2020 En uygun kredi veren bankalar listesi (güncel) - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2020 En uygun kredi veren bankalar listesi (güncel)

KREDİ

23 Temmuz 2020 Perşembe 02:12:42

Son Güncelleme: 23/07/2020 00:08:42

2020 En uygun kredi veren bankalar listesi (güncel)

2020 yılında güncellenen ihtiyaç,konut ve taşıt kredisi faiz oranlarıyla birlikte vatandaşlarımız en uygun kredi veren bankalar listesini merak ediyorlar. Temmuz ayı itibariyle bankaların güncel faiz oranlarını sizler için bir araya getirdik.

Birçok vatandaşımız kamu bankalarının avantajlı paketleri kapsamında evini değiştirmek istiyor ya da kira ödemek yerine kendi evine geçmek istiyor. Peki en uygun banka hangisi? Hangi banka en uygun faiz oranlarını veriyor? En uzun vade hangisinde? İşte vatandaşlarımızın merak ettiği ayrıntılar;

Konut kredisinden faydalanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için gerek kamu bankaları gerekse katılım bankaları özel kampanyalar sunmakta.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

1 haziran itibariyle Türkiye olarak normalleşme sürecine girdik bunun yanında ise ekonominin canlanması adına birçok destek paketi hazırlandı. Vatandaşlarımıza birden fazla kredi fırsatı sunuldu. Gerek konut gerek taşıt gerekse tatil kredileri verildi. Evini değiştirmek veya ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız da konut kredilerine çok fazla talep gösterdi. Hatta talepler üzerinde Türkiye’nin tarihi rekoru kırıldı. Haziran ayında emlakçılık sektörü salgına rağmen konut satışlarında rekor kırdı. Fakat kredi imkânlarıyla birlikte de ev fiyatları yükseldi. Peki en uygun kredi hangi bankadan alınır?

Konut kredisinden faydalanarak ev almak isteyen vatandaşlarımız için bankaların sunduğu fırsatlar;

EN UYGUN ORANLAR HANGİ BANKADA?

Konut kredisinin faiz oranlarında salgına birlikte önemli düşüşler yaşandı. Özellikle kamu bankalarında salgına özel kampanyalar görüldü. Uzun zamandır yüksek olan kredi oranları ise birden düşüş yaşadı. Hem ikinci el konutlarda hem de 0 konutlarda oldukça uygun kredi oranları verilmeye başlandı. Kamu bankaları, katılım bankaları ve sonra da bu kampanyalara özel bankalar da katıldı. İşte bankalar ve konut kredileri hakkında sundukları fırsatlar;

KAMU BANKALARI

Sıfır konut alımlarında ise en uygun faiz oranlarını kamu bankaları vermekte. Kamu bankalarında 180 aya kadar vade oranı sunulmakta.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından da sunulan kampanyalar ile birlikte 0 el konutlarda faiz oranları %0,64.

İkinci el konutlarda bile kamu bankaları özel fırsatlar sunmaya devam ediyor. İkinci el konutlarda kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank vatandaşlara %0,74 oranın faiz sunmakta. Yine vade oranı ise 180 aya kadar çıkarabilmekte.

KATILIM BANKALARI

Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankaları ise konut kredilerine vatandaşlarına uygun faizler sunmakta.

Kamu bankalarına göre biraz daha yüksel olan faiz oranları ise yine de birçok bankaya göre uygun. Konut kredilerinde Katılım bankaları %0,74 oranında faizli kredi imkânı vermekte.

Türkiye Finans Katılım bankası da yine %0,74 oranında finansman desteği vermekte.

Kuveyt Türk Katılım ise Vakıf ve Ziraat’a göre bir tık daha fazla faiz oranı sunsa bile birçok bankaya göre daha avantajlı konumda. Kuveyt Türk Katılım vatandaşlarına %0,82 faizli kredi desteği vermekte.

ÖZEL BANKALAR

Özel bankalara baktığımız da ise en uygun konut kredisi oranları ING Bank, İş Bankası ve Akbank tarafından verilmekte.

İNG Bank müşterilerine %0,79 oranın faiz sunarak aralarından en düşük faiz oranına sahip özel banka konumunda.

Akbank ise müşterilerine %0,85 oranında faizle birlikte kredi desteği sunuyor. Son olarak da İş Bankası müşterilerine %0,87 ile finansman desteği veriyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı