Bu bankalar kredi ve kredi kartı borçlarını12 ay erteleyecek ve 20 bin TL Kredi verecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bu bankalar kredi ve kredi kartı borçlarını12 ay erteleyecek ve 20 bin TL Kredi verecek

KREDİ

25 Eylül 2020 Cuma 19:12:55

Son Güncelleme: 25/09/2020 18:50:59

Bu bankalar kredi ve kredi kartı borçlarını12 ay erteleyecek ve 20 bin TL Kredi verecek

Kredi kartı borcu ülkemizde artık olmaması imkânsız olan bir durum özellikle ekonomik boğuşmanın içerisinde insanların mecburen kredi kartı harcamaları sebebiyle kredi kartı borçları şişiyor. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız tıpkı hiç ödemeyecekmiş gibi değil ancak mecbur oldukları için kredi kartı harcaması yapıyor, en son nokta ise ödenemeyecek noktaya geliyor ve yasal takip süreleri başlıyor.

Kredi kartı borcu ülkemizde artık olmaması imkânsız olan bir durum özellikle ekonomik boğuşmanın içerisinde insanların mecburen kredi kartı harcamaları sebebiyle kredi kartı borçları şişiyor. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız tıpkı hiç ödemeyecekmiş gibi değil ancak mecbur oldukları için kredi kartı harcaması yapıyor, en son nokta ise ödenemeyecek noktaya geliyor ve yasal takip süreleri başlıyor. Kredi kartı borcu sebebiyle yasal takibe alınan son bir ayda kişi sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımıza çare yine Vakıfbank’tan geldi. Bir kamu bankası olan Vakıfbank, tüm vatandaşlarımızın kredi kartı borçlarını kapatabilmeleri ve yasal takip sürecinden çıkabilmeleri için güzel bir kampanya başlattı. Başlatılan kampanya dâhilinde yüz binlerce vatandaşımızın kredi kartı borcu kapanacak ve ortalama 12 ay ertelemeli kredi verilebilecek. Vakıfbank tarafından sunulan bu imkân karşısında vatandaşlarımızın yine kamu bankasından çare görüyor olması üzerine verilecek pek çok söz var…

Günümüz şartlarında her birimiz en az iki kredi kartı kullanıyoruz, kredi kartı hayatımızın öyle bir noktasına geldi ki artık kullanmayan dahi kendisini eksik görüyor. Kredi kartı artık internette, temassız alışverişte, yurt dışı harcamalarında, alışveriş taksitlendirme de ve sıradan tüm harcamalarımızda kullanılan dünyanın en pratik finansal işlem kartlarından bir tanesidir. Özellikle geçtiğimiz 10 yıl içinde Türkiye’de kredi kartları ile alakalı ciddi bir sınav verildi. Artık vatandaşlarımız kredi kartlarını daha makul seviyede kullanmayı öğrendi, kredi kartı kullanımı ciddi oranda artıyor olsa da eskisi gibi yasal takip sürecine giren insan yok. 2005 yılı ile 2010 yılı arasında 15 milyon kredi kartı yasal takibe alındı. Ancak 2011 ile 2019 arasında 9 milyon kredi kartı yasal takibe alındı. Son bir yıl içerisinde ve özellikle Korona virüs döneminden sonra toplam 1 milyon kişi yasal takibe alındı. Bu kişilerin yasal takipten çıkabilmesi ve toplam borcu direkt olarak Vakıfbank’a taksit taksit ödeyebilmeleri için Vakıfbank aracılığı ile kredi kartı borcu kapatma kredisi paketi başlatıldı.

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORCU KAPATMA KREDİSİ

Kamu bankaları her zaman vatandaşın faydasına paket geliştirmektedir. Özellikle Vakıfbank’ın bu yeni geliştirmiş olduğu kredi paketi ile beraber milyonlarca vatandaşımız kredi kartı borcunu kapatıp net olarak Vakıfbank’a borçlanacak. Ancak bu borçlanma dilenirse 12 ay boyunca ertelenebilecek. Hem de sadece aylık yüzde 0,49 kredi faiz oranı ile beraber. Vatandaşlarımızın maddi sıkıntılarını giderebilmek için başlatılmış olan bu yeni kredi paketi ile beraber Vakıfbank müşterileri veya Vakıfbank müşterisi olmayan tüm kredi tüketicileri de bu fırsattan yararlanabilecek. Vakıfbank müşterileri bu kredi ile kredi kartlarının borçlarının tamamının ödenmesi sağlanıyor. Ayrıca müşteriler Vakıfbank’a oluşan borçlarını daha esnetilmiş uzun vadelerde ödeme imkânına kavuşuyorlar.

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORCU KAPATMA KREDİSİ NE KADAR?

Vakıfbank tarafından sunulmuş olan kredi kartı borcu kapatma kredisi en fazla 20 bin TL olacak şekilde kullandırılmaktadır. Vakıfbank kredi kartı borcu kapatma kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin mutlaka bu düzeyde kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu kredi için müşterilere özel faiz oranı belirleyen Vakıfbank ödemeleri 18 aylık zaman dilimine bölüyor. Kredi başvuruları için şahısların Vakıfbank şubelerine bizzat başvurmaları gerekmektedir. Vakıfbank dijital kanallardan kredi kartı borcu kapatma kredisi başvurusu almamaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
4 Yorum yapıldı

4 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı