25 Yıl Vadeli Denizbank Konut Kredisi Yoğun İlgiyle Karşılandı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

25 Yıl Vadeli Denizbank Konut Kredisi Yoğun İlgiyle Karşılandı

KREDİ

18 Aralık 2020 Cuma 20:55:57

Son Güncelleme: 18/12/2020 20:55:56

25 Yıl Vadeli Denizbank Konut Kredisi Yoğun İlgiyle Karşılandı

Yüksek vade sayısıyla, düşük taksitlerle konut kredisi kullanmak isteyenler için Denizbank’tan müjdeli haber. Bankanın düzenlediği yeni mortgage kredisi ile 300 ay (25 yıl) vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda 300 ay vadeli 150 bin TL konut kredisi hesaplama işlemlerini ele aldık.

Konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine Denizbank 300 aya kadar taksitlendirme seçeneği sunuyor. Son düzenleme ile Denizbank’tan konut kredisi kullanacak vatandaşlar için 300 aya kadar vade seçenekleriyle krediye ilişkin tüm detaylar ve örnek ödeme planı haberin devamında.

Konut kredisi çekmek isteyen vatandaşları çeşitli sebepler ile değişkenlik gösteren faiz oranları karamsarlığa sürüklüyor. Bankalar ise bu durumda konut satın almak isteyen vatandaşlara kredi kullanımını cazip hale getirmek amacıyla yeni vade planları öne sürmeye başladılar. Bu hususta kimi banka tarafından ödeme erteleme, öteleme ve kredi kullanım ücreti, dosya masrafı tahsis etmeme türü girişimlerde bulunulmuştu. Müşterilere kredi kullanımını cazip hale getirmek için yapılan son hamle ise 300 ay vade ile konut kredisi kullanma imkânı olarak karşımıza çıktı.

DENİZBANK’TAN 300 AY VADE İLE MORTGAGE

Denizbank müşterilerine ve kendi kurumları üzerinden ilk kez konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara tanınan ve kredileri cazip hale getiren imkanların ilki ödemeyi çok uzun vadeye yayabilme seçeneği. Konut kredisi veren çoğu banka kredi çekmek isteyen müşterilerine 10 yıla kadar vade seçeneği sunarken Denizbank tam 25 yıl vade imkânı tanıyor. Ayrıca müşteriler 300 ay vade ile kullanılabilen bu konut kredisini sabit taksitlendirme ile geri ödeme imkanından da faydalanabiliyorlar. Denizbank ayrıca konut kredilerini cazip hale getirmek için limit konusunda da düzenlemeler yaptı.

Denizbank’tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler evin değerine göre limit uygulamasının da avantaj sağlayacaklar. Denizbank kendileri tarafından gerçekleştirilen ekspertiz uygulaması sonrasında biçilen değere göre kredi kullanım miktarını belirleyecek. Ekspertiz tarafından belirlenen değerin ise yüzde sekseni konut kredisi olarak tahsis edilebilecek. Yani banka tarafından ekspertiz değeri 400 bin Türk lirası olarak belirlenen bir ev için 320 bin Türk lirası konut kredisi kullanılabilecek, kalan 80 bin Türk lirası ise peşinat bedeli olarak ödenecek.

Konut Kredisi Faizleri

Son gerçekleşen faiz artışları sonrasında en çok değişiklik gösteren bankalardan biri ise Denizbank oldu. Denizbank taşıt, konut fark etmeksizin tüm kredi faiz oranlarında artışa gitti. Şu anda Denizbank müşterilerine yüzde 1,52 geri ödeme faizi ile konut kredisi kullanma seçeneği sunuyor.

150 BİN TÜRK LİRASI KONUT KREDİSİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANI

Denizbank’tan 300 ay vadeli şekilde 150 bin Türk lirası konut kredisi kullanmak isteyen bir vatandaş yüzde 1,52 faiz oranı ile işlemini gerçekleştirecek. Bu kredi için aylık taksit tutarı 2.304 lira 96 kuruş. Toplam geri ödenecek tutar ise 691.523 lira 69 kuruş. Bu konut kredisinin yıllık maliyeti ise yüzde 20,23. Konut kredisi kullanırken ise bir defaya mahsus olmak üzere 750 Türk lirası kredi tahsis ücreti alınmakta.

Denizbank’tan Konut Kredisi Kullanmak İsteyenler İçin

Ev sahibi olma hayali kuran ve Denizbank’tan kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bankanın telefon uygulaması veya internet bankacılığı sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirler. Kredi kullanmaya karar verip başvuru yapmak isteyen vatandaşların ise en yakın Denizbank şubesine giderek başvuru yapmaları gerekmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı