Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Yayınlandı! - Borç Yapılandırma artık Mümkün
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Yayınlandı! – Borç Yapılandırma artık Mümkün

KREDİ

6 Temmuz 2020 Pazartesi 15:57:19

Son Güncelleme: 06/07/2020 15:57:40

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Yayınlandı! – Borç Yapılandırma artık Mümkün

Bankalar tarafından 2020 yılında faizlerin düşürülmesiyle birlikte vatandaşlarımız kredi kartı ve kredi borç kapatma kredisi araştırmalarına başladı. Geçmiş dönemde yüksek faiz oranlarıyla kredi kullanan vatandaşlarımız uygun faiz oranlarından yararlanarak kredi yapılandırma ve kredi transfer kampanyalarından yararlanmak istiyor. En uygun faiz oranlarıyla transfer kredisi ve borç kapatma kredisi kimlere verilir hep birlikte inceleyeceğiz.

Bankalar tarafından 2020 yılında faizlerin düşürülmesiyle birlikte vatandaşlarımız kredi kartı ve kredi borç kapatma kredisi araştırmalarına başladı. Geçmiş dönemde yüksek faiz oranlarıyla kredi kullanan vatandaşlarımız uygun faiz oranlarından yararlanarak kredi yapılandırma ve kredi transfer kampanyalarından yararlanmak istiyor. En uygun faiz oranlarıyla transfer kredisi ve borç kapatma kredisi kimlere verilir hep birlikte inceleyeceğiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sonrasında dünya ekonomisi altüst oldu. Ülkemizde neredeyse tüm işletmeler kepenk kapatırken birçok çalışan ücretsiz izne çıkarıldı. Her ne kadar devlet destek ödemeleri yapılsa da, vatandaşlarımız borçlarını ödemekte zorlandı. Bu yazımızda borç kapatma kredisi veren bankaların 2020 güncel listesi, transfer kredisi ve borç yapılandırma hakkında merak edilenleri ele alacağız. Ek olarak güncel faiz oranlarına göre Ziraat Bankası, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank , İş Bankası, ING Bank, Yapı Kredi, TEB, Akbank, Garanti Bankası, Denizbank ve QNB Finansbank gibi bankaların borç kapatma kredisi hesaplama işlemlerini gerçekleştireceğiz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Bilindiği üzere kredi veya kredi kartı ödemelerini geciktiren vatandaşlarımız oldukça yüksek faizler ödemektedirler. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarına ek olarak faiz ödemelerinin birikmesi, vatandaşlarımız için işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Ödemelerini geciktiren vatandaşlarımız bankalar tarafından aranarak borçların ödenmesi konusunda ısrarla uyarılmaktadır. Ödenmeyen borçlar hakkında bankalar bazı yasal yetkilere sahiptir. Kredi ve kredi kartı borçları için bankalar müşterilerine belirli bir süreci kapsayan ek ödeme süresi tanımaktadır. 90 günü geçen gecikmiş borçlarla ilgili olarak ise icra takibi başlatılır. Bu noktadan sonra ödenmesi gereken borç banka-müşteri arasından çıkarak avukat-müşteri arasında görüşmelerle devam eder. Yasal süreçlerle ilgili sizi bilgilendiren avukatlar, borcunuzu ödeyeceğinizi tahakkuk etmeniz durumunda icra işlemlerini bir süre durdurur. İşte tam bu noktada vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek, birikmiş borçlarını ödemek ve toplam borcu uzun vade sayılarına bölmek için bankalar çeşitli borç kapatma kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Ülkemizde borç kapatma kredisi veren bankaların listesi şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası,
  • Akbank,
  • Vakıflar Bankası,
  • İş Bankası,
  • TEB,
  • Garanti Bankası
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Denizbank,
  • Qnb Finansbank
  • ING Bank

Borç Kapatma Kredisine Kimler Başvuru Yapabilir?

Tam bu noktada belirtmek gerekir ki, borç kapatma kredisi ve borç yapılandırma kavramları farklı uygulamalardır. Vatandaşlarımız iki kavramı sıkça karıştırsa da, yapılandırma ve borç kapatma kredileri farklı durumlar için uygulanır. Borç kapat kredileri bankalar tarafından müşterilerin mevcut borçlarını kapatması amacıyla belirli vade sayısına göre verilen ihtiyaç kredileridir. Borç yapılandırma işlemleri ise icraya giren veya ödenmeyen borçların en uygun faiz oranlarını sunan bankaya transfer edilmesi anlamına gelmektedir. Bu yüzden borç kapatma kredisinden faydalanmak isteyen okurlarımızın ilk olarak borçlarının icraya girmediğinden emin olması gerekmektedir.

Tüm bankaların borç kapatma kredisi bulunsa da, bankaların risk grubunda gördüğü bu müşterileri için kolaylıkla kredi vermediğini belirmek gerekir. Eğer sizde kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödeyememiş ve 90 günlük icra öncesi sürece girdiyseniz bankaların borç kapatma kredisinden yararlanarak kara listeye girmeden borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kamu bankaları arasında en çok müşterisi olan Ziraat Bankası, tüm borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen vatandaşlarımız için Birleştirilen İhtiyaç Kredisi hizmeti sunmaktadır. Banka tarafından vade sayısına göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Kredi kartı borçlarının kapatılmasına yönelik vatandaşlarımıza en fazla 60 ay vade imkanı sunulmaktadır.

24 ay vade – faiz oranı %1,10
60 ay vade – faiz oranı %1,20

Ziraat Bankası Birleştirilen ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen okurlarımızın en yakın Ziraat Şubesi’ne giderek başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Online platformlardan bu kredi türüne başvuru yapılamaz. Borçlarınızı ödedikten sonra mevcut hesabınız ve kartınız kapatılır, yeni kart talebi için tekrardan bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. 100 bin lira üst limitli Örnek borç kapatma kredisi hesaplama işlemleri ise şu şekildedir:

10 bin lira 60 ay vade seçeneğiyle aylık taksit tutarı: 500,07 TL

50 bin lira 60 ay vadeli ödemelerde aylık taksit: 1.500,20 TL

100 bin lira 60 ay vadede aylık taksit tutarı: 2.500,34 TL şeklindedir. Detaylı hesaplamalar için aşağıdaki kredi hesaplama bölümümüzden tercih ettiğiniz seçeneklere göre kredi hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Bir diğer kamu bankaları arasında yer alan Halkbank müşterileri için kredi kartı borç kapatma desteği sunmaktadır. Halkbank Destek Kredisi kampanyasıyla müşterilere esnek ödeme fırsatları sunulmaktadır.

1-24 ay vade sayısı için yüzde 1,10 faiz oranları uygulanırken 25-60 ay vade seçenekleri tercih edilirse faiz oranları yüzde 1,20’ye yükselmektedir. Vatandaşlarımız dilerse eşit taksitli ödeme, 3 ayda 1 ödeme ve serbest ödeme kolaylığından faydalanabilirler.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Diğer kamu bankalarına göre daha esnek çözümler sunan Vakıfbank, müşterileri için hem kredi kartı borcu hem de takibe girmiş borçlar için destek imkanı sunmaktadır. Kredi kartları için diğer kamu bankalarının sunduğu hizmeti sunan Vakıfbank, buna ek olarak 100 bin lira kadar olan takip borçlarını da yapılandırmaktadır.

Vakıfbank kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız 24 aya kadar olan vadelerde yüzde 1,10, 25-60 ay vadeli seçeneklerde ise yüzde 1,20 faiz oranlarından yararlanabilmektedir. Sunulan bu imkanlar bireysel kredi kartı kullanıcıları için geçerli olup, ticari işletmelerin kredi kartları için geçerli değildir.

Vakıfbank 100 liraya kadar olan takip borçları için faiz sıfırlama kampanyasını duyurdu. Sizde 12 ay vade seçeneğiyle aylık eşit taksit ödemeleriyle birlikte borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Başvurular için en yakın Vakıfbank Şubesi’ni ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank kredi ödemelerini 31 günden fazla geciktiren müşterileri için de çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Düşük faizli yapılandırma kampanyasıyla birlikte hem bireysel hemde ticari müşteriler birikmiş borçlarını yapılandırabilir.

Bireysel krediler : 3 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade
Ticari krediler : 6 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vade seçenekleri bulunmaktadır.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Birikmiş borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlarımız için Finansbank 2020 yılında kredi kampanyası ve faiz oranlarını güncelledi. Geçtiğimiz yıl yüzde 0.99 üzerinden hesaplanan borç kapatma kredisi bu yıl yüzde 0.89’a düşürüldü. Okurlarımız diğer bankalara ait kredi ve kredi kartı borçlarını QNB Finansbank’a transfer edebilirler. Borç transfer kredisi için okurlarımızın en yakın QNB Finansbank şubesini ziyaret etmesi gerekmektedir. Gitmeden önce TC kimlik numaranızı 5030’a göndererek ön başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece işlemleriniz daha hızlı gerçekleşebilir ve işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz. Şubeye giderken sizden ikametgah belgesi, kimlik belgesi ve gelir belgesi talep edilecektir. Bu yüzden bu belgeleri şubeye gitmeden önce temin etmekte fayda var.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Birikmiş borçların ödenmesine yönelik kredi kampanyası düzenleyen bir diğer banka da Şekerbank. Kredi kampanyasında yüzde 1,79 faiz oranı kullanan Şekerbank, şuan da ülkemizin borç kapatma kredisinde en yüksek faiz oranlarını veren bankaları arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza 60 ay , 100 bin liraya kadar birikmiş borçlarını ödeme imkanı sunulmaktadır. Başvurular için tüm bankalarda olduğu gibi en yakın Şekerbank şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Denizbank ve Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Her iki banka da aynı faiz oranlarını sunduğu için iki bankanın borç kapatma kredisini tek bir başlık altında ele aldık. “Borç Transferi. Başka bankalardaki borçlarınızı transfer etmek GarantiBBVA’da çok kolay!” sloganıyla yola çıkan Garanti Bankası, yüzde 0.99 faiz oranları sunarken, faiz oranlarının değişiklik gösterebileceği konusunda müşterilerine uyarıda bulunuyor. Bireysel müşteriler için 60 ay vade, ticari müşteriler için maksimum 36 ay vade hizmeti sunulmaktadır. Diğer bankaların aksine Garanti Bankası online platformlar üzerinden başvuru kabul etmektedir. Yapılan uyarıya göre; bankanın maaş müşterisi olmayanlar için Garanti Mobil üzerinden yapılacak başvuruda bireysel müşteriler için kredi üst limiti 25 bin lira, ticari müşteriler için ise 60 bin lira olarak duyurulmuştur.

Uygun faiz oranları sunan Denizbank, Transfer Kredisi adı altında vatandaşlarımıza borç kapatma kredisi hizmeti sunmaktadır. Diğer bankalardaki kredi veya kredi kartı borçlarınızı Denizbank’a taşımanız durumunda yüzde 0.99 faiz oranları ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanarak borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Başvurular için en yakın Denizbank Şubesi’ni ziyaret etmeyi unutmayınız.

ING Bank Borç Kapatma Kredisi 2020

Türkiye’nin en uygun borç kapatma kredisi faiz oranlarını sunan ING Bank, kredi borçlarını taşıyan vatandaşlarımıza yüzde 0.79 faiz oranları sunmaktadır. Bankanın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak vadelerini ve aylık taksit tutarlarını yapılandırabilirsiniz. Üstelik dileyen vatandaşlarımız için faiz uygulanmak şartıyla 3 ay erteleme imkanı sunulmaktadır. Banka tarafından yayınlanan örnek maliyet tablosu ise şu şekilde:

Sizde en düşük faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, ING Bank resmi internet sitesi veya en yakın şube üzerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

ÖZET

Bu yazımızda en uygun faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi / yapılandırma işlemleri yapmak isteyen vatandaşlarımız için bir özet geçmek gerekirse; sıralı liste şu şekildedir:

1- ING Bank / %0.79

2- QNB Finansbank / %0.89

3- Garanti Bankası – Denizbank / % 0.99

Sizde borç yapılandırma ve borç kapatma kredisi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı