2020 Ekim tüm bankaların faiz oranları güncellendi! İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizleri - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2020 Ekim tüm bankaların faiz oranları güncellendi! İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizleri

KREDİ

5 Ekim 2020 Pazartesi 13:16:17

Son Güncelleme: 05/10/2020 13:18:19

2020 Ekim tüm bankaların faiz oranları güncellendi! İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizleri

Ekim ayının başlamasıyla ve BDDK tarafından açıklanan yeni faiz kararıyla birlikte kamu ve özel bankalar faiz oranlarını güncelledi. Tüm bankaların konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları yükseldi. Bu yazımızda Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası faiz oranları başta olmak üzere, TEB, İş Bankası, Yapıkredi, Akbank, Denizbank güncel oranlarını inceleyeceğiz.

1 Ekim tarihleri ile birlikte kredi faiz oranların da bankalar tarafından tekrar yükseltilmeye gidildi.

Merkez Bankası tarafından yükselen kur ve enflasyon yüzünden faiz artırımı kararı alındı. Kararın hemen ardından ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları ve bunların yanı sıra Garanti Bankası İş Bankası gibi özel bankalar da taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yeniden güncelledi. İşte tüm bankaların yeni faiz oranları;

Neredeyse tüm bankalara ait ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisine ait faiz oranlarını yeniden değişti. Merkez Banaksı tarafından alınan faiz kararının ardından bankalar da faiz oranlarını güncellemeye gitti. Yeni faiz kararının ardından ise tüm kredi paketlerindeki faiz oranları bir kez daha yükseldi. Yeni kredi kullanmak isteyen veyayakın gelecekte kredi kullanmayı düşünen vatandaşlarımız da haliyle faiz oranlarını merak etmeye başladı. İşte 1 Ekim sonrasında Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından hem kamu hem de özel bankalara tarafından güncellenen faiz oranları;

KAMU BANKALARI;

HALKBANK

Kamu bankalarından Halkbank faiz oranlarını güncelledi. İşte yeni oranlar ise şöyle; ihtiyaç kredisi %1,31 olurken, taşıt kredisi %1,30 ve son olarak da konut kredisi %0,99 oldu.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da faiz oranlarını güncelleyen kamu bankalarından biri oldu. Ziraat Bank’ta ihtiyaç kredisi 1,28 olurken Konut Kredisi faiz oranı %1,29 son olarak da Taşıt kredisi faiz oranı 1,32 oldu.

VAKIFBANK

Vakıfbank’ın oldukça popüler olan ve çok kişi tarafından bilenen sarı panjur konut kredisinde faiz oranı %1,29, ihtiyaç kredisinde %1,34 ve son olarak da taşıt kredisinde %1,25 oldu.

GARANTİ BANKASI

Özel bankalar da faiz oranlarını güncellemekte gecikmedi. Özel bankalardan biri olan Garanti Bankası’nın ise yeni faiz oranları şöyle; ihtiyaç kredisi %1,39, konut kredisi %1,31 ve son olarak da taşıt kredisi %1,47 oldu.

İŞ BANKASI

İş Bankası’nın Merkez Bankası’nın faiz artırımında sonra aldığı faiz oranları ise şu şekilde; ihtiyaç kredisi %1,30 olurken, taşıt kredisi %1,30 ve son olarak da ev kredileri %1,25 oldu.

TEB

TEB Bankası’nda faiz oranları ise şu şekilde; İhtiyaç kredisi oranı %1,24 iken taşıt kredisi %1,30 ve son olarak da konut kredisi oranı %1,34.

QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank’ın yanı faiz oranları şöyle; ihtiyaç kredisi %1,27, konut kredisi ise %1,54 ve taşıt kredisi oranı ise %1,61 değerinde.

DENİZBANK

Yine vatandaşlarımız tarafından oldukça tercih edilen bankalardan biri olan Denizbank’ın faiz güncellemesi sonrasından faiz oranları şöyle oldu; ihtiyaç kredisi %1,82 olurken, Tüketici kredisi de yine %1,82 olarak güncellendi. Mortage (ev) kredisi %1,34 oldu ve taşıt kredisi de %1,41’e yükseldi.

YAPI KREDİ BANKASI

Yapı Kredi’de ihtiyaç kredisi oranlarını %2,08’e çıkarırken taşıt kredisi faiz oranları %1,25 ve son olarak konut kredisi de %1,34 oldu.

AKBANK

Son olarak ize özel bankalardan biri olan Akbank’ın direkt kredisinde faiz oranı %1,81 olarak güncellendi. Diğer kredi çeşitlerinde ise sırasıyla ihtiyaç kredisinde %1,75, taşıt kredisinde %1,37 son olarak da konut kredisinde %1,30 olarak güncellemeye gidildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı