16 Bankadan yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi! Üstelik devlet destek verecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

16 Bankadan yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi! Üstelik devlet destek verecek

KREDİ

12 Ekim 2020 Pazartesi 17:12:19

Son Güncelleme: 12/10/2020 15:12:24

16 Bankadan yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi! Üstelik devlet destek verecek

Bankalar, konut kredisi faiz oranlarını hızlı bir şekilde yükseltmeye devam ediyor. Yükselen faiz oranlarıyla ev sahibi olmak giderek zorlaşırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 16 banka ile ortak protokol imzaladı. Söz konusu bankalar, 0.88 seviyesinden başlayan faiz oranlarıyla; konut yapım kredisi, konut edinme kredisi, güçlendirme kredisi, işyeri yapım kredisi ve işyeri edinme kredisi olmak üzere 5 farklı kategoride kredi desteği verecek.

Bu protokol kapsamında; Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve ING Bank gibi bankalar, evini kentsel dönüşüme veren vatandaşlara düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi sağlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile haberimizin devamında bahsettiğimiz 16 banka, aralarında ortak protokol imzalamıştır. Bu protokolle birlikte, vatandaşlara yüzde 0.88 seviyesinden başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi imkanı sağlanacak. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların anlaşmalı bankalardan konut kredisi çekmeleri durumunda devlet faiz desteği sağlayacaktır. Böyleceev sahibi olmak isteyen vatandaşlar daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilecek.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLEN KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİ DESTEKLERİ

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Güçlendirme Kredisi kapsamında 2 sene ödemesiz, 10 yıl vadeli 50 bin liraya kadar konut kredisi desteği vermektedir.
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konut Yapım Kredisi kapsamında 2 sene ödemesiz, 10 yıl vadeli 125 bin liraya kadar konut kredisi desteği sağlamaktadır.
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, vatandaşlara İşyeri Yapım Kredisi kapsamında 2 sene ödemesiz, 7 yıl vadeli 125 bin liraya kadar kredi desteği sunmaktadır.
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İşyeri Edinme Kredisi kapsamında 1 sene ödemesiz, 7 yıl vadeli 125 bin lira kredi desteği vermektedir.

DÜŞÜK FAİZLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ VEREN BANKALAR

 1. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 2. ING Bank
 3. Türkiye Halk Bankası
 4. Türkiye Garanti Bankası
 5. QNB Finansbank
 6. Denizbank
 7. Alternatif Bank
 8. Albaraka Türk Katılım Bankası
 9. C. Ziraat Bankası
 10. Yapı Ve Kredi Bankası
 11. Türkiye Vakıflar Bankası
 12. Şekerbank
 13. Türkiye İş Bankası
 14. Türkiye Finans Katılım Bankası
 15. Türk Ekonomi Bankası
 16. Akbank

VAKIFBANK DA KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ KAMPANYASI KAPSAMINDA YÜZDE 0.88 FAİZ ORANI SUNUYOR!

Vakıfbank da söz konusu kampanya için sunacağı faiz oranını belirledi. Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi için yüzde 0.88 faiz oranı sunacağını duyurdu.

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Halkbank, %0,96 faiz oranı ve %0,33 devlet desteğiyle birlikte toplam %1,29 faiz oranı ile 120 ay vadeli kentsel dönüşüm kredisi sağlamaktadır. Bu kredi için herhangi bir tahsis ücreti de yoktur.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, içinde yaşadığı konuta riskli yapı tespiti konulmuş ve güçlendirme veya yenilenmeye ihtiyacı olduğunun belirlendiği vatandaşlaraverilen destektir. Konutun yıkılarak yeniden yapılması, konutun güçlendirilmesi veya bu evlerde yaşayan vatandaşlarınyeni bir konut alma talebinin olması halinde sağlanan krediye kentsel dönüşüm konut kredisi denmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı