Aile Bakanlığı SIFIR Faizle 15 Bin Lira Kredi Veriyor! Üstelik Ödemeye 1 Yıl Sonra Başlayabilirsiniz!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Aile Bakanlığı SIFIR Faizle 15 Bin Lira Kredi Veriyor! Üstelik Ödemeye 1 Yıl Sonra Başlayabilirsiniz!

KREDİ

14 Aralık 2020 Pazartesi 20:39:14

Son Güncelleme: 14/12/2020 20:38:40

Aile Bakanlığı SIFIR Faizle 15 Bin Lira Kredi Veriyor! Üstelik Ödemeye 1 Yıl Sonra Başlayabilirsiniz!

Çok sayıda alanda vatandaşların taleplerini karşılamaya yönelik verilen devlet destekleri, özellikle pandemi sürecinde sık sık araştırılmaya başlandı. Bu desteklerden en çok araştırılanlardan biri de iş kuracak kişilere verilecek olan faizsiz kredi desteği oldu.

Çok sayıda alanda vatandaşların taleplerini karşılamaya yönelik verilen devlet destekleri, özellikle pandemi sürecinde sık sık araştırılmaya başlandı. Bu desteklerden en çok araştırılanlardan biri de iş kuracak kişilere verilecek olan faizsiz kredi desteği oldu. Gerekli koşulları sağlayan vatandaşlara 15 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek. Vatandaşlar, uzun vade seçenekleri sunulan bu kredinin ödemelerini yapmaya 1 sene sonra başlayabilecekler.

İŞ KURMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR DİKKAT!

Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın çatısı altında faaliyet gösteren SYDV’ler tarafından destek veriliyor. Her il merkezinde ve her ilçede bulunan SYDV’ler kaymakamlık binalarında ya da belediye binalarında faaliyet gösteriyor. Devlet desteklerinin yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara ulaşmasına aracı olan bu kurumlar faizsiz kredi gibi pek çok destek sağlıyorlar.

FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

Devlet destekli bu kredi; ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaşmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın birimlerinden biri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden verilmektedir. Bu kurumlara ulaşıp başvuru yapan vatandaşlar, iş kurmak için gerekli masraflarını kredi kullanarak karşılayabiliyorlar.

Kuracakları işyeri için masraf çizelgesi çıkaran vatandaşlar, firmalardan teklif alırlar ve firmalar tarafından verilen teklifler kapsamında kredi başvurusunda bulunurlar. SYDV’ler, gerekli koşulları sağlayan vatandaşlara 15 bin liraya kadar kredi imkanı tanımaktadır. Vatandaşlara, ödemelerini 1 sene erteleme ve uzun vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor. Bu kredinin en dikkat çekici özelliği ise 0 faizli olmasıdır. Yani bu krediyi alan vatandaşlar yalnızca kredi anaparasını ödeyecekler.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından kredi almak için başvuru yapacak olan vatandaşlara Aile Bakanlığı tarafından inceleme altına alınacak. Öncelikli olarak vatandaşların gelir durumu ve diğer kriterlerde inceleme yapılacak. İncelemenin ardından, kredi onayının verilip verilmeyeceğine SYDV’lerin il veya ilçe müdürlükleri karar verecek. Başvuru yapan kişilerin kredi alıp alamayacağı her vakfın kendi inisiyatifinde olacak. Ne yazık ki, ekonomik durumu yetmeyen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kredi başvurularını reddedebilir. Maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar, ilçelerde yer alan vakıflara değil de, il genelinde faaliyeti alan vakıflara başvuru yaparak kredi alma şanslarını artırabilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı