3 Bankadan Faizsiz Konut Kredisi Kampanyası Rekor Başvuru Alıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

3 Bankadan Faizsiz Konut Kredisi Kampanyası Rekor Başvuru Alıyor

KREDİ

14 Kasım 2020 Cumartesi 18:44:06

Son Güncelleme: 14/11/2020 18:43:17

3 Bankadan Faizsiz Konut Kredisi Kampanyası Rekor Başvuru Alıyor

Kasım ayıyla birlikte bankaların faiz güncellemesi devam ediyor. Faizlerin yüksek olduğu bu dönemde Türkiye Finans Katılım, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi kampanyası vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu bankalar alacağınız konut için faiz talep etmezken, kar payı sistemine göre müşterilerine hizmet vermektedir.

Vatandaşlarımız her ne kadar ev almak isteseler de yüksek faiz oranları nedeniyle kredi çekmeye çekimser davranıyorlardı. Faiz oranları yükseldikçe vatandaşlarımızın hem aylık ödemeleri hem de geri ödemeleri artıyor. Hatta faiz oranlarını bazı bankalar o kadar çok yükseltti ki vatandaşlarımız 50 bin kredi çektiğinde 150 bin Türk lirası geri ödeme yapar duruma geldi. Bu kadar yüksek geri dönüt maliyetleri ve aylık yüksek taksitler de vatandaşı epey zorluyor ve krediden uzaklaştırıyor. Hal böyle olunca da ev almak isteyen vatandaşlarımız son dakika kredi haberlerini, sonbahar kampanyalarını, bankaların sunacağı yeni kredi oranlarını beklemeye başladı. Bugün ise 3 bank ev finansmanına özel vatandaşlara faiz uygulamayacağını duyurdu!

Türkiye Finans Bank, Albaraka Türk bankası ve Kuveyt Türk Katılım bankaları faiz ödemeden sadece kâr payı oranlarıyla vatandaşlarımıza ev finansmanı sağlayacaklarını duyurdu! Bankaların müşterilerine sunduğu yeni kâr payı oranları ve esnek ödeme seçenekleriyle vatandaşlarımız tarafından tercih ediliyorlar! Bu üç bankanın ise kasım ayına özel yeni güncel finansman seçenekleri ise şöyle;

Katılım bankaları son zamanlarda sundukları kâr payı oranları ve esnek ödeme seçenekleri kredi çekerken vatandaşların gözdesi haline geldi. Kredi başvurusu yaparken katılım bankalarına yönelme trendi halk arasında artarken birçok katılım bankası da bu durumdan yararlanmak için yeni kampanyalar düzenlemeye başladı. Katılım bankaları vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda kredi verirken faizsiz bankacılık sunuyor ve sadece kâr payı oranı alıyorlar! Katılım bankaları bu sistemle ev alacak vatandaşlarımıza konut finansmanı, araba almak isteyen vatandaşlarımıza taşıt finansmanı aynı zaman genel ihtiyaçları için vatandaşlarımıza tüketici finansmanı sağlıyorlar.

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Katılım bankaları size tanıttık. Peki katılım bankaları aracılığıyla verilen konut finansman sistemi nasıl işliyor?

Vatandaşlarımız bankaya gidip konut finansmanı başvurusunda bulunuyor. Banka vatandaşımızınbaşvurusunu alıp onayı verdikten sonra da onun yerine istediği evi alıyor. Alınan bu ev ise daha sonra vatandaşlarımıza belli bir peşinat ödemesi ve kalan ödemenin de taksitlere bölünmesi şeklinde vatandaşlarımıza teslim ediliyor. Geri kalan taksitlendirme ise 120 aya kadar çıkıyor. Bu sayede vatandaşlarımız uygulanan kâr payı oranıyla %20 peşinat ödeyerek ve 120 aya varan vade seçenekleri alma şansına sahip oluyor.

Vatandaşlarımıza ise vade farkı uygulanıyor. Neredeyse her katılım bankası ya da kâr payı oranıyla hizmet veren banka vade farkı uyguluyor. Katılım bankaları vatandaşlarımıza genelde iki farklı kâr payı oranı sunar. Eğer vatandaşlarımız kısa vadeli bir ödeme planı seçerlerse daha düşük kâr payı oranlarından yararlanabilir. Fakat vade sayısı artıkça bankaların aldıkları kâr payı oranı da aynı şekilde artıyor.

3 KATILIM BANKASININ FİNANSMAN SEÇENEKLERİ

Bugün açıklanan liste ile birlikte Türkiye Finans Katılım, Albaraka Türk Katılım ve Kuveyt Türk Katılım bankaları kasım ayına dair sunduğu kâr payı oranlarını güncelledi.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM

Türkiye Finans Katılım aracılığıyla vatandaşlarımız ev aldıklarında, 100 bin Türk lirası konut finansmanı kullanmaları durumunda 120 ay vade de kendilerine sunulan kâr payı oranı %1,47

ALBARAKA TÜRK KATILIM

Albaraka Türk ile 100 bin Türk lirası finansman ve 120 ay vade seçeneğini tercih eden vatandaşlarımıza sunulan kâr payı oranı ise %1,45

KUVEYT TÜRK KATILIM

Son bankamız olan Kuveyt Türk Katılım ise 100 bin Türk lirası finansmanı 120 ay vade seçeneğiyle %1,48 kâr payı oranı ile sunuyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı