Bakanlıktan 30 bin TL Geri Ödemesiz kredi verilecek! 30 bin TL hibe kredi nasıl alınır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakanlıktan 30 bin TL Geri Ödemesiz kredi verilecek! 30 bin TL hibe kredi nasıl alınır?

KREDİ

5 Eylül 2020 Cumartesi 20:22:54

Son Güncelleme: 05/09/2020 20:22:27

Bakanlıktan 30 bin TL Geri Ödemesiz kredi verilecek! 30 bin TL hibe kredi nasıl alınır?

Son zamanlarda birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından hibe destek ödemeleri yapılması ile birlikte pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar dahilinde ihtiyaç sahibi olan bireyler için her geçen gün yapılan destek ödemeleri artış göstermeye devam etmektedir.

Son zamanlarda birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından hibe destek ödemeleri yapılması ile birlikte pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar dahilinde ihtiyaç sahibi olan bireyler için her geçen gün yapılan destek ödemeleri artış göstermeye devam etmektedir. Devlet tarafından verilen destekler dahilinde pek çok vatandaşımız ihtiyaçları kapsamında birbirinden farklı desteklerden yararlanma olanağına sahip olabilmektedir. Son zamanlarda bankalar tarafından düşen düşük faizli krediler ile birlikte pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Düşük faiz oranına sahip konut kredileri ile birlikte pek çok vatandaşımız için müjdeli haber verildi. Ancak kredi faiz oranlarının düşüş göstermesinin hemen ardından ev fiyatlarında olağanüstü bir şekilde artışlar meydana gelmektedir.

Ucuz ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için birbirinden farklı kredi fırsatları sunulmasının yanı sıra prefabrik evler son hızıyla araştırılmaya devam ediliyor. 40 metre prefabrik evi 27 bin 500 TL’ye almak mümkün olmasıyla beraber bungalov tarzı prefabrik evler için ise yaklaşık 210 milyar TL’ye kadar artış gösterebilmektedir. Böylelikle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız prefabrik ev fiyatlarını araştırmalarını sürdürmesi ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

DEVLET TARAFINDAN HİBE DESTEK ÖDEMESİ PREFABRİK EVLER İÇİN GELİYOR!

Devlet tarafından pek çok vatandaşımız ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla olağanüstü destek ödemeleri sürdürülmektedir. İhtiyaç sahibi olan bireyler için 30 bin TL’ye varan destek ödemeleri yapılıyor. Prefabrik villa ve ev modelleri son zamanların en çok araştırılan konuları arasında bulunmasıyla beraber hibe destek ödemeleri prefabrik evler için geçerliliğini korumaya başlamış bulunmaktadır. Peki, prefabrik evlerin fiyatları nedir? Prefabrik ev için devletten destek alma şartları nelerdir? Gibi pek çok sorunun cevabını haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar dâhilinde Bakanlığa bağlı olan Sosyal Yardım Genel Müdürlüğü tarafından pek çok destek ödemeleri yapılmaktadır. Bu kapsam içerisinde prefabrik ev yapım desteği bulunması ile ön plana çıkmaktadır. Başvuru alma ve destek sağlama işlemleri sürdürülmesiyle beraber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden destek ödemeleri sürdürülmeye devam etmektedir. Pek çok vatandaşımız tarafından sunulan destek ödemeleri kapsamında bu fırsatlardan yararlanmak isteyen bireyler için yapılan açıklamalar, “Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.” İfadeleri ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

PREFABRİK DESTEK ÖDEMELERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Prefabrik ev yapımı için destek almak isteyen bireyler için en önemli koşul 18 yaşının tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu önemli unsur dışında belirlenen şartlar şu şekilde açıklanmıştır:

“Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma” ifadeleri kullanılması ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

DEVLET TARAFINDAN HİBE DESTEĞİ VERİLİYOR! İŞTE ŞARTLARI!

Söz konusu yardım tutarı sadece alt gelir grubu muhtaç aileleri kapsayacak. Devlet barınma yardımı olarak ödediği bu tutardan yararlanmak isteyen kişilerde başvuru şartları olarak bu kriterleri arayacak;

  • Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evde ikamet etmek,
  • Muhtaç durumda olmak,
  • Hane halkı aylık gelir toplamının hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 701,32 lira rakamını aşmaması,
  • Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan en az bir tanesine sahip olmak,
  • Onarımı yapılacak ya da üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı