİ

14 Mayıs 2020 Perşembe 20:01:19

Çiftçi Destek Kredisi Faiz Oranları Güncelledi – Şekerbank ve İşBankası

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle Şekerbank ve İş Bankası çiftçi destek kredi faiz oranlarını güncelledi. 2020 yılı güncel kredi kampanyaları kapsamında 60 ay vade, yüzde 0.99 faiz oranları sunuluyor. El Birliği Destek Paketi ve Çiftçi Destek Paketi kapsamında çiftçilerimiz faizsiz kredi erteleme ve hasat zamanı kredi ödeme gibi birçok avantajdan yararlanabiliyorlar.

Dünya Çiftçiler Gününe özel Şekerbank Çiftçi Destek Paketi sundu. Şekerbank, çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutladı. Ve bugüne özel Çiftçi Destek Paketini hazırladı.
Şekerbank tarafından hazırlanan Çiftçi Destek Paketi ile, çiftçilerin tarımsal ihtiyaçları için uygun faiz oranıyla yeni seçenekler sunuldu. Çiftçi Destek Paketi kapsamında, %0,99 faiz oranıyla 24 aya varan vade seçenekleri ile yeni kredi seçenekleri Şekerbank tarafından Dünya Çiftçiler Günü’ne özel olarak sunuldu.

Ayrıca kredi ödemelerini hasat zamanına göre belirleyen çiftçilerimiz, “Hasat Kart” sayesinde anlaşmalı yerlerden 5 ay vadeye sıfır faiz oranıyla alışveriş yapabiliyorlar.
Kuruluş amacı olarak çiftçiyi ve tarıma destek olan Şekerbank, herkesi derinden etkileyen korona virüs salgınında da gıda üretimi ve sürdürülebilir tarımın devamlılığı açısında önemi hayati derece de artan tarım sektörünün destekleme amacıyla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ne özel Çiftçi Destek Paketi’ni geliştirdi.

Çiftçi Destek Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank tarafından destek paketinde aylık 0,99 faiz oranıyla 24 aya varan vade seçenekleri sunulmakta. Amaç ise çiftçilerin acil nakit ihtiyaçlarını düşü faiz oranlarıyla karşılayabilmek.
Kampanyadan yararlanan çiftçiler, kredi ödemelerini ise hasat zamanında yapıyor. Ayrıca çiftçiler, Hasat Kart ile anlaşmaları yerlerden 5 ay vadeli sıfır faizle alışveriş yapabilirler. Çiftçi Destek Paketi ise, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kapsamakla beraber, 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam edecek.

“ÇİFTÇİYE DESTEK VAROLUŞ NEDENİMİZ”

Şekerbank Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu ise “Çiftçiyi desteklemek varoluş nedenimiz” dedi. Konuya dair ayrıca Tuğbay Kumoğlu, tarımı, üretimi ve çiftçiyi desteklemek bizim varoluş nedenimiz diyerek virüs salgınında görüldüğü üzere tarımda üretim sürekliliğinin dünyanın her kesiminde uygulanan bu evde kalma sürecinde, tüm dünya için hayati önem taşımakta. Kumoğlu, Şekerbank olarak içinde bulunduğumuz bu şartlar altında çiftçinin korunması ve varlığını sürdürebilmesi için çiftçilerimizi desteklemeye devam ettiklerini belirtti. Salgın dönenimde tarım üretimin sekteye uğramaması ve üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması için çiftçilerin malî ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ‘Çiftçi Destek Paketi’yle yanlarında yer aldıklarını ifade etti. Son olarak ise Kumoğlu, bu şekilde de tarladan sofraya üretim zincirinin en büyük gücü olan çiftçilerimizin Çiftçiler Günü’nü kutladıklarını ve hazırladıkları kampanya ile bereketlerinin bol olmasını dilediklerini belirtti.

İş Bankası Çiftçi Kredisi 2020

Türkiye iş Bankası, ilk olarak Çin’de başlayan sonra da ülkemizde de olmak üzere hızla yayılan Kovid-19 salgını sebebiyle ülke ekonomisine destek olmak amacıyla birçok çalışma sürdürmekteydi. Korona virüsünün olumsuz etkilerinde vatandaşın ve ülkemizin yanında durmak için çalışmalar sürdüren İş Bankası, bu bağlamda yeni bir çalışma daha gerçekleştirdi. Türkiye İş Bankası tarım sektörüne yönelik yeni bir proje geliştirdi. Geliştirdiği program da “Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi”ile üreticilerimize uygun faiz imkanlarıyla kredi desteğinden İmece Kart ile yapacakları tarımsal elektrik ve tarımsal sulama ödemelerinde kolaylık sağlıyor. Bunun yanında ise ilave faizsiz dönem avantajına kadar çeşitli kolaylıklar sunuluyor.

Geliştirilen “Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi” ile İş Bank çiftçilere destek oluyor. Çiftçilere özel faiz oranlarıyla kredi desteği, İmece Kart kullanarak yapacakları tarımsal elektrik ve tarımsal sulama ödemelerinde de ek faizsiz dönem avantajına bunun yanı sıra ise İmece Kart limitlerinin artırılması da sunuldu. Bunların dışında ise İş Bankası aynı zaman da üreticilerimize sigorta ve bireysel emeklilik ürünlerine de ek fırsatlar sunmakta.

Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi’ne İş Bankası’nın ortakları olan Anadolu Hayat Emeklilik ve Anadolu Sigorta da katkı sağlıyor.Hazırlanan destekle, 5 Haziran 2020’ye kadar Anadolu Hayat Emeklilik Çiftçilere Özel Emeklilik Planlarında 250 TL’ye kadar ek katkı payı sağlıyor ve bununla birlikte 100 TL değerine kadar Petrol Ofisi Positive Card akaryakıt kartı kampanyasından üreticilerimiz faydalanabilir.

Anadolu Sigorta ise çiftçilerimizin 6 Haziran 2020’ye kadar düzenletecekleri Bireysel Sağlık, Tamamlayıcı Sağlık, Birleşik Kasko, Modüler Konut ve Yeni Nesil Konut poliçelerinde bu döneme özel olarak %5- %35 oranlarında değişen ilave indirimlerden yararlanabilecekler. Çiftçilerimiz ise başvurularını İş Bankası şubelerinden veİmeceMobil üzerinden yapabilirler.

“Kredi için teminat kolaylıkları”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı olan Şah ismail Şimşek, hazırlanan Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi’ne dair açıklamasında, “Kuruluşumuzda itibaren bugüne sadece rahatlık günlerinde değil, zorlu devirlerde de ülkemiz ekonomisinin büyüyüp gelişmesine destek vermeye tüm gücümüzle devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Salgın sürecinde tarım sektör hayati değere sahip ve ne kadar stratejik bir sektör olduğunu bir kere daha gösterdiğinin altını çizen Şimşek; Türkiye’nin Bankası’ olarak yüzleştiğimiz salgının tüm dünyayı ve ülkemizi etkilediği bu zor süreçte üreticilerimize destek olmak amacıyla projeler geliştirdiklerinin altını çizen Şimşek, çiftçilerimizin işletme sermayesi konusunda artan nakit ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını ve bu bağlamda ‘Çiftçilerimiz ile El Birliği Destek Paketi’ni sunduklarını açıkladı. Paket kapsamında ise çiftçilerimize 60 aya kadar vade ve 250 bin TL’ye kadar uygun faiz oranları sunulmakta.

Bunun yanı sıra ise çiftçilerimiz için 30 Haziran 2020 tarihine kadar en fazla 18 ay vadeli olacak şekilde 25 bin TL kredi imkânı verileceği açıklanırken teminat konusunda ise kolaylık sağlanacağı duyuruldu.

Çiftçi Kredisi 1 Ay Faizsiz

Bu süreçte geçerli olmak üzere İş Bankası üreticilere İmece Kartlar kullanarak yapacakları tarımsal elektrik ve tarımsal sulama ödemelerinde 31 Mayıs 2020’ye kadar 1 ay ilave faizsiz dönem sunduklarını açıkladı. Son olarak ise Şimşek, sunduklarını destek paketi ile bugün evimize istediğimiz yiyeceği almamızı sağlayan tüm çiftçilerinin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyoruz diyerek açıklamasını sonlandırdı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı