Bu banka bina güçlendirme kredisi veriyor! 60 ay vadeyle güven içinde oturun
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bu banka bina güçlendirme kredisi veriyor! 60 ay vadeyle güven içinde oturun

KREDİ

4 Kasım 2020 Çarşamba 15:38:39

Bu banka bina güçlendirme kredisi veriyor! 60 ay vadeyle güven içinde oturun

Geçtiğimiz hafta İzmir’de yaşadığımız büyük deprem sonrasında güvenli ev arayışları ve bina güçlendirme çalışmaları ciddi bir şekilde arttı. Şekerbank, oturduğu evin depreme dayanıklı olmadığını düşünenler için bina güçlendirme kredisi veriyor. Vade sayısına göre değişen faiz oranlarıyla 60 aya kadar vade imkanından yararlanabilirsiniz.

Şekerbank müşterilerine sunduğu bu kredi ile depreme dayanıklı olmayan binaların güçlendirilmesini hedefleyen bir kredi kampanyası ile geldi. İşte kredinin detayları ve riskli bina nasıl anlaşılabilir? Bütün bu soruların cevabı haberimizde.

Bina Güçlendirme Kredisi Kampanyası

Deprem riskine karşı hem kendi hayatınızı hem de yaşadığınız binayı koruyun! Riskli ve güçlendirme ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz tüm bina ve konutlarınız için Şekerbank şubelerine başvurabilirsiniz.

Kredinin Özellikleri Nelerdir?

  • Binalarda kullandırılacak olan krediler için kredi sigortası muafiyeti
  • Avantajlı faiz oranları ile bu kredi kampanyası sizi bekliyor.
  • Vade süresi 3 ile 60 ay arasındadır.

 Faiz oranları; 

3-24 ay için yüzde 1,55 faiz oranı uygulanmakta.

13-24 ay için ise yüzde 1,59 faiz uygulanılıyor.

25-36 vade için yüzde 1,62 faiz uygulanmakta.

37-48 ay süre için yüzde 1,65 faiz uygulanıyorken,

49-60 vade seçeneğini seçtiğiniz zaman bu oran yüzde 1,69 oluyor.

Maksimum kredi tutarı ise 100.000 Türk Lirası’dır.

 Maliyet ve Faiz Oranları 

50.000 Türk Lirası olarak kullanılan kredi için; 12 ay ile vadelendirdiğinizde % 1,55 faiz uygulanırken, aylık ödemeniz gereken taksit miktarı ise 4.687 Türk Lirasıdır. Geri ödenmesi gereken miktar ise 56.249 Türk Lirası.

50.000 Türk Lirası kredi kullanıp 24   ay vade ile kullandığınızda; Aylık taksit miktarı 2.616 Türk Lirasıdır. Faiz oranı %1,59 olup toplam ödenecek tutar ise 62.786 Türk Lirasıdır.

50.000 Türk Lirası krediyi 36 ay vade ile kullandığınızda; Aylık taksit miktarı 2.626 TL olup, aylık faiz oranı ise %1,62’dir. Toplam ödenecek tutar ise 63.043 Türk Lirasıdır.

Peki, riskli bina nasıl anlaşılabilir?

Binalarda yetkili kişiler tarafından yapılması gereken teknik değerlendirme dışında bina sakinlerine de çeşitli görevler düşebilir. Binalarda eğer rutubet varsa eğer, rutubetin en yoğun olduğu kısımlar binanın alt katlarıdır. Bu katlarda bulunan kullanım alanlarına gidilerek kolon ve kirişlerde gözlem yapılabilir.

Binada ilk iş olarak kolonlara bakılmalıdır. Buralarda düzenli kontroller ile birlikte korozyon yoğun mu diye bakılabilir. Özellikle kolonların alt dip kısımlarında düşey çatlaklar varsa eğer durum anlaşılmaya başlanır. Kolonlarda oluşmuş olan bu çatlaklar diagonel olmalıdır.

Korozyon ne demek?

Korozyon, demirin nem alması halinde betonun taşıyıcı olma  özelliğinin kaybetmesidir.

Eğer bina riskli ise  neler yapılabilir?

Binanın analizi yapıldıktan sonra binanın kentsel dönüşüm projesi  kapsamında yıkılıp tekrar yapılması ya da imar durumu gereği binanın aynısı yapılamıyorsa eğer bu durumda bina için güçlendirme seçeneği ortaya çıkabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı