Akbank Düşük Maliyetli Konut Kredisi Veriyor! Düşük faiz oranları göz döndürdü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Akbank Düşük Maliyetli Konut Kredisi Veriyor! Düşük faiz oranları göz döndürdü

KREDİ

11 Aralık 2020 Cuma 18:15:29

Son Güncelleme: 11/12/2020 18:21:50

Akbank Düşük Maliyetli Konut Kredisi Veriyor! Düşük faiz oranları göz döndürdü

Türkiye’nin lider bankaları arasında yer alan Akbank Aralık ayı düzenlemiş olduğu yeni konut kredisi kampanyasıyla birlikte müşterilerine düşük faizli konut kredisi imkanı sunuyor. Yüzde 1,34 faiz oranlarıyla oldukça rekabetçi bir yaklaşım izleyen Akbank konut kredisi için 120 ay vade 100 bin TL örnek kredi hesaplama işlemlerini sizler için ele aldık.

Akbank faizlerinde sürpriz bir indirime gitti. Akbank müşterilerine düşük maliyette konut kredisi veriyor! Piyasa oranlarına göre daha düşük bir faiz oranı açıklayan Akbank vatandaşlarımıza daha düşük maliyetten konut kredisi imkânı sunuyor. Kış dönemi konut kredisi kampanyaları Akbank’ta da başladı. İşte habere dair tüm ayrıntılar;

Akbank konut kredisi faizlerinden indirime giden bankalardan biri oldu. Aralık ayı ile birlikte bankaların vatandaşlarımız için sundukları faiz oranları da güncellendi. Birçok banka ise faiz oranlarını arttırdı. Fakat Akbank piyasadaki diğer bankaların aksine faiz oranını düşüren bankalardan biri oldu. 120 ay vadeli ile düşük faiz oranları Akbank’ta!

Akbank sürpriz bir karar ile faiz oranların indirime gitti. Aralık ayı ve kış döneminin gelmesi ile birçok banka kış kampanyalarını teker teker açıklamaya başladı. Konut kredisi özellikleri değişmezken banka daha faiz oranlarını düşürdü.

Akbank birden fazla ve esnek ödeme seçeneklerinin yanı sıra şimdi de piyasa koşullarına göre daha az faiz uyguluyor!

AKBANK’TAN KONUT KREDİSİ

Akbank nu zorlu durumda vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor. Kredi öneme planlarını vatandaşlarımızın gelirlerine göre düzenleyen Akbank aynı zamanda alınacak konut türüne göre de farklı seçenekler sunuyor. Akbank tarafından başlatılan kampanyaya hale başvurular devam ediyor. İşte Akbank tarafından açıklanan kış ayına özel devam eden konut kredileri;

Sabit Faizli Konut Kredisi: ​​Akbank tarafından sunulan bu kredi ile vatandaşlarımız bütçelerine uygun ayarlamalı gönül rahatlığı ile yapabilirler. Yıllar artıkça vatandaşlarımızın gelirleri artacak fakat ödemeleri sabit kalacak.

İndirimli Konut Kredisi: bu kampanya ile Akbank vatandaşlarımıza taksit ödemelerine destek oluyor. Vatandaşlarımız kredi faiz ödemelerinin bir kısmını önden toplu olarak yapıyor. Ardından ise bu ödenen miktar kredi faiz oranından ve aylık taksitlerden düşülüyor. Bu sayede vatandaşlarımız kredi süresi kısalıyor ve ödemeleri rahatlıyor.

​ Kentsel Dönüşüm Kredisi: Akbank bu kampanya sayesinde riskli bölgelerde oturan vatandaşlarımızın can sağlığını da önemsiyor. Kentsel dönüşüm kredisi ile sizde oturduğunu binayı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bunun için vatandaşlarımızın bizzat Akbank şubelerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ara Ödemeli Konut Kredisi: vatandaşlarımız evlerini satın aldıktan sonra istedikleri zaman ara ödeme yapabiliyorlar. Bu ara ödemeler ile birlikte vatandaşlarımızın taksitleri beklediklerinden çok daha kısa sürede bitiyor!

Yeni Evim Konut Kredisi: vatandaşlarımız 1 yıl içinde şu an bulundukları evi satarak yeni evlerinin de tamamı için kredi imkânı sunuluyor. Eğer vatandaşlarımızın evlerinin değerinden düşük tutarlarsa da satmak mecburiyetinde değiller!

FAİZ ORANI VE VADE SÜRESİ

Akbank ise vatandaşlarımıza sunduğu faiz oranı %1,34. Şu an ise piyasada bankalar tarafından konut kredisi için ortalama %1,50 faiz oranı sunuluyor. Akbank sunduğu bu faiz oranı ile piyasa altında kalıyor ve daha tercih edilebilir oluyor.

Aynı zamanda banka vatandaşlarımız için 120 aya kadar vade süresi sunuyor.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Vatandaşlarımız için 100 bin Türk lirası, 120 ay vade ve %1,34 faiz oranı ile ödeme tablosu şu şekilde;

  • Aylık taksitleri 1 bin 680 Türk lirası
  • Kredi tahsis ücreti 500 Türk lirası
  • Ekspertiz tutarı 980 Türk lirası
  • Taşınmazın rehin ücreti için 188 Türk lirası masraf
  • Son olarak da Efektif yıllık faiz oranı ise %17,84

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı