7 Banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltti! En uygun konut kredisi hangi bankada?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

7 Banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltti! En uygun konut kredisi hangi bankada?

KREDİ

16 Kasım 2020 Pazartesi 23:09:33

Son Güncelleme: 16/11/2020 23:09:27

7 Banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltti! En uygun konut kredisi hangi bankada?

Merkez Bankası’nın 19 Kasım tarihinde faiz arttırma kararı verip vermeyeceği heyecanla beklenirken, bu hafta tam 7 banka kredi faiz oranlarını yükseltti. Kamu bankaları ve özel bankalar olmak üzere yapılan güncelleme sonrasında en uygun konut kredisi hangi bankada sorusunu sizler için inceledik. Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri yükselmeye devam ediyor.

13 Kasım itibariyle bankalar tekrardan faizlerini güncelledi. En uygun konut kredisi veren bankalar ise değişti. Peki ne uygun konut kredisi veren banka hangisi? Tam liste nedir?

Haziran ayından bu yana bankaların konut krediler düzenli olarak değişiyor. Normalleşme dönemiyle başlamış olan düşük faizli kredi dönemi tamamen geride kalsa ve faizler yükselse de bankalar vatandaşlara hala uygun faiz oranları ile kredi sunmaya çalışıyor. Bunun içinde bankalar sürekli faiz oranlarını güncelliyor. Bazı bankalar Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz oranları ve kur göre faiz yükseltse de bir süre sonra tekrar düşürülebiliyor. Bu sebeple de en uygun faiz oranlarını veren bankalar günden güne değişir hale geldi.

Vatandaşlarımız da konut kredisi gibi hayatları boyunca birkaç kez yapacakları bir yatırımın altına girerken en uygun şartlardan yararlanmak istiyorlar. Bu yüzden sık sık araştırma yapıyor ve kendilerine uygun fırsatı yakalamaya çalışıyorlar. 13 Kasım itibariyle ise bankalar tekrardan konut faiz oranlarını değiştirdi. Yeni listeyi ise siz okuyucularımız için derledik;

Son Dakika Konut Kredisi Faiz Oranları Değişti

Son dakika faiz oranlarının değişimi sonrasında hangi bankaların güncellemeyegittivatandaşlar tarafından merak edilir. Şu günlerde ise konut kredisinde yeni günler başladı. Çok düşük faizli kredi dönemi sona erdi ve her banka kendi kampanyasını oluşturur oldu. Peki kasım ayı için yeni güncellenen liste nasıl? Kamu bankalarının da faiz oranları değişti mi? ZiraatBankası, Vakıfbank ve Halkbankası’nın faiz oranları neler?

Kamu Bankaları Son Faiz Güncellemesi

Yeni faiz oranları değişimleri ile birlikte kamu bankalarının sundukları faizlerde de değişiklik oldu. Ziraat Bankası 120 ay konut kredisine %1,25, Halkbank 120 ay vadeli konut kredisinde ise ikinci el konutlar için olan faizini %1,25 ve son olarak da Vakıfbank konut kredisini %1,35 olarak güncelledi.

EN UYGUN KONUT FAİZ ORANI NE KADAR OLDU?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için banka sıralaması bir kez daha değişti. Kamu bankalarının dışında bazı özel bankalar da faiz güncellemesine gitti. İşte vatandaşlarımız için son dakika güncel faiz oranları tam liste;

KASIM GÜNCEL FAİZ ORANLARI

En yüksek konut kredisi faiz oranını veren banka ise HSBC Bank ve %1,90 faiz oranı

Ardından ise Denizbank %1,79 faiz oranı ile geliyor

Burgan Bank için faiz oranı %1,70 oldu

Yapı Kredi faiz oranlarını %1,54 olarak güncelledi

Garanti Bankası’nın yeni konut kredisi faiz oranı ise %1,49

Alternatif Bank %1,45

Anadolu Bank’ta yine konut kredisi faiz oranını %1,45 olarak değiştirdi

Türkiye Finans Konut kredisi faiz oranı %1,44

Fibabanka ise yeni güncelleme ile konut kredisi oranlarını %1,43 olarak değiştirdi

ING Bank konut kredisi faiz oranları vatandaşların kredi notları ve aylık vadelerine göre %1,39 ila %1,44 arası değişiyor

Akbank konut kredisi ise %1,30

ICBC Bank kampanyalı konut kredisi ise %1,30

KONUT FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Konut sektöründe yaz aylarında yaşanan yoğun taleple birlikte tapu daireleri bile çalışma sistemini değişiklikler olmuştu. Ağustos ayına kamu bankaları önceliğinde başlayan düşük oranlı konut kredilerinin bitmesiyle ise piyasa biraz olsa sakinledi. Fakat konut fiyatlarının düşmesindeki tek unsur faiz oranları değil. Aynı zaman kur ve enflasyonda konut fiyatlarının düşmesinde etkili olacak. Şu anlık uzmanlar ne artış ne de düşüş beklemekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı